Judėsite greičiau nei pėsčiomis, išvengsite spūsčių, nereikės gaišti laiko ieškant parkavimo vietos.
.
Kodėl verta minti dviratį?
Nereikės mokėti už kurą, parkavimą, automobilio priežiūrą ar viešojo transporto bilietą. Skaičiuojama, kad 1 km kelionės dviračiu kainuoja vos 0,08 Eur, o automobiliu – 0,50 Eur.
Sumažinsite miesto triukšmą. Prisidėsite prie gamtos išsaugojimo, mažesnės oro taršos.
Tyrimais įrodyta, kad fizinė sveikata gerina nuotaiką, garantuoja puikią savijautą ir padeda atsikratyti svorio.
Ką turi žinoti kiekvienas dviratininkas ar paspirtukininkas?
Dviratis – transporto priemonė – pasirūpinkite, kad ji būtų techniškai tvarkinga.
Važiuodami dviračiu nepraraskite budrumo – stebėkite ir girdėkite, kas vyksta aplinkui, taip pat gerbkite kitus eismo dalyvius ir būkite jiems draugiški – įsitikinkite, kad kiti eismo dalyviai jus mato, stenkitės užmegzti akių kontaktą. Nepamirškite saugoti savęs ir aplinkinų eismo dalyvių – važiuodami stenkites laikyti vairą abiem rankomis – nelaikykite karštų gėrimų ar telefono.
Taip pat svarbu prisiminti ir Kelių eismo taisykles – važiuodami dviračiu laikykitės dešinės, manevruodami būtinai apsižvalgykite, parodykite manevro ženklą – pakelkite ranką posūkiui parodyti ir tik tuomet keiskite važiavimo kryptį. Dviračiams, kaip ir kitoms transporto priemonėms, galioja dešinės rankos taisyklė: kai nėra pirmumo ženklų, privalote praleisti iš dešinės pusės judančius eismo dalyvius. Būkite geriau pastebimi tamsiu paros metu – dėvėkite rūbus su šviesą atspindinčiais elementais. Atminkite, kad palijus ar esant žemai temperatūrai, danga gali būti sidi ir stabdymo kelias bus ilgesnis nei įprastai, tad svo kelionei rinkitės gatves, kuriose mažesnis automobilių eismas.