- Pagrindinis
- Naujienos
- Viešasis transportas
- JUDU Vilniaus viešajame transporte įjungia naują e. bilieto sistemą 🚀
JUDU Vilniaus viešajame transporte įjungia naują e. bilieto sistemą 🚀
Gegužės 27 dieną Vilniaus autobusuose ir troleibusuose pradedama diegti nauja elektroninio bilieto sistema, pasižyminti šiuolaikiškais sprendimais ir modernia viešojo transporto keleiviams bei vairuotojams skirta įranga.
Naujo elektroninio bilieto integravimas į viešojo transporto sistemą vyksta palaipsniui: iki sistemos paleidimo, gegužės 27 d., nauja įranga bus sumontuota 642-jose transporto priemonėse, likusi dalis – 76-uose seniausiuose troleibusuose bus įrengta iki birželio 30 d. Kol šiuose troleibusuose bus vykdomi naujų komposterių montavimo darbai, keleivių kontrolė juose nebus vykdoma.
Gegužės 27 d. duomenys iš senosios sistemos migruos į naująją, todėl JUDU prašo gyventojų pasiruošti pokyčiams.
Svarbi informacija Vilniečio kortelių turėtojams
Dėl sistemos integravimo darbų ir atliekamo duomenų perkėlimo iš senosios sistemos į naują – nuo gegužės 26 d. 12 val. iki gegužės 27 d. 6 val. ryto Vilniečio/JUDU kortelės naudotojams nebus galimybės įsigyti ir papildyti viešojo transporto bilietų:
- Klientų aptarnavimo centruose;
- Prekybos centruose „Maxima“ ir „RIMI”;
- Lietuvos pašto skyriuose;
- „Narvesen“, „Lietuvos spauda“ prekybos vietose;
- JUDU savitarnoje.
Tad keleiviams rekomenduojama Vilniečio/JUDU korteles papildyti iki 26 d. 12:00 val.
Diegiant naują e. bilietą – Vilniečio /JUDU kortelių naudotojų turimi bilietai bei e. pinigai iš esamos sistemos į naują e. bilieto sistemą bus perkeliami duomenų migravimo metu. Tad sistemai pradėjus veikti liks galioti visos miestiečių turimos – veikiančios ir galiojančios Vilniečio/JUDU kortelės, jose esantys e. pinigai bei aktyvuoti ir neaktyvuoti bilietai.
„Duomenų perkėlimas iš senosios sistemos į naują – techniškai sudėtingas darbas, kurio metu duomenys transformuojami taip, kad juos „suprastų“ naujoji sistema. Sistemas skiria daugiau nei 10 metų, todėl tai didelis technologinis iššūkis, kurį tikime sėkmingai įveiksime. Tačiau tikimybė, jog gali įvykti trumpalaikiai techniniai sutrikimai vis dar yra, tad iš anksto labai atsiprašome ir tikimės visų keleivių kantrybės bei supratingumo“, – sako JUDU (SĮ Susisiekimo paslaugos) direktorius Gintaras Macijauskas.
Programėlių naudotojai pokyčių nepajus
Mobiliųjų programėlių – „m.Ticket“ ir „Trafi“ bei „Statyk ir važiuok“ aikštelių naudotojams – nesikeis nei bilietai, nei jų įsigijimo ir aktyvavimo procesas. Turimi bilietai galios kaip iki šiol.
Popieriniai bilietai išliks
Taip pat išliks galimybė įsigyti vienkartinį popierinį bilietą iš vairuotojo grynaisiais pinigais, tik šis bilietas bus kitoks – nuo gegužės 27 d. bilietas nugarėlėje turės QR kodą, kurį reikės nuskenuoti naujame komposteryje. Svarbu atkreipti dėmesį, kad keleiviai, turintys seno tipo vienkartinius bilietus, juos galės žymėti senuose elektromechaniniuose komposteriuose tik iki liepos 31 d. Nespėjus išnaudoti seno tipo bilietų, nuo rugpjūčio 1 d. keleiviai juos galės pasikeisti į naujo tipo bilietus klientų aptarnavimo centruose.
Informacinę vaizdinę medžiagą apie naujuosius komposterius ir bilietų žymėjimą keleiviai išvys viešojo transporto ekranuose.
Kodėl senąją keičia nauja?
Senasis e. bilietas Vilniuje veikė daugiau nei 10 metų. Anuomet tai buvo itin pažangi sistema, pakeitusi viešojo transporto veidą – autobusuose ir troleibusuose ėmė veikti pirmieji, visiškai automatiniai komposteriai, gebantys „savarankiškai“ perduoti duomenis į vieningai veikiančią sistemą. Tačiau laikui bėgant, ši technologija paseno ir nusidėvėjo – programinę ir techninę įrangą ištikdavo gedimai bei įvairūs techniniais sutrikimai, kurie blogino viešuoju transportu besinaudojančių klientų patirtį.
Kelionėse lydės modernūs komposteriai
Keleiviai įlipę į viešąjį transportą išvys naujus komposterius, kurie, priešingai nei senieji, bus greitesni, jautresniais ir ryškesniais ekranais. Taip pat pritaikyti žmonėms su regos negalia – komposterio ekrane spustelėjus specialų mygtuką bus galima priartinti ekrano vaizdą, keisti jo kontrastą bei pasirinkti funkciją „Text-to-Speech“ (liet. ekrano skaitymas). Į juos bus integruota dar viena naujovė – QR kodo skaitytuvas, kuriame reikės nuskaityti naują QR kodu pažymėtą vienkartinį popierinį bilietą.
Dar tikslesni maršrutų duomenys
Sistemą sudaro ir transporto priemonėse sumontuota vairuotojams skirta įranga – nauji maršruto valdymo kompiuteriai veiks kaip ryšio mazgas tarp vairuotojo ir eismo valdymo centro, perduodantis dar tikslesnę vykdomos kelionės informaciją: viešojo transporto judėjimą realiu laiku, informaciją apie įvykusį eismo įvykį, vairuotojų vairavimo kultūrą, nukrypimus nuo tvarkaraščio bei kitus su maršrutu susijusius duomenis. Šie pokyčiai padės greičiau reaguoti į nestandartines situacijas kelyje bei čia ir dabar informuoti keleivius apie galimus maršrutų pasikeitimus.
Paprastesnis bilietų valdymas savitarnoje
Kartu su e. bilietu keičiasi ir JUDU savitarna – atsinaujinusi savitarnos aplinka leis dar patogiau naudotis jos siūlomais funkcionalumais, šiuo atveju, viešojo transporto bilietų valdymu. Klientai ir toliau galės prie savo paskyros pridėti turimą Vilniečio/JUDU kortelę, taip pat pridėti šeimos nario kortelę, tikrinti jų likučius bei jas papildyti trumpalaikiais ir ilgalaikiais bilietais arba e. pinigais, tik nuo šiol – greičiau ir paprasčiau.
Kur kreiptis?
Kilus klausimų kviečiame kreiptis į bet kurį Klientų aptarnavimo centrą tel. nr. +370 5 210 70 50 arba el. paštu [email protected].
Daugiau informacijos apie naują e. bilietą ir dažniausiai užduodamus klausimus rasite ČIA.
JUDU atsakinga už viešojo transporto paslaugų organizavimą, automobilių stovėjimo infrastruktūrą mieste ir darnių keliavimo būdų skatinimą. Viešojo transporto paslaugomis 2022-aisiais kasdien naudojosi daugiau kaip 170 tūkst. keleivių, kurie keliones troleibusu ar autobusu šiemet įvertino 8,32 balais iš 10, o tai – aukščiausias įvertinimas nuo 2019-ųjų. Įmonė taip pat užtikrina sklandų miesto eismo organizavimą ir kartu su Vilniaus miesto savivaldybe diegia inovatyvius sprendimus.