Vilniuje paspirtukai – jau ne naujiena. Būnant vienu iš paspirtukų vairuotojų, laikykis šių paprastų taisyklių ir tai leis išvengti nemalonių situacijų, o neretai net traumų.

1. Kelionę planuokis taip, kad nereikėtų viršyti greičio.

Paspirtukai greiti, tačiau situacijos kelyje keičiasi dar greičiau. Maži ratai ir nedidelė kliūtis gali baigtis skaudžiai. Kad būtų saugiau – reikia dėvėti šalmą, o naktį ir atšvaitus.

2. Važiuoti galima tik vienam.

Vienas paspirtukas – vienam žmogui. Glaudūs pasivažinėjimai dviese ar trise, ar keliese ant vieno paspirtuko – negalimi.

3. Paspirtuko vieta gatvėje.

Paspirtuko negalima palikti skersai pėsčiųjų ar dviračių tako, palikti jį galima išilgai tako pakraštyje arba prie sienos. Taip pat sankryžose, stotelėse, ant tiltų paspirtukams ne vieta.

4. Šaligatviuose pirmenybė yra pėstiesiems.

Pėsčiuosius lenkti galima tik jų ėjimui lygiu greičiu. Šaligatvyje visada pirmumo teisę turi pėstysis ir jeigu įvyks susidūrimas – kaltė kris ne jam.

5. Gatvėse būna daug žmonių.

Parkai, aikštės, skverai – tai vietos, kur sutinkama daug žmonių, vaikų ir vedžiojamų augintinių, todėl riedant paspirtuku reikia būti atidiems, kad paspirtukas nepartrenktų lakstančių vaikų ar neužkliūtų už ilgesnio augintinio pavadėlio.

6. Ant vairo tik dvi rankos.

Vairuoti galima tik dviem rankomis. Telefono naudoti negalima, o jam saugiausia vieta yra kuprinėje, rankinėje ar kišenėje, bet ne rankose.

7. Du ratai – taisyklės tos pačios.

Paspirtukų vairuotojams galioja tokios pačios taisyklės kaip dviratininkams. Jei yra dviračių takas – privaloma keliauti juo arba ramaus eismo gatve; tik jeigu jų nėra galima riedėti šaligatviu. Šaligatviais juda pėstieji, o dviračiu taku dviratės transporto priemonės.

8. Paspirtukai nėra vieni kelyje.

Būtina sustoti prieš perėją ar sankryžą, o ją kirsti galima tik paspirtuką vedantis šalia ir įsitikinus, kad kiti eismo dalyviai mato ir praleidžia. Reikia atsiminti, kad automobiliai važiuoja įsibėgėję ir staigiai sustoti negali.

9. Svarbu girdėti aplinką, ne dainą.
Važiuojant nereikėtų klausytis kitų garsų – tik aplinkinių pėsčiųjų ir eismo. Ausinėse skambančios dainos arba tinklalaidės blaško koncentraciją.

Dalintis: