Kas yra darnus judumas?

Kas yra DJMP?

Darnaus judumo mieste planą, daugiau kaip 1000 puslapių dokumentą, rengė 16 institucijų ir organizacijų, daugybė jose dirbančių specialistų ir ekspertų. Taip pat jame apibendrinti ir plano rengimo susitikimuose bei diskusijose dalyvavusių miestiečių įpročiai, nuomonė, apklausų ir eismo stebėjimo duomenys.

Tad drąsiai galime sakyti, kad prie sklandesnių ir labiau subalansuotų kelionių mieste jau dabar yra prisidėję daugybė vilniečių.

Apie ką?

DJMP – realus ilgalaikis tarpusavyje susijusių veiksmų žemėlapis. Juo remiantis jau dabar ir ateityje bus pertvarkomas ir pritaikomas judėjimas, viešosios ir žaliosios erdvės, keliai, takeliai ir aplinkkeliai. Jis apima visas judėjimo mieste ir aplink jį sritis.

Šis planas yra apie judėjimą mieste – transporto priemones, infrastruktūrą bei aplinką, bet svarbiausia – apie žmones ir jų patogumą judėti.

BENDRA VIZIJA

Vilniaus miesto savivaldybės vizija iki 2030 m.

Viziją „KELIAUTI VILNIUJE – SMAGU, SAUGU IR PATOGU!“ atspindi 3 esminiai siekiai iki 2030 metų.

  1. Pagerinti keliavimo kokybę, sutrumpinti trukmę, kelionę paversti maloniu potyriu.
  2. Sumažinti kelionių neigiamą poveikį aplinkai.
  3. Sumažinti miesto erdvių perkrovimą automobiliais.
TIKSLAS

Viskas tam, kad nepriklausomai nuo pasirinktos transporto priemonės judėtume greičiau ir sklandžiau.

Paskatinti ir sudaryti sąlygas vilniečiams rinktis alternatyvas automobiliui, o tiems, kurie judės juo, pasiūlyti važiuoti sąmoningiau – pavėžėti kolegas, jungtis į bendrus ekipažus su šeimos nariais, nevažiuoti kilometro, kurį galima numinti dviračiu ar nueiti, kombinuoti keliones, pavyzdžiui, palikus automobilį „Statyk ir važiuok“ aikštelėje ir persėdus į viešąjį transportą.

SĄLYGA

Kurdami sklandesnį ir darnesnį judumą, priimame ne pavienius, o kompleksinius sprendimus. Miestas judės įgyvendindamas pokyčius ir atsižvelgdamas į visus. Kad Vilniaus susisiekimo žemėlapyje vyrautų pasidalijimas, įvairovė ir patogumas.

Taikomos priemonės neatims patogumo iš vienų eismo dalyvių ar vienos transporto priemonės. Judėsime taip, kad atsirastų sąžiningas pasiskirstymas ir natūralus noras išbandyti darnesnį judumą, keisti įpročius, jei iki šiol judėjote tik automobiliu.

 

 

Dalintis: