Paspirtukininko atmintinė
Dūzgiantys paspirtukai Vilniuje – jau nebe naujiena. Jeigu jais keliauji ir Tu, laikykis žemiau esančių taisyklių. Miestas Tau padėkos, kartu būsi dėkingas ir sau – už išvengtus eismo įvykius ir malonias keliones aplink sostinę!
Kelionę planuokis, kad nereikėtų viršyti greičio

Paspirtukai greiti, tačiau situacijos kelyje keičiasi dar greičiau. Net ir nedidelė kliūtis kelyje gali baigtis skaudžiai – atmink, kad paspirtuko ratai imlūs net ir mažiausiam akmenėliui. Kad būtų saugiau – dėvėk šalmą, o tamsiu paros metu – ir atšvaitus.
Šaligatviuose pirmenybė yra pėstiesiems

Pėsčiuosius lenkti galima tik jų ėjimui lygiu greičiu. Šaligatvyje visada pirmumo teisę turi pėstysis ir jeigu įvyks susidūrimas – kaltė kris ne jam.
Svarbu girdėti aplinką, o ne mėgstamą dainą

Važiuojant nereikėtų klausytis kitų garsų – tik aplinkinių pėsčiųjų ir eismo. Ausinėse skambančios dainos arba tinklalaidės blaško koncentraciją.
Būk atidus!

Parkai, aikštės, skverai – tai vietos, kur važiuodamas sutiksi daug žmonių, vaikų ir vedžiojamų augintinių, tad riedant paspirtuku čia būk itin atidus. Jeigu matai, kad eismas intensyvus, pasivesk paspirtuką šalia.
Važiuok paspirtuku vienas

Atmink – vienas paspirtukas – vienam asmeniui. Romantiški pasivažinėjimai dviese, trise ir daugiau ant vieno paspirtuko – negalimi.
Nepalik paspirtuko bet kur

Kaip jau turbūt žinai, paspirtuko negalima palikti bet kur, o ypač – sankryžose, stotelėse, skersai pėsčiųjų ar dviračių tako. Palik jį saugiai išilgai tako pakraštyje arba prie sienos.
Du ratai – taisyklės tos pačios

Paspirtukų vairuotojams galioja tokios pačios taisyklės kaip dviratininkams. Jei yra dviračių takas – privaloma keliauti juo arba ramaus eismo gatve; tik jeigu jų nėra galima riedėti šaligatviu. Šaligatviais juda pėstieji, o dviračiu taku dviratės transporto priemonės.
Tu – ne vienas kelyje

Keliaudamas paspirtuku ir kirsdamas sankryžą – būtinai sustok arba sulėtink, įsitikindamas, kad važiuoti saugu. Norėdamas judėti per perėją – nulipk nuo paspirtuko ir veskis jį šalia. Visais atvejais įsitikink, kad kiti eismo dalyviai Tave mato ir praleidžia.
Ant vairo tik dvi rankos

Vairuoti galima tik dviem rankomis. Telefono naudoti negalima, o jam saugiausia vieta yra kuprinėje, rankinėje ar kišenėje, bet ne rankose.
Vilniaus miesto paspirtukų dalijimosi paslaugos pagrindiniai teikimo principai
Vilnius – sklandžiai judantis miestas, kuriame elektriniai paspirtukai jau atrado sau vietą. Siekiant įvesti daugiau tvarkos parkuojant dalijimosi paspirtukus ir didinti eismo saugumą pėsčiųjų intensyviai naudojamose atkarpose – pristatomi Vilniaus miesto paspirtukų dalijimosi paslaugos pagrindiniai teikimo principai.
Remiantis šiais principais siekiama, kad dalijimosi paslauga besinaudojantys miestiečiai prisidėtų prie judumo kultūros kūrimo ir savo elgesiu užtikrintų saugų eismą visiems dalyviams.
Šių principų patvirtinimu siekiama, kad sklandų judėjimą mieste kurtų ne tik dalijimosi paslaugų teikėjai ir jų naudotojai bei Vilniaus miesto savivaldybė, tačiau ir asmeninius paspirtukus naudojantys gyventojai.
Saugus greitis ir edukacija
- paspirtukų greitis iki 25 km/val.;
- senamiestyje ir specifinėse teritorijose greitis iki 15 km/val.
- edukuoti apie tvarkingą ir saugų transporto priemonių naudojimą, stovėjimą, KET laikymąsi ir kt.
Važiavimo taisyklės
- dviračių taku arba juosta, jei ši yra;
- gatve arba bendrame sraute su automobiliais, kur yra greičio ribojimas iki 30 km/h;
- pėsčiųjų taku arba bendrame sraute su pėsčiaisiais, jei šalia nėra kitos pritaikytos infrastruktūros, o greitis gatvėje – daugiau kaip 30 km/val.
Bendradarbiavimas ir naujovės
- bendradarbiauti siekiant maksimaliai užtikrinti gyventojų, svečių saugumą mieste ir gerinti infrastruktūros kokybę;
- teikti aktualią informaciją ir duomenis apie paslaugos naudojimą bei planus.
Paspirtukų statymas
- techninio aptarnavimo ar įrenginių juostoje, pavyzdžiui, medžių ar stulpų linijose;
- šalia dviračių stovų;
- taip, kad netrukdytų kitiems eismo dalyviams, pavyzdžiui, išilgai gatvės, pėsčiųjų tako, šalia dviračių stovų, pastato sienos, ir pan.;
- skirtose automobilių parkavimo vietose, kur yra išskirtas plotas paspirtukams, jei aplink nėra kitų statymo galimybių.



