Vilniaus įmonėms – specialūs viešojo transporto bilietai!

Nuo 2021 metų liepos 1 d. prekiaujame specialiais viešojo transporto bilietais Vilniaus įmonėms ir įstaigoms.
Tikslas? Skatinti įmonių darbuotojus naudotis ilgalaikiais bilietais taip siekiant palengvinti jų kelionės į darbą planavimą, spręsti dažnai sunkiai sprendžiamas parkingo problemas bei keisti darbuotojų keliavimo įpročius.
Nauda?

  • Įmonė motyvuoja darbuotojus
  • Sprendžia parkavimo problemas
  • Formuoja savo, kaip socialiai atsakingos įmonės įvaizdį
  • Įmonė prisideda prie Vilniaus darnaus judumo plano tikslų įgyvendinimo, mažesnių spūsčių ir aplinkai draugiškesnių kelionių po Vilnių
  • Saugiai keliaudamas viešuoju transportu įmonės darbuotojas geriau planuoja savo laiką, patiria mažiau streso bei sutaupo išlaidoms skirtoms transportui

Kam? Įmonėje dirbantiems asmenims, kurie į darbą galėtų atvykti viešuoju transportu.
Kaip? Vienu metu perkant 50 ir daugiau 30, 90, 180, 365 dienų / darbo dienų bilietų.
Susidomėjote? Parašykite – [email protected]

Norite tapti darniai judančia įmone? Bendradarbiaukime!

Bendradarbiavimo tikslas – skatinti darnų judumą Vilniaus mieste. Siekiame atsižvelgti į mieste dirbančių įmonių poreikius bei pastabas, supažindinti dirbančius žmones su sostinėje esančia eismo situacija, ieškoti sprendimų, kurie palengvintų ar sutrumpintų keliones į ir iš darbo bei kartu atrasti naujų keliavimo būdų. Mūsų organizuojami ir vykdomi projektai:

  • Kasdienių keliavimo įpročių tyrimas. Rezultatų pristatymas ir diskusija „Gatvių dieta“
  • Viešojo transporto bilietai darbuotojams
  • Pasirūpinkite darbuotojais, kurie į darbą vyksta automobiliu
  • Viešojo transporto švieslentė Jūsų įmonėje
  • „Verslas Juda. Idėjų mugė 2022 m.“

Kasdieninių keliavimo įpročių tyrimas Jūsų įmonėje

Tikslas? Siekiant geriau išnaudoti esamą ir planuoti naują infrastruktūrą Vilniaus mieste bei prie Jūsų įmonės, nustatome ir pristatome kaip keliauja Jūsų darbuotojai.
Nauda? Po apklausos atliekame analizę, pateikiame ir pristatome įžvalgas Jums. Gautus rezultatus palyginame su bendrąja situacija sostinėje. Dalinamės geraisiais miesto įstaigų pavyzdžiais kaip darbuotojai skatinami judėti alternatyviais keliavimo būdais. Kartu įmonės darbuotojams organizuojame tyrimo rezultatų pristatymą, kalbame apie darnaus judumo pokyčius Vilniuje – „Gatvių dietą“. Diskutuojame, kaip juda miestas, verslas, kokie naudingi pokyčiai mūsų laukia ir kaip Vilnius taps patogesnis mums visiems. Susitikimą galime organizuoti ir virtualiu būdu.
Kam? Įmonėms, verslo centrams bei mokslo įstaigoms esančioms Vilniaus mieste.
Kaip? Apklausa internetu (trukmė ~5 min.). Tyrimo rezultatų ir „Gatvių dieta” pristatymų trukmė 60-90min.
Susidomėjote? Parašykite – [email protected]

Pasirūpinkite darbuotojais, kurie į darbą vyksta automobiliu

Tikslas? Skatinti įmonės darbuotojus darbą pasiekiančius automobiliu palikti automobilį „Statyk ir važiuok“ aikštelėse, bei į darbovietę ar susitikimus dienos metu vykti viešuoju transportu.
Nauda? Tik 0,50€ kainuojantis bilietas suteiks galimybę bilieto turėtojui visą dieną keliauti viešuoju transportu. Tai kartu proga sumažinti brangių parkavimo vietų poreikį prie ofiso.
Kam? Centrinėje miesto dalyje esančių įmonių, verslo centrų, gydymo bei mokslo įstaigų darbuotojams, kurie darbus pasiekia automobiliu.
Kaip? Suderinamas darbuotojų automobilių valstybinių numerių sąrašas ir įmonė gauna 1 sąskaitą už visus darbuotojų faktinius apsilankymus „Statyk ir važiuok“ aikštelėse.
Susidomėjote? Parašykite – [email protected]. Dėl kitų parkavimo paslaugų – [email protected]

Viešojo transporto švieslentė Jūsų įstaigoje

Tikslas? Naudingas funkcionalumus jūsų darbuotojams ar klientams keliaujantiems viešuoju transportu.
Nauda? Įmonės darbuotojai bei klientai gali tiksliau suplanuoti kada išvykti iš įstaigos, nes ekranuose transliuojami viešojo transporto maršrutai ir išvykimo laikai.
Kam? Įmonėms, verslo centrams, gydymo bei mokslo įstaigoms, prie kurių yra viešojo transporto stotelė.
Kaip? Jūsų įmonės ar įstaigos ekranuose (pvz.: prie įėjimo / išėjimo) galime transliuoti jūsų pasirinktų stotelių autobusų ir troleibusų artimiausius išvykimus.
Susidomėjote? Parašykite – [email protected]

Nuotolinis renginys „Verslas juda. Darni patirtis“

Tikslas? Į nemokamą renginį sukviesti apie 100 verslo įmonių atstovų, atsakingų už savo darbuotojų skatinimą ir keliavimo įpročius, pasidalinti sėkmingiausiais pasiteisinusiais pavyzdžiais ir aptarti kaip keitėsi vilniečių įpročiai pastaraisiais metais.
Nauda? Geriausias idėjas pritaikyti savo įmonėje, o jau pasiteisinusiomis pasidalinkime su kitais.
Kam? Skirtas įmonių vadovams, ūkio ir personalų skyrių vadovams, kitiems atsakingiems kolektyvų asmenims.
Kaip? Renginys vyksta kiekvienų metų pabaigoje. Norintys gauti pakvietimą į nuotolinį renginį „Verslas juda. Darni patirtis 2021“ registruokitės ČIA arba parašykite nurodytu el. paštu.
Susidomėjote? Parašykite – [email protected] 

 

Nauda įmonei

Produktyvumas. Patikimesnė ir saugesnė kelionė sumažina kasdieninį jūsų darbuotojų stresą. Darbuotojai tampa efektyvesni.
Saugumas. Sumažinus asmeninio arba darbinio automobilio vairavimo laiką, stipriai sumažėja rizika darbuotojams papulti į auto įvykį.
Įmonės įvaizdis. Darbuotojų kelionių viešuoju transportu kompensavimas gerina įmonės įvaizdį ir didina patrauklumą.

Nauda miestui

Mažiau transporto. Kuo daugiau vilniečių pasirinks viešąjį transportą, tuo eismo sąlygos Vilniuje bus visiems palankesnės.
Inovacijos. Didesnis viešojo transporto keleivių skaičius leidžia įgyvendinti naujas ekologiškesnes ir patogesnes keliavimo rūšis ar būdus.
Ekologija. Vilniečiams pasirinkus darnius keliavimo būdus mažėja oro ir triukšmo tarša mieste.

Nauda žmogui

Ekonominė. Šeimoje naudojant automobilį, transportui tenka maždaug 15% biudžeto, o jei jis nenaudojamas – maždaug 3%.
Laiko planavimas. Kelionę viešuoju transportu suplanuoti galite tiksliau ir patikimiau. Kelionės automobiliu laikas piko metu gali lengvai padidėti dvigubai.
Praktinė. Kelionės metu galima skaityti, planuotis darbo dieną, žiūrėti video vietoje to, jog visą dėmesį skirtumėte vairavimui nuosavo automobilio.

Dažnai užduodami klausimai

2019 metais apklausoje dalyvavo 3914 respondentų.

Remiantis apklausos rezultatais buvo nustatyta, kad 44% įmonės darbuotojų į darbą keliauja automobiliais, viešuoju transportu – 33%pėsčiomis – 7%, automobiliu kaip keleivis – 6%, dviračiu ir kombinuotos kelionės – po 3%, autonuoma (car-sharing) ir paspirtuku po – 1%.

Pusė (49%) automobiliais į darbą keliaujančių darbuotojų neveža keleivių ir neturi tarpinių sustojimų.

51% darbuotojų, kurie įprastai į darbą keliauja ne automobiliais, savo automobilio neturi.

Darbuotojai buvo paklausti kokios yra mėnesinės išlaidas reikalingos susisiekimo mieste (ne tik kelionėms į darbą) poreikiui tenkinti. Su automobiliais į darbą keliaujantys darbuotojai vidutiniškai per mėnesį išleidžia 116 Eur, viešuoju transportu 49 Eur, dviračiu – 44 Eur ir keliaujantys pėsčiomis 42 Eur.

Po 37% darbuotojų darbą pradeda 8:00, 24% – 9:00 val., 11% – 7:00 val. ir po 7% – 7:30 val. ir 8:30 val.

22% respondentų nurodė, kad kelionių į darbą metu jie turi tarpinių sustojimų (vaikų nuvežimas į švietimo įstaigas ar pan.)

Vidutiniškai įmonės darbuotojas į darbą keliauja 29,6 min. Greičiausia darbą pasiekia paspirtuku į darbą keliaujantys darbuotojai (19 min.). Dviračiu ir pėsčiomis keliaujantiems kelionės vidutiniškai trunka po 20 min., carsharing sistema – 26 min., automobiliais 28 min. ir viešuoju transportu 35 min.

8:00 valandą darbą pradedantys darbuotojai darbą vidutiniškai pasiekia per 32 min., 8:30 val. – 30 min., 9:00 val. – 30 min., 7:30 val. – 28 min. ir 7:00 val. per 26 min.

25% apklausoje dalyvavusių darbuotojų nurodė, kad per paskutinius 6 mėn. sumažėjo asmeninio automobilio poreikis.

Viešojo transporto bilietai darbuotojų kelionės darbo reikalais ir kelionėms į / iš darbo nėra laikomos pajamomis natūra, bei nėra apmokestinami Sodros ir GPM mokesčiais. Daugiau informacijos rasite čia (Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymo Nr. I-1336 6, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 19, 19-1, 21, 29, 30, 32, 36, 40 ir 41 straipsnių pakeitimo įstatymas, 3 straipsnis,11 straipsnio pakeitimas, 1 dalies, 27 punktas).

Dažna įmonė darbuotojams suteikia brangiai kainuojančią parkavimo vietą, o apie į darbą darniai viešuoju transportu vykstančius darbuotojus nepagalvoja. Kviečiame prisijungti prie socialiai atsakingų įmonių ir kompensuoti darbuotojams viešojo transporto bilietus ne tik taip jau į darbą keliaujantiems, bet pristatyti darnaus judumo idėją ir automobiliu į darbą judantiems.

Viešojo transporto bilietus su mažesne kaina gali įsigyti bet kuri įmonė, perkanti ne mažiau nei 50 vienodų ilgalaikių viešojo transporto bilietų. Darbuotojų skaičius įmonėje įtakos kainai neturi.

Plačiau
Dalintis: