- Pagrindinis
- Naujienos
- Viešasis transportas
- Sostinės viešajame transporte – naujovės dviratininkams ir paspirtukininkams
Sostinės viešajame transporte – naujovės dviratininkams ir paspirtukininkams
Vilniuje vis daugėjant darniai keliaujančių miestiečių, nuo rugpjūčio mėn. pradžios viešajame transporte bus galima patogiai vežtis dviračius ir paspirtukus. Dviračiais keliaujantieji juos galės įsinešti į iš viso 50 triašių autobusų, kurie bus pažymėti specialiu dviračio lipduku ir kuriuose bus įrengti tvirtinimo diržai. Paspirtukais ir elektriniais paspirtukais važiuojantys savo judėjimo priemones, užtikrindami kitų keleivių saugumą, galės gabenti visuose autobusuose ir troleibusuose.
„Vilniečiai vis drąsiau ir noriau kasdienėms kelionėms mieste renkasi ne automobilį, o atsinaujinusį viešąjį transportą, dviračius, paspirtukus ar keliones pėsčiomis. Judėjimas dviračiais ir paspirtukais itin aktualus šiltajam sezonui – susilaukiame nemažai užklausų, ar šias transporto priemones galima vežti viešuoju transportu. Reaguojame į pačių miestiečių poreikius ir suteikiame galimybę remiantis tam tikromis taisyklėmis dviračius vežti dalyje autobusų, o paspirtukus ir kitas darnias transporto priemones – visuose autobusuose ir troleibusuose. Šiemet sprendimas priimtas antroje vasaros pusėje, tačiau nuo šiol jis galios visąlaik. Norime užtikrinti kuo patogesnes sąlygas mieste judėti alternatyviai, jog susisiekimas būtų saugus, greitas ir lankstus“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ vadovė Modesta Gusarovienė.
Šiomis naujovėmis, sostinėje skatinant darnų judumą, papildytos ir „Keleivių ir bagažo vežimo autobusais ir troleibusais Vilniaus mieste taisyklės“, kurių atnaujinimą šiandien patvirtino Vilniaus miesto savivaldybės taryba.
„Dviračius Vilniuje bus galima vežti 50-yje triašių autobusų, pažymėtų specialiu dviračio simbolio lipduku. Jį visi keleiviai matys prie antrųjų autobusų durų – šalia jų įrengta speciali dviračiams vežti skirta vieta. Norint įsinešti dviračius įlipti bus galima būtent pro antrąsias triašių autobusų duris, o įsinešus dviratį privaloma jį saugiai pritvirtinti įrengtu diržu. Tikiu, kad galimybė vežti dviratį viešajame transporte dar labiau paskatins vilniečius išlipti iš automobilių ir rinktis aplinkai draugiškus keliavimo būdus“, – apie taisykles pasakoja UAB „Vilniaus viešasis transportas“ direktorius Rimantas Markauskas.
Dviračio ikona pažymėtus autobusus vilniečiai matys ir viešojo transporto stotelių švieslentėse bei puslapyje www.stops.lt, kur visuomet gali iš anksto susiplanuoti savo kelionę viešuoju transportu.
Keleivių prašoma būti dėmesingiems ir tolerantiškiems – į viešojo transporto priemonę įlipus kitam keleiviui su neįgaliojo vežimėliu arba mamai su vaikišku vežimėliu, dviratį vežantysis turėtų užleisti specialią vietą prie antrųjų durų ir išlipti toje pačioje stotelėje.
Atnaujinus taisykles viešajame transporte bus galima vežti ir paspirtukus, elektrinius paspirtukus, kurių greitis siekia iki 25 km/val., o galia ne didesnė kaip 1 kW, riedžius, riedlentes, riedučius. Šių transporto priemonių nebūtina tvirtinti specialiu tvirtinimo įtaisu, tačiau patys keleiviai privalo užtikrinti, kad jos netrukdo kitiems važiuojantiems, nekelia pavojaus jų saugumui bei yra švarios.
„Stengiamės, jog viešasis transportas būtų ne tik patogus, tačiau ir jaukus, kad juo važiuoti būtų malonu. Tad dar viena gera naujiena, jog nuo šiol visuose sostinės autobusuose ir troleibusuose leidžiama vežtis specialiai skysčiams pritaikytuose sandariuose induose laikomus gėrimus, tokius kaip kava ar arbata. Tiesa, karštus gėrimus ragaujančių keleivių prašome būti atidiems, nesiblaškyti ir saugoti tiek save, tiek kitus keleivius“, – priduria M. Gusarovienė.
Visiems dviračius, paspirtukus ar kitas darnias transporto priemones vežantiems keleiviams privaloma pasirūpinti savo ir vežamų daiktų saugumu, jei yra laisvų vietų – atsisėsti, stovint laikytis už transporto priemonėje įrengtų turėklų, nesiremti į važiuojančios transporto priemonės duris, netrikdyti vairuotojui dešinės pusės matomumo stovint arti priekinių transporto priemonės durų, neištepti kitų keleivių drabužių ar daiktų, o išlipant nepalikti vežamų transporto priemonių ar asmeninių daiktų.