Kur Vilniuje statyti automobilį?

Stovėjimo aikštelės Vilniuje

Nenorite statyti automobilio gatvėje? Tuomet jį galite palikti automobilių saugojimo aikštelėse, esančiose netoli miesto centro ar net pačiame miesto centre.

„Statyk ir važiuok“ aikštelės

Multimodalinėse aikštelėse vairuotojai gali palikti savo automobilį ir kelionę tęsti viešuoju transportu. Jomis gali naudotis bet kuris vairuotojas.

Trumpo sustojimo vieta „Tėvelių stotelė“

Trumpo sustojimo vietose „Tėvelių stotelėse“, kuriose atvykus galima užtrukti ne ilgiau kaip 15 minučių arba išleisti vaiką į ugdymo įstaigą.

Kaip apmokėti parkavimąsi gatvėje

m.Parking

Atsisiuntus m.Parking programėlę už automobilio parkavimą galite sumokėti Vilniuje ir Kaune.

Sms žinute

Už automobilio stovėjimą patogiai ir greitai apmokėti galite mobiliuoju telefonu išsiunčiant trumpąją žinutę numeriu 1332.

Parkomatuose

Apmokėti už automobilio stovėjimą galite mokamose transporto priemonių stovėjimo vietose įrengtuose automatuose.

Kiti partneriai

Apmokėti už automobilio stovėjimą gatvėse galite ir „uniPark“ bei „ParkMan“ programėlėse.

Plačiau apie stovėjimo apmokėjimo būdus

Dažnai užduodami klausimai

Vairuotojai, mokėdami vietinę rinkliavą, vadovaujasi kelio ženklais ir papildomomis lentelėmis, kuriose yra nurodoma savaitės dienos ir valandos, kada renkama rinkliava, todėl švenčių dienomis (jei to reikalauja kelio ženklai) už stovėjimą reikia mokėti.

Laikas, kada už stovėjimą mokama, nurodomas kelio ženkluose. Visomis savaitės dienomis rinkliava renkama visoje mėlynojoje rinkliavos zonoje nuo 8 iki 24 val. ir geltonojoje zonoje, esančiose Turgaus, Rinktinės, Geležinkelio, Sodų gatvėse ir Pylimo gatvės dalyje prie Halės turgaus, nuo 8 iki 20 val. Daugiau informacijos apie mokamas vietas rasite čia.

Jūsų turimas gyventojo leidimas statyti automobilį galios tokiomis pat sąlygomis, kokiomis ir buvo išduotas, iki tol, kol baigsis jo galiojimas.

Pratęsiant leidimą, įsigyjant naują arba papildomą antrojo automobilio stovėjimo leidimą nuo sausio 1 d., bus priskirta nauja leidimo galiojimo teritorija. Tikslią informaciją, kaip atrodys naujos gyventojų leidimų galiojimo teritorijos, jau greitai galėsite matyti interneto svetainėje.

Pratęsti turimą ar įsigyti naują leidimą galima elektroniniu būdu arba atvykus į vieną iš Klientų aptarnavimo centrų, esančių Gedimino pr. 9A (Vinco Kudirkos a.) arba Geležinkelio g. 16 (Geležinkelio stotyje).

Atvykus į Klientų aptarnavimo centrą, pildant prašymą gauti antrąjį gyventojo leidimą, būtina pateikti:

  • pažymą apie deklaruotą gyvenamąją vietą;
  • galiojantį vairuotojo pažymėjimą.

Tais atvejais, kai tik deklaravote naują gyvenamąją vietą vienoje iš rikliavos zonų ir pageidaujate gauti gyventojo leidimą, būtina pateikti „Pažymą apie deklaruotą gyvenamąją vietą”. Ją galite užsisakyti atvykę į Registrų centro klientų aptarnavimo padalinį, el. paštu [email protected] ar paštu arba per kurjerį, adresu: VĮ Registrų centrui Lvovo g. 25-101, 09320, Vilnius

Išsiimti gyventojo leidimą galima ir elektroniniu būdu – prašymas pateikiamas, leidimas pratęsiamas identifikuojantis per Centrinį elektroninių paslaugų portalą „Elektroniniai valdžios vartai”. Jeigu nesutinkate, kad Jūsų duomenys būtų renkami per Centrinį elektroninių paslaugų portalą „Elektroniniai valdžios vartai“ gyventojo leidimą galite gauti Klientų aptarnavimo centruose (V. Kudirkos a. 9A; Geležinkelio g. 16, Vilnius), daugiau informacijos čia.

Leidimo išdavimo gidas.

Gyventojo leidimo valstybinį numerį galima keisti ne dažniau kaip kas 7 kalendorines dienas.

Plačiau
Dalintis: