2021 02 03
Iki vasario 1 d. gyventojai galėjo sulaukti valstybės pagalbos įsigyti elektromobilį atsisakę taršaus automobilio. Supažindiname su svarbiausiomis įžvalgomis ir rezultatais (šaltinis – LRT):
- Pagal Aplinkos projektų valdymo agentūros programą taršų automobilį į elektromobilį iškeitė apie 600 gyventojų, naują automobilį įsigijo apie 100.
- Elektromobilių, lyginant 2019 m. su praėjusiais metais, padvigubėjo. Šiuo metu tarp visų naujų automobilių elektra varomi sudaro procentą.
- Lietuviai dažniausiai renkasi „Nissan“, „Volkswagen“, „Renault“, „Hyundai“, BMW ir „Tesla“ gamintojus.
- Daugiau nei 12 tūkst. gyventojų seną automobilį iškeitė į elektrinius paspirtukus ir dviračius.
- Aplinkos projektų valdymo agentūros vertinimu, sudarius galimybę iškeisti taršius automobilius į mažiau taršius ar elektromobilius, užklausų gauta itin daug ir gyventojai rodė susidomėjimą. Tokios programos gali tęstis, kai Aplinkos ministerija pateiks konkrečius planus dėl automobilių taršos mokesčio, gyventojų skatinimo.
Vienu didžiausių iššūkių rinktis elektromobilius laikomas įkrovimo stotelių trūkumas. Šiuo metu Vilniuje veikia daugiau kaip 60 savivaldybės inciatyva įrengtų elektromobilių krovos vietų, o 2021 m. miestas planuoja įrengti dar 20 vidutinės galios 22 kw ir 5 didelės galios 50 kw stoteles.
Elektromobilių įkrovos stotelių tinklą Vilniuje plečia įmonė „Ignitis Lietuva“ ir prekybos bei verslo centrai, kurie vietas elektromobiliams įrenginėja savo prekybos vietų aikštelėse.
Elektromobilių įkrovos stotelių išsidėstymą Lietuvoje ir krovos sąlygas galite patogiai tikrinti čia: https://elv.lt/ikrovimo-stoteles/