Multimodalines aikšteles rasite Antakalnyje ir Senamiestyje:
•    Šilo g. šalia viešojo transporto stotelės „Šilo tiltas“
•    Olandų – T. Kosciuškos gatvių sankirtoje šalia Olandų transporto žiedo

Keliavimui po miestą vilniečius ir miesto svečius kviečiame kombinuoti kelis judėjimo būdus skirtingomis transporto priemonėmis ar išbandyti naujus ir taip po sostinę judėti darniau. Taip keliaujantieji prisidės prie švaresnės ir sveikesnės aplinkos ir didesnio judėjimo būdų sostinėje balanso.

Dažnai užduodami klausimai

Tai specialiai įrengtos vietos, kuriose galima palikti savo įprastus ar elektrinius dviračius, paspirtukus, o kelionę toliau tęsti pėsčiomis ar viešuoju transportu, patogiai įsėdus šalia aikštelių esančiose stotelėse.

Multimodalinių aikštelių paslauga – nemokama. Aikštelėmis naudotis gali visi ne jaunesni kaip 14-os metų ir Vilniečio kortelę turintys asmenys.

Vilniečio kortelę būtina užregistruoti SĮ „Susisiekimo paslaugos“ klientų savitarnos svetainėje https://mano.judu.lt (junkitės naudodami E. valdžios vartus) ir aktyvuoti naudojimosi multimodalinėmis aikštelėmis paslaugą. Būtina turėti savo spyną dviračiui ar paspirtukui prirakinti.

Vilnius pirmiausia kuriamas čia gyvenančiam žmogui, kuriam judėti turi būti patogu įvairiai, kad ir kokią transporto priemonę jis pasirinktų. Norime, kad judėjimo patirtis mieste būtų maloni, o sostinės gyventojai ir svečiai rinktųsi tai, kas jiems patogiausia.

Multimodalinės aikštelės yra ir vienas realių veiksmų Vilniaus darnaus judumo plane didinti judėjimo mieste alternatyvų patrauklumą ir jų naudojimą. Pagal šį planą siekiame tokio kelionių pasiskirstymo –  kad iki 2030 m. po trečdalį keliavimo būdų Vilniuje sudarytų judėjimas pėsčiomis, viešuoju transportu bei automobiliu,  dar apie 7,5 proc. – dviračiais, o likusios paspirtukais ir dar kitaip.

Pagrindinis multimodalinių aikštelių privalumas kiekvienam vilniečiui – daugiau lankstumo planuoti savo keliones po miestą, nauja judėjimo mieste galimybė.

Abi multimodalinių aikštelių vietos yra šalia viešojo transporto mazgų. Taip gyventojai gali iki stotelės atvykti dviračiu ar paspirtuku, juos palikti prirakintus laikinam stovėjimui, o tuomet nebegaišdami laiko dėl vietos paieškos savo „darniems ratams“, greitai ir patogiai tęsti kelionę autobusu arba troleibusu.

Šis principas veiks ir atvirkščiai – viešuoju transportu atvykus iki stotelės, kur yra multimodalinės aikštelės vieta, toliau kelionę galite tęsti, pavyzdžiui, vakar ar užvakar čia paliktu savo dviračiu, paspirtuku.

Abiejose aikštelėse įrengti durų užraktai, šiuolaikiški dviejų aukštų stovai dviračiams, specialūs stovai paspirtukams ir elektros lizdai jiems įkrauti. Iš viso jose yra 48 vietos dviračiams ir 4 paspirtukams. Transporto priemonių prirakinimui būtina turėti asmeninę spyną. Aikštelių viduje įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, kurios veiks visą parą.

Plačiau
Dalintis: