Atsiskaitymas banko kortele yra pigiau:

  • mokant už parkavimą banko kortele – nėra taikomas paslaugos užsakymo mokestis, apmokant per mobiliojo ryšio operatorius: Bitė; Tele2; Telia – taikomas papildomą paslaugos užsakymo mokestis;
  • vieną kartą įvedus banko kortelės duomenis ir juos išsaugojus, programa ją įsimena ir kitą kartą atsiskaitan už automobilio stovėjimo paslaugą įvesti iš naujo kortelės duomenų nebereikia;
  • įvedus savo banko kortelės duomenis už automobilio stovėjimo paslaugas programėlėje, apmokėjimas įvyks vos per keletą sekundžių.

Kaip veikia mokėjimas banko kortele?

Prisijungus prie programėlės, reikia įvesti savo automobilio valstybinį numerį, pasirinkti miestą ir parkavimo zoną. Norint už automobilio stovėjimą atsiskaityti banko kortelėmis, programėlės dalyje „Mokėjimas“ bus prašoma vienąkart pridėti savo kortelę, nurodyti jos duomenis. Atlikus šiuos veiksmus,  naudotojai gaus patvirtinimo kodą iš savo banko, kurį suvedus kortelė bus sėkmingai susieta su „m.Parking”.

Programėlė automobilio stovėjimui iš banko kortelės rezervuos pinigų sumą – kiekvienai vietinės rinkliavos zonai galioja atskira rezervuojama suma, kuri vėliau grąžinama į mokėtojo sąskaitą. Jei pasibaigus rezervuotai sumai parkavimas vyksta toliau, apmokėjimas automatiškai pratęsiamas tokia pačia rezervuota suma iki tol, kol parkavimas sustabdomas.

Sustabdžius parkavimą, siunčiamas pranešimas (angl. notification) apie atliktą mokėjimą. Jis skaičiuojamas pagal faktiškai stovėtą laiką, o parkavimo pradžioje rezervuoti pinigai grąžinami į sąskaitą. Pats pranešimas apie atliktą mokėjimą siunčiamas tik tada, kai telefono nustatymuose, programėlių lange, naudotojai yra pasirinkę gauti tokius programėlių pranešimus.

Be to, nurodant banko kortelės duomenis programėlėje taip pat bus prašoma įvesti savo el. pašto adresą – kaskart baigus parkavimą ir atsiskaičius banko kortele šiuo el. paštu bus siunčiama informacija apie atliktą mokėjimą.

Kita informacija:

  • Video instrukcija, kaip pridėti mokėjimo kortelę, pateikiami čia: https://youtu.be/A-pmNseoQo8
  • Naudojimosi „m. Parking“ programėle taisyklės čia.
  • Banko kortele „m.Parking“ programėlėje galima atsiskaityti: Vilniuje ir Kaune.
  • m.Parking programėlę galite atsisiųsti čia:

 App Store;

Google play;

„Huawei AppGallery“;

Sklandžių ir saugių kelionių su m.Parking!

 

Dažnai užduodami klausimai

Jeigu naudojatės išmaniuoju telefonu, mokėtina suma rodoma m.Parking programėlės lange. Taip pat sistema nuolat informuoja apie užsakytą paslaugą ir mokėtiną sumą siųsdama pranešimus.

Užsakant paslaugą trumposiomis žinutėmis galimybės gauti  informaciją apie mokėtiną sumą nėra, tačiau tai jūs galite pasitikrinti, užėję į internetinę savitarnos svetainę.

Jeigu naudojatės išmaniuoju telefonu, Jūs turite dvi galimybes: automatinį rinkliavos zonos nustatymą, jeigu pasirinkote šį funkcionalumą m.Parking programėlėje, ir galimybę pačiam pasirinkti rinkliavos zoną. Atkreipiame dėmesį, kad automatinis rinkliavos zonos nustatymas ne visada gali būti tikslus, ypač, jei esate ties dviejų rinkliavos zonų riba, todėl rekomenduojame pasitikrinti, ar automatiškai parinkta rinkliavos zona iš tikrųjų atitinka rinkliavos zoną, kurioje Jūs pastatėte savo automobilį. Ypatingai atkreipiame dėmesį į tai, kad jei Jūs užsakote paslaugą automobiliui, prie kurio Jūs nesate paslaugos užsakymo metu (galbūt automobilis yra vienoje rinkliavos zonoje, o Jūs kitoje rinkliavos zonoje), tuomet Jūs turite pats parinkti rinkliavos zoną, kurioje pastatytas automobilis.

Užsakant paslaugą trumposiomis žinutėmis privalu nurodyti rinkliavos zonos kodą (pirmąją raidę: Mėlynoji – M, Raudonoji – R, Geltonoji – G ir Žalioji – Z) trumpojoje užsakymo žinutėje.

Ne, Jums nutraukus paslaugą dar neįsigaliojus mokamajam automobilių stovėjimo laikui, vietinės rinkliavos už automobilio stovėjimą mokėti nereikės. Jūs sumokėsite tik mobiliojo ryšio operatoriui už paslaugos užsakymą.

Taip, naudodamiesi programėle m.Parking, jūs iškart galite numatyti mokamo automobilių stovėjimo pabaigą kitą dieną (ir netgi dar kitą dieną). Jeigu paaiškėtų, kad jums nereikės automobilio statyti kitą dieną mokamojoje stovėjimo vietoje, jūs galėsite nutraukti užsakymą bet kada, net jeigu tai bus vidurnaktis.

Užsakant paslaugą trumposiomis žinutėmis, automobilio statymą kitai dienai galėsite užsakyti tik pasibaigus mokamojo automobilių stovėjimo laikui tą dieną, kurią mėginsite užsakyti paslaugą. Pavyzdžiui, jums užsakius paslaugą šiandien 19 val., užsakymas galios iki 20 val. (jei užsakėte rinkliavos zonoje, kurioje automobilių stovėjimas mokamasis iki 20 val.). 20 val. užsakymas bus automatiškai nutrauktas.

Plačiau
Dalintis: