.

Nuo 2017 m. vasaros Vilniuje veikia užsienyje populiarios „Park & Ride“ („Statyk ir važiuok“) aikštelės, kurios neatsiejamos nuo modernaus miesto veido – jose vairuotojai gali palikti savo automobilį ir kelionę tęsti viešuoju transportu. Šiomis aikštelėmis gali naudotis bet kuris vairuotojas, gyvenantis Vilniuje ar atvykęs į Vilnių ir keliaujantis į miesto centrinę dalį.
Aikštelės Vilniuje įrengtos pagrindinėse privažiavimo į centrinę miesto dalį arterijose:

Kaip naudotis „Statyk ir važiuok“ aikštelėmis?

Įvažiuokite ir palikite savo automobilį „Statyk ir važiuok“ aikštelėje

Įsigykite bilietą automatinėje kasoje
arba „m.Ticket“ programėlėje

Tęskite kelionę viešuoju transportu
vos už 0,50 Eur!

Detalią aikštelių naudojimosi instrukciją rasite ČIA.
Transporto priemonių stovėjimo aikštelių su užtvaru naudojimosi taisyklės ČIA.

Bilietai „m.Ticket“ programėlėje

Susiekite automobilį
su telefono numeriu

Išsiųskite automobilio valstybinį numerį SMS žinute įrašę SV AAA000 telefonu +370 616 019 54.

Įsigykite „Statyk ir važiuok“
bilietą programėlėje

Įsigytą bilietą aktyvinkite – neaktyvinę bilieto, negalėsite išvažiuoti iš aikštelės. Norėdami palikti aikštelę, privažiavę prie vartų laukite, kol pakils užkardas – išvykus bilietas nustos galioti.

Suklydus registruojant automobilį
arba pasikeitus telefono numeriui  

Išsiųskite teisingą automobilio valstybinį numerį SMS žinute įrašę SV AAA000 telefonu +370 616 019 54, kol įsigytas
bilietas dar nėra aktyvintas programėlėje.

SVARBU: vienas bilietas suteikia teisę naudotis aikštele vienam automobiliui, o keliauti viešuoju transportu – vienam asmeniui. Mobiliojoje programėlėje vienu metu galite turėti kelis bilietus, tačiau naudotis – tik vienu.

Popieriniai bilietai iš automatinės kasos

Bilieto įsigijimas

Norint įsigyti vienkartinį bilietą, reikia užregistruoti automobilį automatinėje kasoje. Įsigyti bilietą galima atsiskaitant grynaisiais arba kortele.

Bilieto galiojimo trukmė

Bilieto žymėti viešajame transporte
nereikia, tačiau būtinai saugokite jį iki kelionės viešuoju transportu pabaigos – bilietas galioja iki dienos pabaigos.

Išvykimas iš aikštelės

Norėdami palikti aikštelę, privažiaviuokite prie vartų ir laukite, kol pakils užkardas, tuomet išvažiuokite iš aikštelės – tokiu atveju bilietas nustos galioti išvykus iš aikštelės.

SVARBU: Vienas bilietas suteikia teisę naudotis multimodaline „Statyk ir važiuok“ aikštele vienam automobiliui, o keliauti viešuoju transportu – vienam asmeniui.

Susiplanuokite kelionę nuo „Statyk ir važiuok“ aikštelės

Šalia visų „Statyk ir važiuok“ aikštelių rasite viešojo transporto stotelės, kuriose piko metu dažnai važiuoja viešasis transportas

Maršrutą viešuoju transportu nuo artimiausios multimodalinės „Statyk ir važiuok“aikštelės susiplanuokite ČIA

„Statyk ir važiuok“ aikštelės įrengtos greta greitųjų autobusų maršrutų tinklo, kuriame numatyta A juostų plėtra.

Dažniausiai užduodami klausimai

Stovėjimo aikštelės veikia visą parą, įsigytas bilietas galioja iki dienos pabaigos. Jei automobilis paliekamas ilgiau, bauda nėra išrašoma, tik klientas turi sumokėti skirtumą už viršytą laiką, prieš išvažiuojant iš aikštelės, t.y. 0,50 Eur iki 00:00 už kiekvieną dieną.

Norėdami išvažiuoti iš „Statyk ir važiuok“ aikštelės pirmiausia įsitikinkite, kad esate susimokėjęs. Jeigu susimokėjote, o užtvaras vis tiek nepasikelia, skambinkite +370 5 210 70 50.

Jeigu naudojatės išmaniuoju telefonu, Jūs turite dvi galimybes: automatinį rinkliavos zonos nustatymą, jeigu pasirinkote šį funkcionalumą m.Parking programėlėje, ir galimybę pačiam pasirinkti rinkliavos zoną. Atkreipiame dėmesį, kad automatinis rinkliavos zonos nustatymas ne visada gali būti tikslus, ypač, jei esate ties dviejų rinkliavos zonų riba, todėl rekomenduojame pasitikrinti, ar automatiškai parinkta rinkliavos zona iš tikrųjų atitinka rinkliavos zoną, kurioje Jūs pastatėte savo automobilį. Ypatingai atkreipiame dėmesį į tai, kad jei Jūs užsakote paslaugą automobiliui, prie kurio Jūs nesate paslaugos užsakymo metu (galbūt automobilis yra vienoje rinkliavos zonoje, o Jūs kitoje rinkliavos zonoje), tuomet Jūs turite pats parinkti rinkliavos zoną, kurioje pastatytas automobilis.

Užsakant paslaugą trumposiomis žinutėmis privalu nurodyti rinkliavos zonos kodą (pirmąją raidę: Mėlynoji – M, Raudonoji – R, Geltonoji – G ir Žalioji – Z) trumpojoje užsakymo žinutėje.

Dalintis: