Nauja e. bilieto sistema

Nauja e. bilieto sistema

JUDU komanda informuoja: 2023 m. gegužės 27 d. Vilniaus viešajame transporte įjungiama nauja elektroninio bilieto sistema. Kurdami šią sistemą siekėme, kad judėti po miestą būtų paprasta ir patogu! 🚀

Nauja e. bilieto sistema leis keliauti

PATOGIAU

Viešajame transporte atsiras ir nauji modernūs komposteriai, kurie bus greitesni, jautresniais ir ryškesniais ekranais, pritaikyti žmonėms su regos negalia. Į juos bus integruota dar viena naujovė – QR kodo skaitytuvas, kuriame reikės nuskaityti naują QR kodu pažymėtą vienkartinį-popierinį bilietą.

SAUGIAU

Sistema veiks vartotojo paskyros pagrindu „account based“ (ABT), o atsinaujinusi JUDU savitarnos aplinka leis dar patogiau naudotis jos siūlomais funkcionalumais, tik nuo šiol – greičiau ir paprasčiau.

GREIČIAU

Nauji maršruto valdymo kompiuteriai veiks tarytum ryšio mazgas tarp vairuotojo ir eismo valdymo centro, perduodantis dar tikslesnę vykdomos kelionės informaciją bei kitus su maršrutu susijusius duomenis. Šie pokyčiai padės greičiau reaguoti į nestandartines situacijas kelyje bei čia ir dabar informuoti keleivius apie galimus maršrutų pasikeitimus.


Apie naują e. bilieto sistemą paprastai

 

Kada bus sumontuota įranga?

Iki sistemos paleidimo, gegužės 27  d., nauja įranga bus sumontuota 642-jose transporto priemonėse, likusi dalis – 76-uose seniausiuose troleibusuose bus įrengta iki birželio 30 d. Kol šiuose troleibusuose bus vykdomi naujų komposterių montavimo darbai, keleivių kontrolė juose nebus vykdoma.

Kada įsigalios
naujovės?

Naujo elektroninio bilieto integravimas į viešojo transporto sistemą vyks palaipsniui: nuo gegužės 27  d. iki vasaros pabaigos vyks e. bilieto bandomoji eksploatacija, kurios metu bus atliekamas sistemos veikimo vertinimas ir testavimas realioje aplinkoje. Tad iki šių metų vasaros pabaigos viešajame transporte bus pereinamasis sistemų perkėlimo laikotarpis.

Kas sistemos
šeimininkas?

Naujos e. bilieto sistemos šeimininkas – JUDU (SĮ „Susisiekimo paslaugos“), ją diegia Estijos įmonė „Ridango“, sėkmingai įdiegusi e. bilietų sistemą Klaipėdoje (2020 m.), Kijevo (2020 m.) ir Tartu (2019 m.) viešajame transporte.

Vilniečio / JUDU kortelės

Sistemai pradėjus veikti, liks galioti visos miestiečių turimos – veikiančios ir galiojančios Vilniečio / JUDU kortelės, jose esantys e. pinigai bei aktyvuoti ir neaktyvuoti bilietai.

„m.Ticket“ ir „Trafi“

Mobiliųjų programėlių „m.Ticket“ ir „Trafi“  bei „Statyk ir važiuok“ aikštelių naudotojams nesikeis nei bilietai, nei jų įsigijimo ir aktyvavimo procesas. Turimi bilietai galios kaip iki šiol.

JUDU savitarna

Atsinaujinusi savitarnos aplinka leis ir toliau naudotis jos siūlomais funkcionalumais: pridėti turimą Vilniečio / JUDU ar šeimos nario kortelę, tikrinti jų likučius bei jas papildyti trumpalaikiais ir ilgalaikiais bilietais arba e. pinigais.

Spustelėkite ant paveikslėlių ir susipažinkite su naujų komposterių funkcionalumais!

 

1. Bendra informacija apie naujus komposterius


2. Kaip naudotis e. pinigine


3. Papildomo bilieto aktyvavimas bendrakeleiviui

Senojo dizaino popierinius bilietus pakeis nauji popieriniai bilietai

Senas popierinis bilietas

Seno tipo vienkartinius bilietus žymėkite senuose elektromechaniniuose komposteriuose iki liepos 31 d. Nespėjus išnaudoti seno tipo bilietų, nuo rugpjūčio 1 d. juos galėsite pasikeisti į naujo tipo bilietus klientų aptarnavimo centruose.

Naujas popierinis bilietas

Nuo gegužės 27 d. iš vairuotojo galėsite įsigyti tik naujus popierinius bilietus su QR kodu. Tokį bilietą reikės nuskenuoti naujame komposteryje, viršuje esančiame QR kodo skaitytuve.

Bilietų keitimas

Jeigu turite didelį kiekį senų popierinių bilietų, juos patogiai, greitai ir visiškai nemokamai nuo 2023.08.01 iki 2023.12.31 galėsite pasikeisti Klientų aptarnavimo centruose.

SVARBU: pasikeisti popierinių bilietų pas vairuotoją galimybės nebus. Aktyvuotas popierinis bilietas, kaip ir anksčiau, galios tik vienoje viešojo transporto priemonėje iki maršruto pabaigos.

Kur kreiptis kilus klausimams apie naują e. bilieto sistemą? 

Kilus klausimų, kviečiame kreiptis į bet kurį Klientų aptarnavimo centrą tel. nr. +370 5 210 70 50 arba el. paštu [email protected]

Dažniausiai užduodami klausimai

  • Kodėl Vilniuje įvedama nauja e. bilieto sistema? 

Senoji sistema per daugelį metų technologiškai paseno, dažnai susidurdavo su gedimais ir techniniais sutrikimais, todėl buvo priimtas sprendimas įdiegti naują – modernią e. bilieto sistemą, kuri leis viešojo transporto keleiviams po miestą keliauti paprasčiau ir patogiau. 

  • Kuo skirsis nauji komposteriai nuo senų?

Priešingai nei senieji, nauji komposteriai bus greitesni, jautresniais ir ryškesniais ekranais. Taip pat pritaikyti žmonėms su regos negalia – komposterio ekrane spustelėjus specialų mygtuką bus galima prisiartinti ekrano vaizdą, keisti jo kontrastą bei pasirinkti funkciją „Text-to-Speech“ (liet. ekrano skaitymas). Į juos bus integruota dar viena naujovė – QR kodo skaitytuvas, kuriame reikės nuskaityti naujai QR kodu pažymėtą vienkartinį - popierinį bilietą. 

  • Ar skirsis Vilniečio / JUDU kortelių žymėjimo procesas? 

Bilietų žymėjimo procesas nesikeis.

  • Ar įdiegus naują e. bilieto sistemą keisis viešojo transporto bilietų įsigijimo procesas ir atsiskaitymo būdai?

Bilietų įsigijimo procesas ir atsiskaitymo būdai nesikeis. 

  • Ar įdiegus naują e. bilieto sistemą keisis viešojo transporto bilietų rūšys? 

Bilietų rūšys nesikeis.  

  • Ar atsinaujinus e. bilieto sistemai reikės pasikeisti Vilniečio / JUDU kortelę?

Kortelių pasikeisti nereikės. Liks galioti visos senosios – veikiančios ir galiojančios Vilniečio / JUDU kortelės, jose esantys e. pinigai bei aktyvuoti ir nepanaudoti bilietai.    

  • Ar keisis Vilniečio / JUDU kortelės aktyvavimo procesas?

Aktyvavimo procesas taps lankstesnis – jeigu kortelėje bus bent dvi skirtingos bilietų rūšys, pvz., ilgalaikis – 30 d. ir trumpalaikis – 60 min. bilietai, keleivis, prilietęs kortelę prie komposterio, jo ekrane galės pasirinkti, kurį bilietą nori aktyvuoti.

  • Kaip Vilniečio / JUDU kortelių naudotojų turimi bilietai bei e. pinigai persikels iš esamos sistemos į naują e. bilieto sistemą? 

Perkeliant duomenis į naują sistemą persikels nepanaudoti, tuo metu aktyvūs bilietai ir turimas e. pinigų likutis. 

  • Ką daryti, jei Vilniečio / JUDU kortelėje turimi bilietai nepersikels į naują e. bilieto sistemą?

Kreiptis į bet kurį Klientų aptarnavimo centrą arba susisiekti el. paštu [email protected].

Plačiau
Dalintis: