Darnus judumas Vilniuje

JUDU šūkis „Po miestą paprastai“ nurodo filosofiją ir paskirtį vilniečiams – suvienyti ir patogesnes daryti visas esamas ir būsimas judumo sritis: viešąjį transportą, automobilių eismą, keliones dviračiais, paspirtukais ir kitus judumo būdus, kurie gims mieste.

Vilnius, kaip ir kitos pažangios Europos sostinėsskatina miestiečius judėti įvairiai ir keisti įpročius, kad susisiekimo mieste žemėlapyje atsirastų dar daugiau pusiausvyros.

Tam sukurtas Darnaus judumo mieste planas (DJMP). Apie patogumą žmogui judėti mieste taip, kaip jis nori. Apie tai, kaip miestas dėl to keičiasi ir keisis artimiausią dešimtmetį.

Kas yra darnus judumas?

Darnaus judumo mieste planą, daugiau kaip 1000 puslapių dokumentą, rengė 16 institucijų ir organizacijų, daugybė jose dirbančių specialistų ir ekspertų. Taip pat jame apibendrinti ir plano rengimo susitikimuose bei diskusijose dalyvavusių miestiečių įpročiai, nuomonė, apklausų ir eismo stebėjimo duomenys.

Tad drąsiai galime sakyti, kad prie sklandesnių ir labiau subalansuotų kelionių mieste jau dabar yra prisidėję daugybė vilniečių

Plačiau

Kaip gimė darniai judančio Vilniaus idėja?

Rengiant Vilniaus Darnaus judumo planą neapsiribota viena transportu ir judumu, taip pat buvo atsižvelgta ir į socialinius, ekonominius, aplinkosauginius bei politinius – institucinius kriterijus.

Siūlome susipažinti, kaip gimė darniai judančio Vilniaus idėja ir kaip panašios vizijos įgyvendinamos kituose Europos miestuose.

Plačiau
Dalintis: