Tarptautiniai projektai
Projektas STEP UP (Strengthening the Effectiveness of Policies for European Pedestrians) – tai projektas, kurio tikslas žalesnė ir ekologiškesnė Europa (Greener Europe), o specialus tikslas – tvarus mobilumas mieste siekiant nulinės anglies dioksido emisijos ekonomikos. Šiuo projektu siekiama padėti vaikštumo politiką turintiems regionams ir miestams pilnai išnaudoti vaikščiojimo potencialą. Projekto partnerių turima ir plėtojama geroji praktika padės dalyvaujančių partnerių miestų administracijoms ir kitoms suinteresuotoms institucijoms susikurti vaikštumui draugiško miesto arba regiono politikos gaires ir priemonių/veiksmų planus. Projektas vykdomas pagal antrąjį programos „Interreg Europe“ kvietimą
Trukmė 2024 m. balandžio 1 d. – 2028 m. birželio 30 d.
Bendras biudžetas – 2 098 163 Eur
Partnerio (SĮSP) biudžetas – 159 414 Eur
Daugiau informacijos apie projektą galite rasti čia.
Kontaktinis asmuo:
Tarptautinių projektų vadovė Birutė Jatautaitė
El. paštas [email protected]
———————-
Projektas „EMBRACER“ („intErconnecting MoBility acRoss europeAn CitiEs and subuRbs“) – tai projektas, kuriame septynių regionų partneriai įsipareigojo nepakankamai aptarnaujamuose savo miestuose arba regionuose integruoti viešąjį transportą su neformaliomis transporto rūšimis (važiavimas dviračiu, dalijimasis automobiliais/dviračiais/paspirtukais, užsakomasis transportas, autonominiai maršrutiniai autobusai), siekiant prisidėti prie klimato kaitos mažinimo ir efektyvesnių VP paslaugų kūrimo. Projektą įgyvendina 11 partnerių.
Trukmė 2023 m. kovo 1 d. – 2026 m. vasario 8 d.
Bendras biudžetas – 2 300 000 Eur
Partnerio (SĮSP) biudžetas – 271 000 Eur
Daugiau informacijos apie projektą galite rasti čia.
Kontaktinis asmuo:
Tarptautinių projektų vadovė Birutė Jatautaitė
El. paštas [email protected]
———————-
Projektas „cities.multimodal” (CMM) – tai miesto transporto sistemų perėjimas prie mažos oro taršos judumo.
Projektą finansuoja Europos regioninės plėtros fondo INTERREG Baltijos jūros regiono programa.
Tikslas – tvarus judumas miestuose, nagrinėjant ir ieškant sprendimų tokioms problemoms kaip miestų užterštumas dėl transporto išmetamo anglies dvideginio, parkavimo vietų trūkumas, nesaugus pėsčiųjų ir dviračių judėjimas, miestų senamiesčio arba centrinių dalių apkrovimas transportu ir galimybė veiksmingai pasiekti istorinius ir architektūrinius paminklus ir kt.
Konsorciumą sudaro 17 partnerių iš šių Europos Sąjungos šalių: Danija (Aarhus ir Guldborgsund), Estija (Tartu), Latvija (Ryga), Lenkija (Gdanskas), Lietuva (Vilniaus miesto savivaldybės administracija ir SĮ „Susisiekimo paslaugos“), Suomija (Turku), Švedija (Karlskrona ir Kalmaras) ir Vokietija (Berlynas, Rostokas ir Šlėzvigo-Holšteino žemė). Projekte taip pat dalyvauja vienas Rusijos partneris (Pskovo miesto administracija).
Trukmė 2017 m. spalio 1 d. – 2020 m. rugsėjo 30 d. (pratęstas iki 2021-03-30.)
Bendras biudžetas – 3 792 550 Eur
Partnerio (SĮSP) biudžetas – 100 000 Eur
Projekto partneriai dalyvavo patirties mainų vizituose, parengė savo miesto pasirinkto mikrorajono ar miesto dalies mažąjį darnaus judumo planą, mobilumo punktų koncepcijos aprašymą, judumui plėtoti partnerių naudojamų IT sprendimų analizę, mobilumui ir multimodalumui skatinti rengiamų kampanijų idėjų koncepcijos metmenis ir mobilumo valdymo koncepciją. Per likusius kelis projekto veiklos mėnesius keli partneriai įsirengs multimodalines aikšteles ir surengs jų pristatymą visuomenei, o visi partneriai vykdys pasitarimus su suinteresuotomis institucijomis bei analizuos multimodalinių aikštelių plėtros galimybes projektui pasibaigus.
Daugiau informacijos apie projektą galite rasti čia.
Kontaktinis asmuo:
Tarptautinių projektų vadovė Birutė Jatautaitė
El. paštas [email protected]
———————-
Projektas „InnovaSUMP“ – Darnaus judumo mieste planų inovacijos siekiant skatinti mažą anglies dioksido kiekį išskiriančias miesto transporto priemones.
Projektą finansuoja Europos regioninės plėtros fondo INTERREG Europe programa.
Tikslas – patobulinti šiuo metu naudojamą DJMP metodiką ir taip padaryti ją draugiškesnę visiems, o ypatingai regionų ir mažesnių miestelių vartotojams.
Konsorciumą sudaro devynių Europos Sąjungos miestų institucijos, daugiausia – savivaldybės: Devonas (JK), Kordelio-Evosmos (Graikija), Jasai (Rumunija), Nikosija (Kipras), Praha (Čekija), Ravena (Italija), Vilnius (Lietuva), Vizėjus (Portugalija) ir Salonikai (Graikija). Projekto ekspertinis patarėjas – Aristotelio Tesalonikų universitetas. Pagrindinis projekto partneris – Nikosijos miesto savivaldybė.
Trukmė 2017 m. sausio 1 d. – 2021 m. birželio 30 d.
Bendras biudžetas – 1 698 000
Partnerio (SĮSP) biudžetas – 170 000 Eur
Pirmajame projekto etape SĮ „Susisiekimo paslaugos“ kartu su kitais partneriais dalyvavo patirties mainų vizituose, rengė gaires, analizes (darnus judumas turistų lankomose traukos vietose, SEAP ir SECAP integracija, keliavimo elgsenos tyrimų integravimas į DJMP, kainodaros ir finansavimo priemonių integravimas), parengė darniam judumui Vilniaus mieste plėtoti skirtą Veiksmų planą. Jį rasite čia..
Antrajame projekto etape įgyvendinamos Veiksmų plano ir kitos veiklos, siekiant keleriems metams užsibrėžto tikslo – 10% padidinti darnaus judumo priemonių (dviračiai, vaikščiojimas) naudojimą bei atitinkamai sumažinti automobilių mieste skaičių.
Daugiau informacijos apie projektą galite rasti čia.
Kontaktinis asmuo:
Tarptautinių projektų vadovė Birutė Jatautaitė
El. paštas [email protected]
———————-
Projektas „CYCLEwalk“ – Dalijimasis duomenų kaupimo ir apdorojimo bei vartotojų įtraukimo gerosios praktikos patirtimi, siekiant pagerinti kelionių planavimą dviračiais ir pėsčiomis kaip judumo būdus apgyvendintose miesto teritorijose.
Projektą finansuoja Europos regioninės plėtros fondo (ERPF) INTERREG Europe programa.
Tikslas – mažinti oro taršą skatinant gyventojus vietoje privačių automobilių aktyviau naudotis alternatyviais keliavimo būdais (pvz., dviratis, vaikščiojimas pėstute), ypatingą dėmesį skiriant tankiai apgyvendintoms miesto dalims.
Konsorciumą sudaro šių Europos Sąjungos miestų institucijos: Amsterdamas (Nyderlandai), Burgerlandas (Austrija), Goricijos-Nova Goricos (Italija ir Slovėnija) miestų plėtros agentūra, Oradėja (Rumunija), Olbija (Italija), Sardinija (Italija) ir Vilnius (Lietuva).
Trukmė 2017 m. sausio 1 d. – 2021 m. gruodžio 31 d.
Bendras biudžetas – 1 591 327 Eur
Partnerio (SĮSP) biudžetas – 208 870 Eur
Pirmajame projekto etape SĮ „Susisiekimo paslaugos“ kartu su kitais partneriais dalyvavo patirties mainų vizituose, parengė CYCLEwalk kokybės kriterijus (vaikščiojimo ir važiavimo dviračiu politikos ir praktikų gerinimo gairių katalogą), partnerių atstovaujamų miestų dviračių ir vaikščiojimo plėtojimo gerosios praktikos apžvalgą, suorganizavo ir dalyvavo valstybės, savivaldybės ir nevyriausybinių organizacijų atstovams skirtus seminaruose, parengė darniam judumui Vilniaus mieste plėtoti skirtą Veiksmų planą. Jį rasite ČIA.
Antrajame projekto etape įgyvendinamos Veiksmų plano ir kitos veiklos, siekiant keleriems metams užsibrėžto tikslo – 5% padidinti keliones Vilniaus mieste dviračiu ir pėsčiomis.
Daugiau informacijos apie projektą galite rasti čia.
Kontaktinis asmuo:
Tarptautinių projektų vadovė Birutė Jatautaitė
El. paštas [email protected]