- Pagrindinis
- Naujienos
- Viešasis transportas
- Nemokamos kelionės į darbą viešuoju: naudinga darbuotojui, tvaru įmonei, draugiška sostinei
Nemokamos kelionės į darbą viešuoju: naudinga darbuotojui, tvaru įmonei, draugiška sostinei
Darbdaviai, suteikdami savo darbuotojams papildomas naudas per MELP platformą, kviečia darbuotojus rinktis tvarų ir patogų būdą keliauti į darbą – viešąjį transportą. Įsigiję bilietus per šią platformą darbuotojai gali naudotis elektroniniais bilietais per m.ticket programėlę arba įkelti į JUDU/Vilniečio kortelę. Toks tvarus darbuotojo ir įmonės pasirinkimas kelionėms į darbą palengvina kasdienes keliones, mieste mažina kamščius, sprendžia parkavimosi problemas, ir žinoma prisideda prie mažesnės CO2 emisijos bei tvaresnės miesto aplinkos.
„Įmonės dažnai savo tvarumo pastangas sieja su simboliniais veiksmais – plastikinių vandens buteliukų atsisakymu ar popieriaus vartojimo mažinimu. Tai kelios iš tvarumo praktikų. Tačiau vienas iš didžiausių aplinkos taršos šaltinių, ypač miestuose kaip Vilnius, lieka beveik nepaliestas – kasdienės darbuotojų kelionės į darbą. Šios kelionės reikšmingai prisideda prie CO2 emisijos, o tai kelia būtinybę įmonėms peržiūrėti ne tik savo vidines taisykles, bet ir skatinti darnius keliavimo būdus tarp darbuotojų. Tikroji tvarumo nauda atsiranda ne iš gražių deklaracijų, o iš realių pasirinkimų – kai darbuotojai renkasi viešąjį transportą, dviračius ar dalijimosi automobiliais sistemas vietoj asmeninio automobilio. Taip pat darbą pasiekia keliaudami pėsčiomis. Tik taip kelionių į darbą pėdsakas mieste gali iš tiesų mažėti“ – sako Vitalija Ročė, JUDU Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovė.
Darbuotojų gerovės platformos MELP vadovas Vidmantas Šiugždinis pasakoja: „Įvairūs tyrimai rodo, kad darbuotojai vis dažniau nori patys pasirinkti jiems aktualiausias papildomas naudas. Pamažu į šį poreikį atsižvelgia darbdaviai, o MELP tampa įrankiu, leidžiančiu tokius lūkesčius įgyvendinti lengviau. Iš klientų girdime, jog platforma jiems padeda efektyviau valdyti naudų biudžetą, stiprinti komandos įsitraukimą – darbuotojai aktyviai dalyvauja vidinėse apklausose, domisi organizacijos naujienomis, pastebi ir įvertina kolegų darbą. Kitaip sakant, padeda organizacijoms efektyviau ir tvariau vykdyti savo veiklą“.
Nors skaičiavimai gali šiek tiek skirtis, viešojo transporto pasirinkimas dažnai tampa ekonomiškai pagrįsta alternatyva. Pavyzdžiui, sostinės metinis viešojo transporto bilietas kainuoja apie 310 eurų, tuo tarpu asmeninio automobilio išlaikymas – priklausomai nuo kuro, draudimo, remonto ir kitų kaštų – gali siekti nuo 700 iki 2000 eurų ar net daugiau per metus. Tiems, kurie ieško būdų sumažinti kasdienes išlaidas bei planuoja savo biudžetą atsakingiau, viešojo transporto bilietai kaip papildoma nauda yra vienas geriausių pasirinkimų.
JUDU duomenimis, Vilniuje 2024 m. daugiau nei 800 įmonių ir 33 tūkstančiai darbuotojų pasinaudojo galimybe keliauti viešuoju transportu. Įmonės, tokios kaip „Pakmarkas“, „Vilniaus šilumos tinklai“, „Adtech LT“, „MEDIATECH“, „Oxylabs“, „VIA Lietuva“, „Nasdaq“, „Ainava“ ir daugelis kitų, savo darbuotojams jau siūlo viešojo transporto bilietus kaip papildomą naudą. Tai ne tik praktinis sprendimas, bet ir kvietimas kurti tvaresnį pasaulį – mažinant CO2 emisijas, formuojant atsakingą požiūrį į judumą ir kasdienį gyvenimą.
Apie JUDU
JUDU yra atsakinga už viešojo transporto paslaugų organizavimą, automobilių stovėjimo infrastruktūrą ir darnių keliavimo būdų skatinimą Vilniaus mieste. Įmonė taip pat užtikrina sklandų miesto eismo organizavimą ir kartu su Vilniaus miesto savivaldybe diegia inovatyvius sprendimus, leidžiančius miestiečiams kelionių planavimui rinktis įvairius būdus.