Multimodalines aikšteles rasite Antakalnyje ir Senamiestyje:
•    Šilo g. šalia viešojo transporto stotelės „Šilo tiltas“
•    Olandų – T. Kosciuškos gatvių sankirtoje šalia Olandų transporto žiedo

Keliavimui po miestą vilniečius ir miesto svečius kviečiame kombinuoti kelis judėjimo būdus skirtingomis transporto priemonėmis ar išbandyti naujus ir taip po sostinę judėti darniau. Taip keliaujantieji prisidės prie švaresnės ir sveikesnės aplinkos ir didesnio judėjimo būdų sostinėje balanso.

Dažniausiai užduodami klausimai

Tai specialiai įrengta vieta, kurioje galima palikti savo įprastus ar elektrinius dviračius, paspirtukus, o kelionę tęsti pėsčiomis ar viešuoju transportu, patogiai įsėdus šalia aikštelių esančiose stotelėse. Taip sutaupysite laiko, nes nebereikės sukti galvos, kur palikti dviratį ar paspirtuką.

•    Atvykstate savo dviračiu, saugiai paliekate jį ir šokate į autobusą.
•    Atriedate savo paspirtuku, paliekate jį pasikrauti ir dar kilometrą galvą pravėdinate pėsčiomis ar pavažiuojate viešuoju transportu. Vėliau grįžtate ir pasiimate savo paspirtuką.
•    Palikote dviratį multimodalinėje aikštelėje, bet netikėtai gamta iškrėtė išdaigą? Ne bėda, namo grįžkite viešuoju transportu, o dviratį ar paspirtuką pasiimkite kitądien, saugiai palikę jį saugykloje.

Pirmosios multimodalinės aikštelės – pilotinės ir tai yra dar vienas žingsnis, kuriuo vilniečiai skatinami po miestą judėti įvairiau, darniau, o kartu siūlomi realūs sprendimai, kad tai daryti būtų patogu.

Mieste siekiama kurti viešojo transporto, dviračių ir paspirtukų sinergiją bei didinti tokio keliavimo patrauklumą. Kitaip tariant, multimodalinės aikštelės yra jungiamasis elementas tarp viešojo transporto, dviračių ir paspirtukų infrastruktūros, taip pat ir judėjimo pėsčiomis.

Multimodalinių aikštelių paslauga – nemokama. Aikštelėmis naudotis gali visi ne jaunesni kaip 14-os metų ir Vilniečio kortelę turintys asmenys.

Vilniečio kortelę būtina užregistruoti SĮ „Susisiekimo paslaugos“ klientų savitarnos svetainėje https://mano.vilniustransport.lt/lt (junkitės naudodami E. valdžios vartus) ir aktyvuoti naudojimosi multimodalinėmis aikštelėmis paslaugą. Būtina turėti savo spyną dviračiui ar paspirtukui prirakinti.

Pagrindinis multimodalinių aikštelių privalumas kiekvienam vilniečiui – daugiau lankstumo planuoti savo keliones po miestą, nauja judėjimo mieste galimybė.

Abi multimodalinių aikštelių vietos yra šalia viešojo transporto mazgų. Taip gyventojai gali iki stotelės atvykti dviračiu ar paspirtuku, juos palikti prirakintus laikinam stovėjimui, o tuomet nebegaišdami laiko dėl vietos paieškos savo „darniems ratams“, greitai ir patogiai tęsti kelionę autobusu arba troleibusu.

Šis principas veiks ir atvirkščiai – viešuoju transportu atvykus iki stotelės, kur yra multimodalinės aikštelės vieta, toliau kelionę galite tęsti, pavyzdžiui, vakar ar užvakar čia paliktu savo dviračiu, paspirtuku.

Abiejose aikštelėse įrengti durų užraktai, šiuolaikiški dviejų aukštų stovai dviračiams, specialūs stovai paspirtukams ir elektros lizdai jiems įkrauti. Iš viso jose yra 48 vietos dviračiams ir 4 paspirtukams. Transporto priemonių prirakinimui būtina turėti asmeninę spyną. Aikštelių viduje įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, kurios veiks visą parą.

Vilnius pirmiausia kuriamas čia gyvenančiam žmogui, kuriam judėti turi būti patogu įvairiai, kad ir kokią transporto priemonę jis pasirinktų. Norime, kad judėjimo patirtis mieste būtų maloni, o sostinės gyventojai ir svečiai rinktųsi tai, kas jiems patogiausia.

Multimodalinės aikštelės yra ir vienas realių veiksmų Vilniaus darnaus judumo plane didinti judėjimo mieste alternatyvų patrauklumą ir jų naudojimą. Pagal šį planą siekiame tokio kelionių pasiskirstymo –  kad iki 2030 m. po trečdalį keliavimo būdų Vilniuje sudarytų judėjimas pėsčiomis, viešuoju transportu bei automobiliu,  dar apie 7,5 proc. – dviračiais, o likusios paspirtukais ir dar kitaip.

Antakalnis tokioms aikštelėms buvo pasirinktas dėl jo specifikos ir galimybės judėti įvairiai – viešuoju transportu, automobiliu, dviračiu ir kitaip.

Dar prieš darbų startą buvo atlikta atskira analizė, kuriose Antakalnio vietose būtų optimaliausia įrengti multimodalines aikšteles. Vertinti įvairūs kriterijai – aplink esančios įstaigos, mokyklos, kiti traukos objektai, taip pat ir viešojo transporto keleivių srautai, dviračių takų tinklas, parkavimo situacija, judančiųjų srautų pasiskirstymas. Antakalnis yra tranzitinis, šalia miesto centro esantis Vilniaus rajonas, kuriame gausu traukos centrų, daug gyvenamosios paskirties objektų. O multimodalumas ir yra aktualiausias būtent tokiose miesto vietose, kuriose yra galimybė iš skirtingų judumo būdų pasirinkti tinkamiausią.

Antakalnio rajonas buvo pasirinktas ir dėl to, kad jis maksimaliai atitiko Europos Sąjungos INTERREG Baltijos jūros regiono programos finansuojamo projekto cities.multimodal multimodalinių aikštelių planavimo ir įrengimo kriterijus.

Šios aikštelės Antakalnyje startuoja kaip pilotinis projektas. Ateityje jų įgyvendinimo vizija numatyta platesnė, bus kuriama ir daugiau sprendimų skirtingų judumo būdų kombinavimui. Pavyzdžiui, planuojama dviračių, paspirtukų dalinimosi ir kitų paslaugų integracija. Multimodalinės aikštelės jau numatytos Pilaitės pr., Nemenčinės pl., o jei idėja pasiteisins, bus svarstoma ir papildoma jų plėtra mieste.

Be to, dviratininkų patogumui Vilniuje 2021-2022 m. didesnę gyventojų koncentraciją turinčiuose gyvenamuosiuose rajonuose planuojama įrengti 18 specialių saugyklų.

Vilnius 2017-2021 m. dalyvavo Europos Sąjungos INTERREG Baltijos jūros regiono programos projekte cities.multimodal, kurio tikslas kurti darnų judumą mieste. Šį projektą Vilnius įgyvendino kartu su dar 7 šalių (Danijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Suomijos, Švedijos ir Rusijos Pskovo miesto) institucijomis.

Multimodalinių aikštelių įrengimo Vilniuje vertė – 160 tūkst. eurų, iš kurių ES INTERREG Baltijos jūros regiono programos projektas „cities.multimodal“ finansavo 136 tūkst., o likusią sumą padengė Vilniaus savivaldybės administracija ir „Susisiekimo paslaugos“.

Į bendrą dviejų multimodalinių aikštelių įrengimo projekto kainą įeina saugyklų konstrukcijos ir architektūros projektavimo, visi reikalingi elektros įvedimo darbai, taip pat paviljono gaminimas pagal specialų užsakymą, o ne pramoninę gamybą, išmanių saugyklos užraktų programavimas, vaizdo stebėjimo kameros, pačių aikštelių įrengimas vietoje. Be to, ir visi vidaus įrengimo darbai – pavyzdžiui, apšvietimas, dviaukščių dviračių stovų pagaminimas ir montavimas, apipavidalinimo bei kiti darbai.

Multimodalinių aikštelių projektavimui ir įrengimui organizuotas tarptautinis viešųjų pirkimų konkursas. Jis buvo atviras visiems norintiems dalyvauti, laimėjusios įmonės siūlomas sprendimas atitiko visus ES projekto keliamus reikalavimus.

Multimodalumas – transporto rūšių derinimas, kurį skatina įvairūs miestai, taip pat ir Vilnius. Pavyzdžiui, kai ėjimą derinate su viešuoju transportu arba kai dalį kelio pavažiuojate viešuoju, o toliau dalinimosi dviračiu, paspirtuku ar kiti variantai.

Abi multimodalinės aikštelės Antakalnyje yra šalia viešojo transporto stotelių, todėl iki jų patogu atvykti dviračiu ar paspirtuku, juos aikštelėje prirakinti ir laikinai palikti čia, o tuomet greitai ir patogiai tęsti kelionę autobusu, troleibusu ar pėsčiomis.

Šis principas veiks ir atvirkščiai – viešuoju transportu atvykę iki stotelės, kur yra aikštelės vieta, toliau kelionę galite tęsti, pavyzdžiui, anksčiau čia paliktu savo dviračiu, paspirtuku.

Multimodalinės aikštelės yra vienas veiksmų didinti judėjimo mieste alternatyvų patrauklumą ir skatinti jų naudojimą. Pagal darnaus judumo planą Vilnius siekia tokio kelionių pasiskirstymo –  kad iki 2030 m. po trečdalį keliavimo būdų sudarytų judėjimas pėsčiomis, viešuoju transportu, automobiliu, dar apie 7,5 proc. – dviračiais, o likusios kitaip.

Aikštelėmis naudotis gali visi ne jaunesni kaip 14-os metų ir Vilniečio kortelę turintys asmenys. Kortelę būtina užregistruoti „Susisiekimo paslaugos“ klientų savitarnos svetainėje https://mano.vilniustransport.lt/lt ir aktyvuoti naudojimosi multimodalinėmis aikštelėmis paslaugą. Detalesnę naudojimosi instrukciją miestiečiai ras ir pačiose aikštelėse.

Vilniečio kortelė – „raktas“ į multimodalines aikšteles.

Besinaudojantys aikštelėmis privalo turėti asmeninę spyną dviračiui, paspirtukui prirakinti.

Vilniuje Vilniečio kortelę įsigyti galima daugiau kaip 280 fizinių bilietų platinimo vietų. Visų jų žemėlapis: https://bit.ly/3bmu8iw. Vilniečio kortelės kaina – 1,50 eur.

Jei praradote Vilniečio kortelę – rekomenduojame ją blokuoti Klientų savitarnos svetainėje https://mano.vilniustransport.lt/lt. Dėl prarastoje kortelėje esančio bilietų, e. pinigų likučio perkėlimo į kitą, naujai įsigytą jūsų Vilniečio kortelę, prašome kreiptis į Klientų aptarnavimo centrą. Su savimi turėkite asmens dokumentą ir prarastos Vilniečio kortelės numerį.

Multimodalinių aikštelių paslauga yra nemokama.

Multimodalinėse aikštelėse yra įrengti durų užraktai, šiuolaikiški dviejų aukštų stovai dviračiams, specialūs stovai paspirtukams ir elektros lizdai jiems įkrauti.

Iš viso abiejose aikštelėse  yra 48 vietos dviračiams ir 4 paspirtukams. Šilo g. rasite 16 dviračių stovų ir 1 stovą paspirtukams, o Olandų–Kosciuškos g. yra 32 stovai dviračiams ir 3 – paspirtukams.

Aikštelių viduje įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, kurios veikia visą parą.

Multimodalinėje aikštelėje paliktas dviratis arba paspirtukas gali stovėti iki 14 dienų. Stovėjimo laikas skaičiuojamas nuo multimodalinės aikštelės atrakinimo pradžios.

Viršijus numatytą 14 dienų nejudinamos transporto priemonės stovėjimo limitą, „Susisiekimo paslaugos“ turi teisę pašalinti iš multimodalinės aikštelės šį limitą pažeidusią transporto priemonę, ji tokiu atveju bus saugoma įmonės patalpose pagal numatytas taisykles.

Vietos multimodalinėse aikštelėse nerezervuojamos. Kiekvienam naudotojui suteikiamos lygios galimybės, vadovaujantis principu „pirmas atėjai, pirmas gavai“.

Multimodalinėse aikštelėse leidžiama laikyti įprastus ar elektrinius dviračius ir paspirtukus. Vienam paslaugos naudotojui multimodalinėje aikštelėje galima palikti tik vieną transporto priemonę.

Kitas transporto ar riedėjimo priemones multimodalinėje aikštelėje laikyti draudžiama.

Taip, yra galimybė naudotis multimodalinėse aikštelėse esančiais elektros lizdais. Tą gali daryti asmenys, sulaukę 18 metų. Už įkrovimo įrenginio saugumą „Susisiekimo paslaugos“ neatsako.

Multimodalumas – transporto rūšių derinimas, kurį skatina įvairūs miestai, taip pat ir Vilnius. Pavyzdžiui, kai ėjimą derinate su viešuoju transportu arba kai dalį kelio pavažiuojate viešuoju, o toliau dalinimosi dviračiu, paspirtuku ar kiti variantai.

Abi multimodalinės aikštelės Antakalnyje yra šalia viešojo transporto stotelių, todėl iki jų patogu atvykti dviračiu ar paspirtuku, juos aikštelėje prirakinti ir laikinai palikti čia, o tuomet greitai ir patogiai tęsti kelionę autobusu, troleibusu ar pėsčiomis.

Šis principas veiks ir atvirkščiai – viešuoju transportu atvykę iki stotelės, kur yra aikštelės vieta, toliau kelionę galite tęsti, pavyzdžiui, anksčiau čia paliktu savo dviračiu, paspirtuku.

Vilnius 2017-2021 m. dalyvavo Europos Sąjungos INTERREG Baltijos jūros regiono programos projekte cities.multimodal, kurio tikslas kurti darnų judumą mieste. Šį projektą Vilnius įgyvendino kartu su dar 7 šalių (Danijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Suomijos, Švedijos ir Rusijos Pskovo miesto) institucijomis.

Multimodalinių aikštelių įrengimo Vilniuje vertė – 160 tūkst. eurų, iš kurių ES INTERREG Baltijos jūros regiono programos projektas „cities.multimodal“ finansavo 136 tūkst., o likusią sumą padengė Vilniaus savivaldybės administracija ir „Susisiekimo paslaugos“.

Dizainui ir konstrukcijai svarstyti įvairūs variantai, juos vertino projektavimo, inžinerijos ir miestovaizdžio specialistai. Uždaros saugyklos pasirinktos dėl skirtingų kriterijų. Pavyzdžiui, dėl didesnio saugumo ir vagysčių prevencijos, galimybės naudotis įvairiomis oro sąlygomis, kad į paviljono vidų nepripustytų sniego ar neprilytų. Be to, įvertintas ir reikalingas apšvietimas, saugumas tam, kad būtų galima elektra įkrauti dviračius ar paspirtukus ir kita.

Multimodalinės aikštelės jau numatytos Pilaitės pr., Nemenčinės pl., o jei idėja pasiteisins, bus svarstoma ir papildoma jų plėtra mieste.

Aikštelių priežiūrą vykdo „Susisiekimo paslaugos“.

Susisiekite su „Susisiekimo paslaugos“ klientų aptarnavimo nemokamu telefonu +370 5 210 7050 (visą parą).

Plačiau
Dalintis: