Kaip teisingai naudotis trumpo sustojimo vietomis „Tėvelių stotelė“?

Vilniuje įrengtos dviejų tipų trumpo sustojimo vietos „Tėvelių stotelės“ – tokios, į kurias atvykus galima užtrukti ne ilgiau kaip 15 minučių ir vietos, kurios skirtos trumpam sustoti ir išleisti vaiką, tačiau likti stovėti jose yra draudžiama. Visos trumpalaikio sustojimo vietos yra pažymėtos tokį transporto priemonių stovėjimo būdą bei trukmę nurodančiais kelio ženklais. Juos papildo ir specialios informacinės „Kiss and Ride“ lentelės, aiškiai išsiskiriančios ryškiai žalia spalva. Taip pat „Kiss and Ride“ sustojimų vietos išskirtos ir specialiu grindinio ženklinimu – baltomis K+R raidėmis, kitaip – „Kiss and Ride“ santrumpa.

KET 149 punkte yra nurodyta, kad „Palikdamas stovėti motorinę transporto priemonę stovėjimo trukmę ribojančio ženklo galiojimo zonoje, vairuotojas privalo palikti informaciją apie motorinės transporto priemonės atvykimo laiką už priekinio motorinės transporto priemonės stiklo taip, kad ji būtų matoma kitiems asmenims.” Laiko žymėjimui galima naudoti laikrodukus, kurie yra parduodami mūsų Klientų aptarnavimo centruose. Laikroduko kaina 1 Eur. Jo naudojimo instrukciją galite rasti žemiau.

Visų Vilniuje esančių trumpo sustojimo vietų „Tėvelių stotelių“ žemėlapį galima rasti čia.
Vilniečiai ir mokyklų bendruomenės kviečiamos teikti siūlymus, kur reikėtų papildomai įrengti „Tėvelių stoteles“, ir siųsti juos el. paštu [email protected]

Dalintis: