- Pagrindinis
- Uncategorized @lt
- Vilniaus darnaus judumo pasiūlymas ministerijoms – atsisakyti rezervuotų parkavimo vietų
Vilniaus darnaus judumo pasiūlymas ministerijoms – atsisakyti rezervuotų parkavimo vietų
Vilniaus miesto savivaldybės administracija Vyriausybę ir visas ministerijas kviečia prisidėti prie darnaus judumo idėjų mieste realiais veiksmais. Centre esančias institucijas savivaldybė ragina atsisakyti rezervuotų automobilių stovėjimo vietų, o darbuotojams kaip motyvacinę priemonę taikyti ilgalaikių viešojo transporto bilietų kompensavimą.
„Šiuo metu didžioji dalis valstybinių įstaigų, prie kurių rezervuojamos automobilių stovėjimo vietos, yra miesto centre – čia poreikis parkavimui natūraliai didžiausias, todėl jos turėtų būti prieinamos visiems vilniečiams. Dabar, žinoma, šios problemos neaktualios, tikiuosi, kad ir visi ministerijų darbuotojai sėkmingai dirba nuotoliniu būdu, bet grįžtant iš karantino šis klausimas iškart sugrįš, todėl susitvarkyti reikėtų jau dabar. Ir tai labai atitiktų Vyriausybės programoje matomą ambicingą kryptį įgyvendinti Lietuvos žaliąjį kursą, mažinti oro taršą, skatinti mažiau naudotis automobiliais“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.
Vilniaus miesto savivaldybės administracija siūlo atsisakyti rezervuotų vietų prie valstybės įstaigų, institucijų ir tarnybų. Tam, kad kompleksiškai būtų sprendžiami parkavimo iššūkiai, Vilniuje tiesiami nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, įrengiamos trūkstamos jungtys būtent su miesto centru, įrengiami dviračių stovai. Esant poreikiui, savivaldybė pasiruošusi bendradarbiauti – prie Vyriausybės ar ministerijų įrengti naujų dviračių stovų.
Be to, ministerijos automobilių parkavimo iššūkius kviečiamos spręsti ir aktyviau skatinant darbuotojus dirbti nuotoliniu būdu – taip būtų mažinami srautai. Rezervuotų automobilių parkavimo vietų poreikį mažintų ir dažnesnis elektromobilių naudojimas. Jų vairuotojams taikomos įvairios skatinamosios priemonės, tarp jų ir nemokamas parkavimas.
Kelionės viešuoju transportu padeda spręsti ne tik parkavimo vietų trūkumo problemą. Tai prisideda prie automobilių srauto mažėjimo, mažina oro užterštumą, taip pat padeda siekti labiau subalansuoto ir darnesnio judėjimo mieste.
„Kasmet atliekame keliavimo įpročių apklausas – viešojo sektoriaus įstaigose maždaug 44 proc. darbuotojų atvyksta į darbą viešuoju transportu. Dar apie 37 proc. tų, kurie dabar juo nesinaudoja, keliautų autobusais ir troleibusais, jei darbdavys juos paskatintų. Ministerijas labai skatiname kreiptis – atliksime tyrimus ir taip galėsime patikslinti lėšų poreikį, galimus judumo pokyčius ir mažėjančių dotacijų dydį. Be to, šiuo metu keičiame viešojo transporto bilietų kainodarą, kuria įmones ir organizacijas skatinsime pirkti ilgalaikius bilietus savo darbuotojams“, – sakė įmonės „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.
Viešojo transporto bilietai, pasak M. Gusarovienės, yra papildoma darbuotojų motyvavimo priemonė, aiškiai atspindinti ir socialinę darbdavių atsakomybę. Tokią priemonę ne vienus metus taiko savivaldybė, o iš viso bilietų darbuotojams 2020 metais įsigijo net 763 įmonės. Kreiptis dėl ilgalaikių bilietų galima el. paštu [email protected].
Nuotr. Sauliaus Žiūros