E. kontrolė

E. kontrolė

Šią naujovę išvysite neįprastu pavidalu: į gatves išrieda e. kontrolės sistemos automobilis, kuris važiuodamas miesto gatvėmis, skenuos rinkliavos zonose stovinčių automobilių valstybinius numerius ir informaciją automatiškai perduos įmonės duomenų bazei. Joje duomenys bus apdorojami ir palyginami su informacija apie gautus mokėjimus bei gyventojams, elektromobiliams ir juridiniams asmenims išduotus leidimus. Nustačius, kad leidimas automobiliui nėra išduotas, o rinkliava – nesumokėta, sistema automatiškai suformuos „geltonąjį“ pranešimo lapelį.

Kas yra e. kontrolės sistemos automobilis?

Tai specialia įranga aprūpintas elektromobilis, kuris automatiškai fiksuoja automobilių valstybinius numerius ir patikrina, ar vairuotojai apmokėjo automobilio parkavimą. Daugiau informacijos čia

Pokyčiai vairuotojams įvedus e. kontrolės sistemą

Kartu su e. kontrolės automobiliu pradės veikti ir atsinaujinusi JUDU savitarna. Joje bus įdiegti trys nauji vairuotojų informavimo funkcionalumai, kurie ilgainiui pakeis popierinius „geltonuosius“ pranešimų lapelius. Todėl kviečiame vairuotojus nelaukti ir pradėti registruotis JUDU savitarnoje. Daugiau informacijos čia

Kodėl verta prisijungti prie JUDU savitarnos?

JUDU savitarnos naudotojai turės galimybę elektroniniu būdu – el. paštu gauti pranešimą apie užfiksuotą nesumokėtos rinkliavos atvejį. Taip pat bus teikiama informacija apie automobilių stovėjimo pokyčius, galimus apribojimus ir eismo draudimus. Daugiau informacijos čia.

 

Kaip prisijungti prie JUDU savitarnos?

JUDU savitarnoje sukurti savo paskyrą nurodant el. pašto adresą ar prisijungus per „Elektroninius valdžios vartus“. Registracijos metu be el. pašto vairuotojai taip pat turės pateikti automobilio valstybinį numerį ir transporto priemonės registracijos liudijimo numerį. Daugiau informacijos čia

 

 

Neįgaliųjų automobilių statymo kortelė

Automobilių statymo tvarka nesikeičia, tačiau turinčius neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę, kviečiame ją registruoti čia, pateikiant statymo kortelės numerį ir automobilio valstybinį numerį.

Sužinokite ar gavote „geltonąjį“ lapelį

Vairuotojai turės galimybę be registracijos JUDU svetainėje pasitikrinti, ar nebuvo fiksuotas galimas pažeidimas (nesumokėtos vietinės rinkliavos atvejis), įvedant automobilio valstybinį numerį ir transporto priemonės registracijos liudijimo numerį. 

Apie naują e. kontrolės sistemą paprastai

PAŽANGIAU

Ant e. kontrolės automobilio stogo bus įrengta speciali įranga, kuri automatiškai fiksuoja automobilių valstybinius numerius ir patikrina, ar vairuotojai apmokėjo automobilio parkavimą.  

EFEKTYVIAU

Automatizuota e. kontrolės sistema optimizuos automobilių stovėjimo kontrolę ir palengvins JUDU gretose dirbančių „pėsčiųjų“ kontrolierių darbą – apskaičiuota, kad vienas e. kontrolės automobilis gali patikrinti 16 000 automobilių per 16 darbo valandų, kai tuo tarpu „pėsčiųjų“ kontrolierių pajėgos – per 4 dienas.

TVARIAU

Naujasis e. kontrolės automobilis varomas žalia elektra – dirbdamas 16 val. 7 dienas per savaitę, automobilis išmes 0 CO2 emisijų, padės taupyti žmogiškuosius išteklius bei skaitmenizuoti vairuotojų informavimo procesą apie galimus neapmokėtos vietinės rinkliavos atvejus.

Dažniausiai užduodami klausimai

 • Kodėl Vilniuje įvedama e. kontrolė?

Vilniaus mieste kasmet vidutiniškai 10 % didinamas vietine rinkliava apmokestintų automobilių statymo vietų skaičius. Kontrolierių, tikrinančių mokėjimus už stovėjimo paslaugą, parkavimo taisyklių laikymąsi, pajėgos ribotos, todėl buvo priimtas sprendimas įvesti automatizuotą rinkliavos rinkimo kontrolę, kuri užtikrintų dar efektyvesnę rinkliavos kontrolę bei palengvintų esamų kontrolierių darbą.

 • Kaip bus vykdoma automobilių stovėjimo e. kontrolė?

Automobilis su ant stogo įrengta išmania stebėjimo / skenavimo įranga važiuos Vilniaus miesto gatvėmis ir aikštelėmis, skanuodamas rinkliavos zonose stovinčių automobilių valstybinius numerius. Užfiksuoti automobilių valstybiniai numeriai bus sulyginti su informacija JUDU informacinėse sistemose apie gautus apmokėjimus už automobilių stovėjimą ir išduotus leidimus.

 • Kur bus vykdoma e. kontrolė?

E. kontrolė bus vykdoma visose stovėjimo zonose –  įranga tikrins visas mokamas stovėjimo vietas, kurių Vilniuje yra apie 16 000 – jos išsidėsčiusios tiek centrinėje miesto dalyje, tiek nuo centro nutolusiuose mikrorajonuose.

 • Ar įvedus e. kontrolę pėstieji kontrolieriai tęs savo darbą?

Automatizuota kontrolė įvedama kaip papildoma priemonė užtikrinti tinkamą mokamų automobilių stovėjimo vietų kontrolę Vilniuje, tad pėstieji kontrolieriai ir toliau patruliuos gatvėse vykdydami jiems pavestas funkcijas.

 • Kodėl verta prisijungti prie JUDU savitarnos?

Tik JUDU savitarnos naudotojai turės galimybę elektroniniu būdu gauti pranešimą apie užfiksuotą nesumokėtos rinkliavos atvejį. Taip pat bus teikiama informacija apie automobilių stovėjimo pokyčius, galimus apribojimus ir eismo draudimus.

Neįgalių asmenų automobilių statymo kortelės turėtojai turės galimybę užregistruoti turimą kortelę ir jai priskirti du automobilius, taip pat galės savarankiškai valdyti duomenis – vieną kartą per 24 val. pakeisti automobilių valstybinius numerius.

 • Kaip prisijungti prie JUDU savitarnos?

JUDU savitarnoje – sukurti savo paskyrą nurodant el. pašto adresą ar prisijungus per „Elektroninius valdžios vartus“.

 • Ar keisis vairuotojų informavimo tvarka apie neapmokėtą vietinę rinkliavą?

Vairuotojų informavimo tvarka apie neapmokėtą vietinę rinkliavą kol kas nesikeis. Tačiau JUDU savitarnoje bus įdiegti trys nauji vairuotojų informavimo funkcionalumai, dėl kurių palaipsniui atsisakysime popierinių „geltonųjų“ pranešimų lapelių. 

Pirmas funkcionalumas leis vairuotojams savitarnoje registruoti savo automobilį, kad galimo pažeidimo atveju vairuotojas informaciją apie tai gautų elektroniniu laišku. Registracijos metu be el. pašto vairuotojai taip pat turės pateikti automobilio valstybinį numerį ir transporto priemonės registracijos liudijimo numerį. 

Antras funkcionalumas vairuotojams suteiks galimybę be registracijos JUDU savitarnoje pasitikrinti, ar nebuvo fiksuotas galimas pažeidimas (nesumokėtos vietinės rinkliavos atvejis). 

Trečias funkcionalumas – skirtas žmonėms, turintiems neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę. Ją taip pat bus kviečiama įregistruoti JUDU svetainėje, pateikiant statymo kortelės numerį ir automobilio valstybinį numerį.

Todėl kviečiame vairuotojus nelaukti ir pradėti registruotis JUDU savitarnoje jau dabar.

SVARBU: vykstant registracijai galios pereinamasis laikotarpis, kurio metu užfiksavus nesumokėtos vietinės rinkliavos atvejį, „geltonieji“ pranešimų lapeliai vairuotojams bus paliekami įprastu būdu – užkišant už automobilio priekinio stiklo valytuvo, o užsiregistravusiems JUDU savitarnoje – papildomai išsiunčiami el. paštu.

 • Ar keisis nesumokėtos dienos rinkliavos apmokėjimo tvarka?

Vietinės rinkliavos apmokėjimo tvarka nesikeis. Dienos rinkliavą galima apmokėti per JUDU savitarnos portalą ir kitais čia nurodytais būdais.

 • Ar keisis nesumokėtos dienos rinkliavos apmokėjimo terminas?

Vietinės rinkliavos apmokėjimo terminas prailgintas iki 168 val. (skaičiuojant nuo automobilio pastatymo dienos pabaigos)

 • Gautas el. pranešimas apie neapmokėtą automobilio stovėjimą – automobilio valdytojas esu aš, tačiau automobilį vairavo kitas žmogus, ką daryti?

Rekomenduojame apmokėti ir sąskaitą pateikti automobilį vairavusiam asmeniui arba gautą pranešimą perduoti automobilį vairavusiam asmeniui, kuris galės apmokėti dienos rinkliavą JUDU savitarnos portale arba kitais pranešime nurodytais būdais.

 • Gautas el. pranešimas apie neapmokėtą automobilio stovėjimą - automobilio valdytojas yra įmonė, tačiau automobilį vairavo darbuotojas, ką daryti?

Rekomenduojame apmokėti ir sąskaitą pateikti automobilį vairavusiam asmeniui arba gautą pranešimą perduoti automobilį vairavusiam asmeniui, kuris galės apmokėti dienos rinkliavą JUDU savitarnos portale arba kitais pranešime nurodytais būdais. 

 • Ką daryti, jei asmuo per 168 val.  nesumokėjo dienos rinkliavos?

Duomenys apie rinkliavos nesumokėjimą bus perduodami Vilniaus miesto savivaldybės administracijai, administracinio nusižengimo teisenai pradėti (protokolui surašyti, baudai paskirti). 

 • Parkavimosi leidimas gyventojams

Gyventojams, turintiems leidimą statyti automobilį vietine rinkliava apmokestintoje zonoje niekas nesikeis. Leidimų forma ir išdavimo tvarka išliks tokia pati.

 • Parkavimosi leidimas elektromobiliui

Elektromobilių valdytojams (vairuotojams), turintiems leidimą statyti automobilį rinkliava apmokestintoje zonoje niekas nesikeis, leidimų forma ir išdavimo tvarka išliks tokia pati.

 • Parkavimosi lengvatos žmonėms su negalia

Automobilių statymo sąlygos nesikeičia – vietinė rinkliava už naudojimąsi mokamomis stovėjimo vietomis netaikoma automobilių, pažymėtų neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, valdytojams (vairuotojams).  Ši kortelė turi būti  padėta automobilio viduje už  priekinio stiklo ant prietaisų skydelio keleivio pusėje iš lauko gerai matomoje vietoje ta puse, kurioje atspausdintas kortelės numeris ir galiojimo data.  Informacija apie parkavimosi lengvatas žmonėms su negalia čia.

 • Stovėjimo vietų rezervavimas

Automobilių statymo sąlygos rezervuotos vietos turėtojams nesikeičia – automobilius leidžiama statyti tik su specialiais leidimais.

Plačiau
Dalintis: