Dominanti tema
Automobilių stovėjimo leidimai ir „geltonieji lapeliai“ (parking.lt išjungimas)
Elektroninis leidimas „Lengvata“ asmenims su negalia leidžia registruoti Asmens su negalia automobilio statymo kortelę ir susikurti skaitmeninį leidimą. Registruojant kortelę elektroniniam leidimui, klientai galės nurodyti dviejų automobilių valstybinius numerius, kuriuos, esant poreikiui, galės atnaujinti arba pakeisti per 24 val.
Juridiniai asmenys, norėdami įsigyti rezervuotą automobilio stovėjimo vietą mieste arba išsiimti komercinių patalpų savininko leidimą automobilio stovėjimui apmokestintoje daugiabučio gyvenamojo namo vidinėje teritorijoje (kieme), turi pateikti prašymą Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Eismo organizavimo skyriui. Dėl komercinių patalpų automobilių stovėjimo leidimų išdavimo kreiptis į JUDU Klientų aptarnavimo centrus. Daugiau informacijos čia. Kilus klausimų kviečiame kreiptis į bet kurį JUDU Klientų aptarnavimo centrą tel. nr. +370 5 210 70 50 arba el. paštu [email protected].
Prisijungti www.judu.lt/savitarna ir prie paskyros pridėti savo vardu registruotą transporto priemonę. Atlikus šį veiksmą pateikti prašymą gauti elektromobilio arba gyventojo leidimą statyti automobilį rinkliava apmokestintose vietose.
Prisijungti www.judu.lt/savitarna ir prie paskyros pridėti savo vardu registruotą transporto priemonę. Atlikus šį veiksmą klientas už ilgalaikį leidimą, galiojantį 30 dienų ir tik žalioje arba geltonoje zonose, galės sumokėti per elektroninę bankininkystę arba banko kortele.
Gautą geltonąjį pranešimo lapelį, kuris informuoja apie nesumokėtą vietinės rinkliavos mokestį už automobilio stovėjimą, nuo gegužės 15 d. bus galima apmokėti tik per www.judu.lt/savitarna, pasirinkus vieną iš galimų būdų:
- Prisijungti www.judu.lt/savitarna ir prie paskyros pridėti savo vardu registruotą transporto priemonę. Atlikus šį veiksmą klientas galės matyti visus gautus pažeidimų pranešimus (geltonuosius lapelius), kuriuos greitai ir patogiai apmokės per elektroninę bankininkystę arba banko kortele.
- Jeigu nenorima prisijungti JUDU savitarnoje, funkcionalumas – Rinkliava už stovėjimą suteiks galimybę be registracijos pasitikrinti ir apmokėti galimai gautą pažeidimo pranešimą – geltonąjį lapelį.
Autonominio autobuso testavimas
Autonominė (bepilotė) transporto priemonė gali judėti be žmogaus įsikišimo – savarankiškai. Autonominio transporto idėja nėra nauja – autonominis transportas vis dažniau bandomas įvairiuose Europos miestuose, o per pastarąjį dešimtmetį jau tapo dar vienu keleivių vežimo sprendimu Škotijos, JAV, Prancūzijos, Suomijos ir Norvegijos miestuose.
Autonominis transportas yra pagrįstas technologijomis, kurios leidžia transporto priemonei orientuotis aplinkoje ir ją interpretuoti, priimti sprendimus ir valdyti save. Autonominės transporto priemonės gali orientuotis pagal iš anksto numatytų ir esamų sąlygų kombinaciją, taip išvengiant problemiškos kelio elementų būklės ar kliūčių kelyje. Stebinčius ir nukreipiančius jutiklius, kameras turinti autonominė transporto priemonė gali ne tik identifikuoti aplinką, bet ir numatyti, kas laukia priekyje. Autonominis transportas pasaulyje vystosi labai sparčiai ir turi didžiulį potencialą pakeisti įprastinę transporto sistemą bei padaryti didelį teigiamą poveikį kasdieniam žmonių gyvenimui.
Lietuvoje jau yra sukurta autonominio transporto testavimą ir veikimą mieste reglamentuojanti teisinė bazė, o prieš kelerius metus Vilniaus mieste buvo išbandyta prekių pristatymo autonominiu automobiliu paslauga.
- Autonominio autobuso laukite stotelėje, kuo toliau nuo važiuojamosios dalies krašto.
- Į autonominį autobusą įlipkite arba iš jo išlipkite tik transporto priemonei visiškai sustojus.
- Jei autonominiame autobuse nėra sėdimų vietų – išlipkite. Dėl keleivių saugumo, keliauti autonominiu autobusu galima tik sėdint.
- Įlipę į autonominį autobusą, atsisėskite ir prisisekite saugos diržą.
- Dėl Jūsų ir kitų keleivių saugumo, vežtis mikrojudumo transporto priemones (dviračių, paspirtukų ir kt.) draudžiama.
- Išlipdami, nepamirškite pasiimti asmeninių daiktų.
- Paskutinėje maršruto stotelėje išlipti iš autobuso – privaloma.
- Autonominiu autobusu draudžiama vykti neblaiviam ar apsvaigusiam nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų medžiagų.
- Nerūkykite, nevalgykite, negerkite, nešiukšlinkite, netriukšmaukite transporto priemonės viduje.
Palikus daiktus autonominiame autobuse kviečiame kreiptis el. paštu [email protected]
Jei autonominis autobusas sustos maršrute numatytoje stotelėje, tačiau durys neatsidarys, saugumo operatorius nedelsiant išspręs šią problemą ir išleis keleivius.
Autobusas kursuos specialistų sudarytu keturių kilometrų ilgio maršrutu, kurio trasa drieksis nuo Krivių ir Filaretų gatvių sankirtos iki Paupio ir Aukštaičių gatvių sankryžos ties Drujos gatve. Maršrutas sudarytas atsižvelgiant į viešojo transporto infrastruktūrą, eismo intensyvumą bei bendruomenės poreikius.
Testavimo metu autonominiame autobuse kartu su keleiviais visada važiuos ir saugumo operatorius.
Augintinį vežtis galima, tačiau būtina laikytis Keleivių ir bagažo vežimo Vilniaus miesto viešuoju transportu taisyklių.
Dėl keleivių saugumo, autonominis autobusas sustos tik maršrute numatytose stotelėse:
Taip. Vežant keleivius, autobuse visada sėdės saugumo operatorius, kuris, esant būtinybei, perims transporto priemonės kontrolę.
Norėdami susiderinti edukacinę paskaitą Jūsų įstaigoje, kreipkitės el. paštu [email protected]. Vizitai galimi tik susitarus iš anksto.
Kelionės autonominiu autobusu testavimo metu – NEMOKAMOS.
Autonominiame autobuse yra 8 sėdimos vietos, tačiau viena jų bus užimta saugumo operatoriaus. SVARBU ATKREIPTI DĖMESĮ: jei autonominiame autobuse nėra laisvų sėdimų vietų – išlipkite. Dėl keleivių saugumo, keliauti autonominiu autobusu galima tik sėdint.
Tiekėjas, įvertinęs maršruto sudėtingumą ir infrastuktūrą Užupyje, nustatė maksimalų – 20 km/h greitį. Tokio autonominio autobuso maksimalus gamyklinis greitis – 25 km/h.
Bekontaktis atsiskaitymas viešajame transporte
Nors tokios situacijos yra labai retos, komposteriai gali reaguoti į mokėjimo kortelę ar atrakintą el. piniginę telefone, kai atstumas iki jų yra apie 20 cm.
Kad išvengtumėte netyčinio bilieto nuskaitymo, rekomenduojame užrakinti el. piniginę telefone arba stovėti ne taip arti komposterio, kol nesate pasiruošę mokėti. Jei, vis dėlto, bilietas buvo nuskaitytas per klaidą, kviečiame užpildyti užklausos formą čia. JUDU Klientų aptarnavimo specialistai išnagrinės situaciją ir, jei nustatys, kad pinigai buvo nuskaityti per klaidą, bus atliktas pinigų grąžinimas.
Fizinės banko kortelės ir kitoje mokėjimo priemonėje (pvz., telefone ar laikrodyje) pridėtos kortelės duomenys dažniausiai skiriasi. Dėl šios priežasties komposteris juos atpažino kaip dvi skirtingas korteles, todėl buvo nuskaitytas papildomas bilietas.
Tokiu atveju prašytumėme užpildyti šią formą. Suvedus savo duomenis, pasirinkite „Atsiskaitymas bekontakte banko kortele komposteryje“.
Tokia problema gali kilti kai kurių bankų kortelių turėtojams, kadangi tuose bankuose bekontakčių mokėjimų išjungimas fiksuojamas tik banko informacinėje sistemoje (mokėjimams internetu), o bekontakčio mokėjimo funkcionalumas nėra išjungiamas pačioje mokėjimo kortelėje. Tokiu atveju reikėtų kreiptis į savo banką.
Ne. Su viena bekontakte mokėjimo kortele vienu metu galite įsigyti tik vieną 60 min. viešojo transporto bilietą.
Priglauskite bekontaktę mokėjimo kortelę prie komposterio dar kartą. Jei pirkimas buvo įvykdytas, komposterio ekrane matysite informaciją, kiek laiko įsigytas bilietas dar galios.
Įdiegus bekontakčių atsiskaitymų sistemą, keleivių patikros metu, rugsėjo mėnesį, gali tekti kontrolieriui pasakyti 4 paskutinius kortelės skaičius, jei bilietas buvo įsigytas fizine banko kortele arba 4 paskutinius virtualios kortelės skaičius, jei bilietas buvo įsigytas naudojantis „Google Pay“ / „Apple Pay“.
Virtualų numerį galima rasti mobilioje piniginėje „Google Pay“ arba „Apple Pay“, paspaudus ant kortelės ir įėjus į kortelės duomenų skiltį.
Vėliau banko kortelės patikrinimas kontrolės metu vyks analogiškai, kaip JUDU kortelių patikra, t.y. priglaudžiant kortelę arba išmanųjį įrenginį prie kontrolės įrenginio.
Jei kyla įtarimų, kad kas nors galėjo pasinaudoti Jūsų mokėjimo kortele be Jūsų žinios, iš pradžių reikėtų kreiptis į savo banką, su prašymu blokuoti kortelę ir nutraukti mokėjimo operaciją. Mokėjimo operacijos atšaukimą gali incijuoti tik Jūsų bankas.
Jei bilietą pirkote Jūs, tačiau pirkimo duomenys neatitinka (pavyzdžiui, nuskaityta klaidinga suma, įsigijote ne tos tukmės bilietą ir t.t.), prašome kreiptis į bet kurį JUDU klientų aptarnavimo centrą arba užpildyti šią formą.
Nesklandumų atveju kviečiame užpildyti formą čia.
SVARBU: JUDU Klientų aptarnavimo specialistai niekada neprašys Jūsų pateikti savo mokėjimo kortelės duomenų telefonu arba el. paštu.
JUDU / Vilniečio ir bekontakčių mokėjimo kortelių laikymas vienu metu šalia komposterio – nerekomenduojamas nes:
- Komposteris gali aptikti tik mokėjimo kortelę ir taip bus atliktas bilieto įsigijimas.
- Komposteris gali aptikti tik JUDU / Vilniečio kortelę ir taip bus atliktas bilieto aktyvavimas iš JUDU / Vilniečio kortelės.
- Komposteris gali aptikti abi korteles ir jo ekrane išvysite klaidos pranešimą, nurodantį naudoti tik vieną kortelę.
Kuri kortelė bus aptikta komposterio, priklauso nuo to, kaip šios kortelės yra glaudžiamos prie jo, taip pat, kaip jos sudėtos viena kitos atžvilgiu. Prie komposterio visada glauskite tik vieną kortelę.
Už įvykdytus mokėjimus banko kortele yra išrašomos sąskaitos-faktūros. Norėdami jas gauti, el. paštu [email protected] atsiųskite mokėjimo pavedimo kopiją arba išrašą ir duomenis, kam sąskaita-faktūra turėtų būti išrašyta. Sąskaita bus išsiųsta jūsų nurodytu el. paštu per 10 darbo dienų.
Pirmojo bekontaktės mokėjimo kortelės palietimo prie komposterio metu (einąmąją dieną), iš Jūsų sąskaitos bus rezervuota suma, nustatyta viešojo transporto bilietų įsigijimo taisyklėse.
Šios taisyklės skiriasi priklausomai nuo kortelės tipo:
- Visa kortelių turėtojams: rezervuojama suma – 0 Eur
- Mastercard kortelių turėtojams: rezervuojama suma – 0,90 Eur
- Maestro kortelių turėtojams: rezervuojama suma – 0,90 Eur
Dienos pabaigoje, ši rezervuota suma bus anuliuota ir suma, atitinkanti visų įsigytų bilietų bendrą sumą, bus nurašyta nuo Jūsų sąskaitos.
Jei mokėjimo kortelėje nėra pakankamai lėšų arba dėl kokių nors priežasčių Jūsų bankas atmeta vykdomą operaciją (pvz., kortelės turėtojas yra išjungęs galimybę atsiskaityti bekontakčiu būdu), kortelė bus įtraukta į „juodąjį sąrašą“ ir šia kortele viešajame transporte nebegalėsite įsigyti bilieto.
Tokiu atveju komposterio ekrane matysite pranešimą „Su šia kortele negalima įsigyti bilieto, pabandykite kitą“.
Norint pašalinti kortelę iš „juodojo sąrašo“:
- Įsitikinkite, kad sąskaitoje, susietoje su kortele, yra pakankamas pinigų likutis bilietui įsigyti.
- Patikrinkite, ar leidžiami bekontakčiai atsiskaitymai.
- Pateikite prašymo formą pašalinti kortelę iš „juodojo sąrašo“, užpildydami bekontakčio mokėjimo formą. Ją gavę JUDU Klientų aptarnavimo specialistai išnagrinės prašymą, patvirtins mokėjimo operaciją, kad pašalinti susidariusią skolą ir, jei ši bus sėkminga, kortele vėl galėsite atsiskaityti komposteryje.
Taip pat, įsitikinę, kad kortelėje yra pakankamas pinigų likutis, prilieskite bekontaktę mokėjimo kortelę prie komposterio, tuomet sistema automatiškai inicijuos skolos nuskaitymą. Per 15 minučių skola bus padengta ir kortelė pašalinta iš „juodojo sąrašo“.
Be to, tam tikromis dienomis automatiškai inicijuojamas skolos nuskaitymas ir, jeigu kortelėje yra pakankamas pinigų likutis, skola panaikinama ir kortelė pašalinama iš „juodojo sąrašo“ automatiškai.
- Įsitikinkite, kad jūsų bekontaktę mokėjimo kortelę komposteris palaiko (žr. klausimą „Kuriomis banko kortelėmis galima atsiskaityti?“).
- Jei kortelė palaikoma, įsitikinkite, kad teisingai naudojote bekontaktę mokėjimo kortelę (žr. klausimą „Kaip teisingai naudotis bekontakte mokėjimo kortele komposteryje?“).
- Išimkite kortelę iš krepšio / piniginės ar kitokio dėklo.
- Įsitikinkite, kad prie komposterio glaudžiate tik vieną kortelę. Vienu metu glaudžiant kelias korteles, komposterio sistema gali neaptikti kortelės, kuria norite pasinaudoti.
- Priglauskite mokėjimo kortelę prie komposterio.
- Nejudinkite kortelės, nekilnokite aukštyn / žemyn, tai gali sutrikdyti arba nutraukti kortelės aptikimo procesą.
- Laikykite kortelę priglaudę prie komposterio, kol išgirsite garsinį signalą, tada galėsite kortelę patraukti. Ekrane pasirodęs žalios spalvos patvirtinimas ir ilgas garsinis signalas reiškia, kad bilieto pirkimas buvo sėkmingas. Komposterio ekrane išvydus raudonos spalvos „X“ ženklą bei išgirdus du trumpus signalus, reiškia, kad mokėjimas nepavyko.
Vilniuje bekontakte banko kortele viešajame transporte galima įsigyti tik 60 min. trukmės bilietą (kaina – 0,90 Eur). Lengvatos šiems bilietams nėra taikomos.
Naudojantis bekontakte mokėjimo kortele viešojo transporto bilietą galima įsigyti visuose komposteriuose, įrengtuose Vilniaus miesto autobusuose ir troleibusuose. Keleivis turi įsitikinti, kad ant komposterio yra nurodyta galimybė atsiskaityti jo turima kortele. Įlipus į viešojo transporto priemonę ir pastebėjus, kad tokios galimybės neturite, įsigykite bilietą „m.Ticket“ ar „Trafi“ programėlėse.
Viešajame transporte bilietą įsigyti komposteryje galite naudodamiesi „Mastercard“, „Maestro“, „Visa“ arba „Visa Electron“ bekontaktėmis banko kortelėmis. Bekontaktis mokėjimas galimas, jei ant banko kortelės yra atitinkamas logotipas, žymintis bekontakčio atsiskaitymo galimybę. Taip pat kortelės turėtojas turi būti įjungęs bekontakčių mokėjimų galimybę. Mokėjimus galima atlikti tiek fizine kortele, tiek išmaniaisiais įrenginiais (laikrodžiu ar telefonu).
Bilietų rūšys ir kainos
Pinigai platintojų pardavimo vietose nėra grąžinami, Jums reikia užpildyti specialią užklausos formą.
Jeigu neturite galimybės užpildyti elektroninės formos , kviečiame kreiptis į JUDU klientų aptarnavimo centrus.
Primename, kad pinigus galima susigrąžinti tik už neaktyvuotus bilietus, jei nuo jų pirkimo nėra praėję daugiau nei 14 kalendorinių dienų.
Grąžinimas atliekamas į kliento banko sąskaitą, kurią reikės nurodyti internetu pildomoje formoje arba pateikti Klientų aptarnavimo centro darbuotojai.
JUDU / Vilniečio kortelėse esančiomis e. piniginės lėšomis klientai galės apmokėti keliones viešuoju transportu iki 2026 metų gruodžio 31 dienos.
Jei e. piniginėje turite pinigų likutį, tačiau negalite jo panaudoti, pinigai grąžinami į nurodytą banko sąskaitą.
Norintiems susigrąžinti lėšas, esančias e. piniginėje, reikia užpildyti lėšų grąžinimo formą čia.
Pinigai bus grąžinti į nurodytą sąskaitą per 30 kalendorinių dienų.
Užsienio studentams, studijuojantiems Europoje, nuolaidos taikomos tik su tarptautiniu studento pažymėjimu – ISIC. Galima turėti tiek fizinę ISIC kortelę, tiek virtualų pažymėjimą telefone.
Pagal atnaujintų JUDU (SĮ „Susisiekimo paslaugos“) savitarnos taisyklių 26 p., nuo 2023 m. rugpjūčio mėn. 1 d. JUDU išrašomose sąskaitose Paslaugų pirkėjo (Kliento) rekvizitai nėra keičiami.
Jeigu pageidaujate, kad sąskaitos būtų išrašomos juridinio asmens vardu, prašytumėme registruotis JUDU savitarnoje per elektroninius valdžios vartus arba naudojantis Juridinio asmens registracija.
Jei juridinio asmens paskyra reikalinga tuo pačiu el. paštu, kuriuo turite fizinio asmens paskyrą, panaikinkite dabartinę paskyrą ir naudokitės juridinio asmens registracija.
Vilniečio/JUDU kortelė kainuoja - 1,50 Eur. Ją įsigyti galima platinimo vietose:
Reikėtų pateikti ugdymo įstaigos išduotą moksleivio pažymėjimą.
Moksleiviams ir studentams 30 ir 60 minučių bilietams yra taikoma 50 % nuolaida. Dienų ir ilgalaikiams bilietams - 80 % nuolaida.
Keleivis turi pateikti galiojantį dokumentą, patvirtinantį asmens teisę į šią bilieto rūšį.
Vaikui, sukakusiam 7 metus, reikėtų pirkti 30 min. ar 60 min. e. bilietus su 50 % nuolaida.
Užsienio universiteto (mokyklos) studento pažymėjimas ir tarptautinis pažymėjimas „EURO26“ nėra pripažinti dokumentais, suteikiančiais teisę pasinaudoti lengvatomis. Lengvatos bilietams taikomos, turint ISIC (angl. – International Student Identity Card) pažymėjimą.
Lengvatos bilietams yra taikomos pagal asmens darbingumo lygį, nurodytą Neįgaliojo pažymėjime. Kai neįgalumo lygis yra „iš dalies darbingas“, darbingumo lygis (%) nuo 30 iki 55 %, taikoma 50 % nuolaida transporto bilietams. Kai neįgalumo lygis yra „nedarbingas“, darbingumo lygis (%) nuo 0 iki 25 %, taikoma 80 % nuolaida transporto bilietams. 80 % nuolaida bilietams yra taikoma ir lydinčiam asmeniui (vienam asmeniui — vienas lydintysis).
Keleivių kontrolei reikia pateikti lengvatą patvirtinantį dokumentą. Dokumentų (pažymėjimų), suteikiančių teisę juos pateikusiems asmenims naudotis kelių transporto lengvatomis, pavyzdžius galite rasti čia.
Kol gaminamas pensijos gavėjo pažymėjimas, tikrinant keleivių kontrolei, galite pateikti savo asmens dokumentą, kuris patvirtina Jūsų amžių.
Keleiviams, turintiems išankstinę senatvės pensiją, lengvatos bilietams nėra taikomos.
Keleivis, negalintis pateikti galiojančio dokumento, suteikiančio jam teisę naudotis transporto lengvata, privalo pirkti bilietą už pilną kainą.
12 mėn. specialųjį bilietą turi teisę įsigyti:
- asmenys, sulaukę 80 metų ir vyresni;
- Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjai, pripažinti iš dalies darbingais, kuriems teisės naktų nustatyta tvarka yra nustatytas vidutinių specialiųjų poreikių lygis (iki 2005 m. liepos 1 d. pripažinti II ar III nedarbingumo grupės) dėl 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos;
- žuvusių Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjų šeimos nariai, nukentėję nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos;
- nuo 1939-1990 metų okupacijų nukentėjusieji asmenys – politiniai kaliniai ir tremtiniai, buvusių getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniai.
Turint POLA kortelę, keleivis gali įsigyti bilietus su 80 proc. nuolaida. Metinis bilietas yra skirtas kitai keleivių kategorijai, todėl juo naudotis, turint POLA kortelę, negalėtumėte.
Susigrąžinti pinigus galima tik už naują, transporto priemonėje neaktyvintą ilgalaikį bilietą.
Daugiau informacijos apie bilietų įsigijimą, naudojimą ir grąžinimą galima rasti:
Bilietas pradeda galioti nuo jo aktyvinimo transporto priemonėje ir galioja 12 mėn. Pavyzdžiui, jei Pradinuko bilietas buvo nupirktas rugsėjo mėn. 2 d. ir jis tą pačią dieną aktyvintas, bilietas galios 12 mėnesių, t. y. iki kitų metų rugsėjo mėn. 1 d. 23:59 val.
Taip, pradinuko bilietą galima turėti tiek Vilniečio/JUDU kortelėje, tiek išmaniajame telefone, nusipirkus jį per „m.Ticket” programėlę.
Ne, bilietai su nuolaida yra skirti asmenims, turintiems teisę į bilietų lengvatą ir jais apmokėti už pilnos kainos kelionę nėra galimybės
Trumpalaikiai 30 minučių, 60 minučių bilietai galioja atitinkamai 30 ir 60 minučių. Šiems bilietams dar yra skiriamas 10 minučių tolerancijos laikotarpis. Keleivis, pažymėjęs tokį bilietą, gali važiuoti iki 40 ar 70 minučių.
30 ar 60 minučių bilieto galiojimo metu galima persėsti iš vienos transporto priemonės į kitą neribotą skaičių
Ilgalaikį bilietą reikia aktyvuoti tik pirmąjį kartą įlipus į viešąjį transportą. Pakartotinai prilietus JUDU / Vilniečio kortelę su aktyvuotu ilgalaikiu bilietu prie komposterio, jo ekrane galėsite matyti bilieto galiojimo trukmę.
Sugedus transporto priemonei, pažymėtas / aktyvintas bilietas suteikia teisę keleiviui važiuoti kita transporto priemone bilieto galiojimo laikotarpiu.
Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu yra priimtos šios bilietų rūšys:
- 12 mėnesių (365 d.) bilietas. Šis bilietas priklauso asmenims, sulaukusiems 80 metų ir vyresniems, Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjams, pripažintiems iš dalies darbingais, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka yra nustatytas vidutinių specialiųjų poreikių lygis (iki 2005 m. liepos 1 d. pripažinti II ar III nedarbingumo grupės) dėl 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos, žuvusiems Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjų šeimos nariams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos, bei nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėjusiems asmenims – politinių kalinių ir tremtinių, buvusių getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniams. 12 mėnesių (365 d.) bilieto kaina - 2,90 Eur.
- Pradinuko 12 mėnesių (365 d.) bilietas. Šis bilietas priklauso Vilniaus mieste esančių mokyklų 1-4 klasių mokiniams, pateikusiems ugdymo įstaigos išduotą mokinio pažymėjimą. Pradinuko bilieto kaina – 10,00 Eur.
- Renginio dalyvio bilietas. Bilietas skirtas renginių dalyviams. Renginys turi būti pripažintas atitinkančiu Renginio vertinimo metodikoje nustatytus kriterijus.Renginio dalyvio bilieto kaina - 1,00 Eur.
- Automobilio stovėjimo bilietas, skirtas važiuoti 88 maršruto autobusu. Automobilio stovėjimo bilietas, įsigytas automobilių stovėjimo aikštelėse, esančiose Gedimino pr. 9A, Tilto g. 14, Maironio g. 27, Vilniuje, suteikia teisę asmeniui iki tos pačios (bilieto įsigijimo) dienos pabaigos važiuoti 88 maršruto autobusu nemokamai.
- Asmenims, sukakusiems 80 metų ir vyresniems*
- Asmenims, kuriems nustatytas neįgalumo lygis, ar asmenims pripažintiems nedarbingais, ar asmenims, sukakusiems senatvės pensijos amžiaus, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka yra nustatytas didelis specialiųjų poreikių lygis bei juos lydintiems asmenims (vienam asmeniui - vienas lydintysis).
- Asmenims, kuriems gydyti nuolat reikalinga hemodializė, ir juos lydintys asmenys (vienam asmeniui – vienas lydintysis), taip pat onkologinėmis ligomis sergantys asmenys.
- Asmenims iki 2005 m. liepos 1d. pripažintiems neįgaliais vaikais ar I nedarbingumo grupės.
- Moksleiviams ir dieninio skyriaus studentams (80% - ilgalaikiams bilietams).
- Pasipriešinimo 1940-1990 metų okupacijoms dalyviams - kariams savanoriams, sukakusiem 70 metų ir vyresniems.*
- Žuvusiųjų LR nepriklausomybės gynėjų šeimų nariams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11-13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos.*
- Nuo 1939-1990 metų okupacijų nukentėjusiems asmenims – politiniams kaliniams ir tremtiniams, buvusiems getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniams, sukakusiems 70 metų ir vyresniems.*
*Šias lengvatas turintys keleiviai turi teisę įsigyti 12 mėn. (365 d.) bilietą už 2,90 Eur.
Svarbu!
Keleivis, keleivių kontrolei, pateikęs pažymėtą/aktyvuotą bilietą su nuolaida, privalo kartu pateikti galiojantį dokumentą, patvirtinantį asmens teisę į transporto lengvatą. Keleivis, neturintis galiojančio dokumento, suteikiančio jam teisę naudotis transporto lengvata, privalo pirkti bilietą už visą kainą.
- Asmenys, kuriems sukako valstybinio socialinio draudimo senatvės pensijos amžiui iki 80 metų;
- Moksleiviai ir dieninio skyriaus studentai (80% - ilgalaikiams bilietams);
- Asmenys, pripažinti iš dalies darbingais, ar asmenys, sukakę senatvės pensijos amžių, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka yra nustatytas vidutinių specialiųjų poreikių lygis;
- Asmenys iki 2005 m. liepos 1 d. pripažinti turintys II nedarbingumo grupę;
- Pasipriešinimo 1940-1990 metų okupacijoms dalyviai kariai savanoriai, jaunesni nei 70 metų, ir laisvės kovų dalyviai;*
- Nuo 1939-1990 metų okupacijų nukentėję asmenys – politiniai kaliniai ir tremtiniai, buvę getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniai, jaunesni kaip 70 metų *.
- Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjai, nukentėję nuo 1991 m. sausio 11-13 d. ir po to vykdomos SSRS agresijos*.
*Šias lengvatas turintys keleiviai taip pat turi teisę įsigyti 12 mėn. (365 d.) bilietą už 2,90 Eur.
SVARBU!
Keleivis, keleivių kontrolei, pateikęs pažymėtą / aktyvuotą bilietą su nuolaida, privalo kartu pateikti galiojantį dokumentą, patvirtinantį asmens teisę į transporto lengvatą. Keleivis, neturintis galiojančio dokumento, suteikiančio jam teisę naudotis transporto lengvata, privalo pirkti bilietą už visą kainą.
- Auginu / globoju mažamečius:
- Nemokama kelionė dviems vaikams iki 7 metų.
- Mokausi:
- Esu pradinukas - 10 Eur / metams (pradinuko bilietas);
- Esu moksleivis - 50% (trumpalaikiams bilietams), - 80% (dienų ir ilgalaikiams bilietams);
- Esu studentas - 50% (trumpalaikiams bilietams), - 80% (dienų ir ilgalaikiams bilietams).
- Esu pensininkas:
- Man virš 80 metų - 80%*;
- Man iki 80 metų - 50%.
- Esu su negalia:
- Turiu I nedarbingumo grupę, visišką nedarbingumą - 80%;
- Man reikalinga hemodializė - 80% (kitos ligos - nuoroda);
- Lydžiu aukščiau minėtą asmenį su negalia (vienam asmeniui - vienas lydintis) - 80%;
- Turiu II nedarbingumo grupę, dalinį nedarbingumą - 50%.
- Esu rezistentas / nukentėjusysis:*
- Man virš 70 metų
- Mano šeimoje yra žuvusių per 1991 m. ir vėliau vykdytą SSRS agresiją - 80%;
- Esu LR nepriklausomybės gynėjas, praradęs darbingumą per 1991 m. ir vėliau vykdytą SSRS agresiją - 80%;
- Esu LR nepriklausomybės gynėjas, nukentėjęs per 1991 m. ir vėliau vykdytą SSRS agresiją - 50%;
- Esu pasipriešinimo 1940-1990 metų okupacijoms dalyvis (kariai savanoriai) - 80%;
- Esu nukentėjusysis nuo 1939-1990 metų okupacijų (politiniai kaliniai ir tremtiniai, buvę getų, koncentracijos; ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniai) - 80%.
- Man iki 70 metų
- Mano šeimoje yra žuvusių per 1991 m. ir vėliau vykdytą SSRS agresiją - 80%;
- Esu LR nepriklausomybės gynėjas, praradęs darbingumą per 1991 m. ir vėliau vykdytą SSRS agresiją - 80%;
- Esu LR nepriklausomybės gynėjas, nukentėjęs per 1991 m. ir vėliau vykdytą SSRS agresiją - 50%;
- Esu pasipriešinimo 1940-1990 metų okupacijoms dalyvis (kariai savanoriai, laisvės kovų dalyviai) - 50%;
- Esu nukentėjusysis nuo 1939-1990 metų okupacijų (politiniai kaliniai ir tremtiniai, buvę getų, koncentracijos. ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniai) - 50%
- Man virš 70 metų
*Šias lengvatas turintys keleiviai turi teisę įsigyti 12 mėn. (365 d.) bilietą už 2,90 Eur.
Lengvatos yra taikomos vadovaujantis LR transporto lengvatų įstatymu.
- Tinka tiems keleiviams, kurie važiuoja viešuoju transportu dažnai ir tik darbo dienomis.
- Galioja atitinkamą kalendorinių dienų skaičių, bet tik darbo dienomis, iki paskutinės dienos 23 valandos 59 minučių.
- Už kelionę važiuojant poilsio ar švenčių dienomis, kai kortelėje yra ilgalaikis bilietas, galiojantis darbo dienomis, galima sumokėti 30 ar 60 minučių bilietais iš Vilniečio / JUDU kortelės, „m.Ticket“, „Trafi“ programėlių arba bekontakte mokėjimo kortele įsigijus 60 minučių trukmės bilietą komposteryje.
- Perkant 90 dienų ir ilgesnės trukmės ilgalaikį bilietą, galiojantį tik darbo dienomis, už jį būtų mokama mažiau.
- juos rekomenduotumėme įsigyti keleiviams, norintiems dažnai važiuoti viešuoju transportu.
- bilietų rūšys: 30 d., 90 d., 365 d.
- bilietai pradeda galioti nuo bilieto aktyvinimo momento atitinkamą kalendorinių dienų skaičių – iki paskutinės dienos 23 valandos 59 minučių.
- perkant 90 dienų ir ilgesnės trukmės bilietą, už jį būtų mokama mažiau.
- patogūs tiems keleiviams, kurie viešuoju transportu 1, 3 dienų bėgyje važiuos dažnai.
- naudojantis šiais bilietais, galima persėsti iš vienos transporto priemonės į kitą.
- galioja atitinkamą valandų skaičių nuo bilieto aktyvinimo momento: 1 d. bilietas - 24 val., 3 d. bilietas - 72 val.
- Trumpalaikius bilietus rekomenduojame įsigyti tuomet, kai važiuojate viešuoju transportu ne daugiau kaip 1-2 kartus per dieną.
- Trumpalaikiai bilietai yra dviejų rūšių - 30 ir 60 minučių trumpalaikiai bilietai, suteikiantys teisę persėsti iš vienos transporto priemonės į kitą, neaktyvuojant naujo bilieto.
- Trumpalaikiams bilietams taikomas 10 minučių tolerancijos laikotarpis. Aktyvuotas 30 ar 60 minučių bilietas galioja atitinkamai iki 40 ir 70 minučių.
- 30 min ir 60 min bilietus galite turėti ir telefone. Jums teireikia atsisiųsti „m.Ticket“ programėlę:
📱 Google Play
📱 App Store
📱 App Gallery
Norint JUDU savitarnoje įregistruoti ir / ar papildyti Vilniečio / JUDU kortelę, integruotą į Moksleivio / LSP / ISIC pažymėjimą, savitarnoje reikia įvesti pažymėjimo numerį.
Šis numeris yra matomas ant Moksleivio / LSP / ISIC pažymėjimų.
Jeigu nepavyksta platinimo vietose/ savitarnoje papildyti/pridėti savo Moksleivio / LSP / ISIC pažymėjimo?
Tiems, kas negali pažymėjimų įregistruoti ir / ar papildyti bilietų platinimo vietose / savitarnoje, reikia sužinoti savo Moksleivio / LSP / ISIC pažymėjimo vidinį Vilniečio / JUDU kortelės numerį, kuris susideda iš 9–10 skaitmenų. Šis numeris nėra matomas ant Moksleivio / LSP / ISIC pažymėjimų.
Pagal vidinį Vilniečio / JUDU kortelės numerį galima pildyti savitarnoje ar padiktavus bilietų platinimo vietoje.
Kaip sužinoti / rasti vidinės Vilniečio / JUDUkortelės numerį?
- Kreiptis į artimiausią JUDU Klientų aptarnavimo centrą.
- Jeigu kortelė jau bent kartą buvo papildyta savitarnoje, vidinis Vilniečio / JUDU kortelės numeris bus išsaugotas sistemoje.
- Ankstesnio Vilniečio / JUDU kortelės papildymo čekyje.
Dviračių saugyklos
Ne, dviračių saugyklomis gyventojai gali naudotis nemokamai, svarbiausia įsigytą ar jau turimą JUDU / Vilniečio kortelę priregistruokite JUDU savitarnos svetainėje www.judu.lt/savitarna, aktyvuokite dviračių saugyklos mygtuką () ir, kai būsite nukreipti į Elektroninių valdžios vartų sistemą, patvirtinkite savo tapatybę.
Instrukciją rasite čia.
Instrukciją rasite čia.
Pastebėjus saugyklos veikimo sutrikimus ar sugadintą, neveikiančią įrangą, prašome pranešti Klientų aptarnavimo centro telefono numeriu +370 5 210 70 50 arba el. paštu [email protected]
Vietos dviračių saugyklose nerezervuojamos.
Dviračių saugykloje paliktas dviratis arba paspirtukas gali stovėti iki 30 kalendorinių dienų. Stovėjimo laikas skaičiuojamas nuo dviračių saugyklos atrakinimo momento.
Viršijus numatytą laiką, JUDU (SĮ Susisiekimo paslaugos) turi teisę pašalinti iš dviračių saugyklos šį limitą pažeidusią transporto priemonę, tokiu atveju ji bus saugoma įmonės patalpose pagal numatytas taisykles.
Paslauga gali naudotis ne jaunesni kaip 14 metų asmenys, JUDU savitarnos svetainėje aktyvavę naudojimosi dviračių saugyklomis paslaugą. Transporto priemonių baterijų įkrovimo paslauga gali naudotis ne jaunesni kaip 18 metų asmenys.
Dviračių saugyklų vietas viešo balsavimo metu rinkosi patys sostinės gyventojai per „Dalyvauk Vilnius“ sistemą. Parenkant vietas, buvo atsižvelgta į tai, kad šios būtų pasiekiamos kuo didesniam gyventojų skaičiui, buvo vertinama ir galimybė pajungti elektrą, patogus patekimas į saugyklas iš pėsčiųjų ar dviračių tako. Taip pat buvo svarbu, kad saugyklos būtų neintensyvaus eismo gatvėse ar kiemuose, netrukdytų automobilių vairuotojų matomumui ir neatsirastų vietose, kur jau buvo suplanuotas želdinimas.
Projektas bendrai finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų bei Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto lėšų.
Dviračiai – sparčiausiai auganti transporto rūšis sostinėje. Dviračių kultūrai stiprinti reikia ne tik dviračių takų tinklo, bet ir galimybių dviračius ar paspirtukus laikyti šalia namų. Matant visuomenės įsitraukimą, ateityje dviračių saugyklų įgyvendinimo viziją numatoma pratęsti ir į kitas Vilniaus miesto seniūnijas, kur gyvenamuosiuose rajonuose susitelkusi didesnė gyventojų koncentracija.
Kuriame tokią sostinę, kurioje kiekvienam gyventojui ir miesto svečiui būtų patogu judėti, kad ir kokią transporto priemonę jis pasirinktų. Siekiame, kad judėjimo patirtis mieste būtų maloni, o sostinės gyventojai ir svečiai rinktųsi tai, kas jiems patogiausia.
Dviračių saugyklos – viena iš priemonių Vilniaus miesto darnaus judumo plane, skirtų didinti judėjimo mieste alternatyvų patrauklumą ir jų naudojimą. Pagal šį planą siekiame tokio kelionių pasiskirstymo, kad iki 2030 m. po trečdalį keliavimo būdų Vilniuje sudarytų judėjimas pėsčiomis, viešuoju transportu bei automobiliu, dar 7,5 proc. – mikrojudumo priemonėmis, o likusios – taksi, automobilių dalijimosi platformų paslaugomis ir kt.
- Pirmiausia, Jums reikės JUDU / Vilniečio kortelės. Kortelę galite įsigyti JUDU klientų aptarnavimo centre Gedimino pr. 9A. arba bilietų platinimo vietose: „Maxima“, „Rimi“, „Narvesen“, Lietuvos spauda“.
- Įsigytą ar jau turimą JUDU / Vilniečio kortelę priregistruokite JUDU savitarnos svetainėje www.judu.lt/savitarna.
- JUDU savitarnoje, aktyvuokite dviračių saugyklos mygtuką () – tuomet būsite nukreipti į Elektroninių valdžios vartų sistemą, kur reikės patvirtinti savo tapatybę.
- Atvykus prie dviračių saugyklos, reikia pasirinkti vartus (vienus iš dviejų), kuriuos norite atidaryti (dešinėje arba kairėje pusėje). Vartai atsidaro JUDU / Vilniečio kortele prilietus kortelių skaitytuvą.
- Palikus dviratį ir išėjus iš saugyklos vartai užsidaro automatiškai. Jeigu vartai užsidarė jums esant saugykloje, juos atidarysite paspaudę mygtuką šalia vartų.
- Papildoma informacija: dviračių saugykloje galite ne tik palikti dviratį ar paspirtuką, bet ir pasinaudoti pompa bei kitais čia esančiais įrankiais.
Tai specialiai įrengtos vietos gyvenamuosiuose rajonuose, kuriose galima palikti savo įprastus ar elektrinius dviračius, paspirtukus. Kiekviena šių saugyklų talpina 16 dviračių ir 4 paspirtukus, yra automatiškai rakinama ir gyventojams prieinama visą parą. Saugyklų saugumą užtikrina į abi puses stumdomi vartai su elektroniniais užraktais. Kiekvienos saugyklos viduje taip pat yra dviračių remonto stotelė, o paliktus elektrinius dviračius ir paspirtukus galima įkrauti. Dviračių saugyklų paslauga yra nemokama.
e. kontrolė
- Kodėl verta prisijungti prie JUDU savitarnos?
Tik JUDU savitarnos naudotojai turės galimybę elektroniniu būdu gauti pranešimą apie užfiksuotą nesumokėtos rinkliavos atvejį. Taip pat bus teikiama informacija apie automobilių stovėjimo pokyčius, galimus apribojimus ir eismo draudimus.
Neįgalių asmenų automobilių statymo kortelės turėtojai turės galimybę užregistruoti turimą kortelę ir jai priskirti du automobilius, taip pat galės savarankiškai valdyti duomenis – vieną kartą per 24 val. pakeisti automobilių valstybinius numerius.
- Kaip prisijungti prie JUDU savitarnos?
JUDU savitarnoje – sukurti savo paskyrą nurodant el. pašto adresą ar prisijungus per „Elektroninius valdžios vartus“.
- Kodėl Vilniuje įvedama e. kontrolė?
Vilniaus mieste kasmet vidutiniškai 10 % didinamas vietine rinkliava apmokestintų automobilių statymo vietų skaičius. Kontrolierių, tikrinančių mokėjimus už stovėjimo paslaugą, parkavimo taisyklių laikymąsi, pajėgos ribotos, todėl buvo priimtas sprendimas įvesti automatizuotą rinkliavos rinkimo kontrolę, kuri užtikrintų dar efektyvesnę rinkliavos kontrolę bei palengvintų esamų kontrolierių darbą.
- Kaip bus vykdoma automobilių stovėjimo e. kontrolė?
Automobilis su ant stogo įrengta išmania stebėjimo / skenavimo įranga važiuos Vilniaus miesto gatvėmis ir aikštelėmis, skanuodamas rinkliavos zonose stovinčių automobilių valstybinius numerius. Užfiksuoti automobilių valstybiniai numeriai bus sulyginti su informacija JUDU informacinėse sistemose apie gautus apmokėjimus už automobilių stovėjimą ir išduotus leidimus.
- Kur bus vykdoma e. kontrolė?
E. kontrolė bus vykdoma visose stovėjimo zonose – įranga tikrins visas mokamas stovėjimo vietas, kurių Vilniuje yra apie 16 000 – jos išsidėsčiusios tiek centrinėje miesto dalyje, tiek nuo centro nutolusiuose mikrorajonuose.
- Ar įvedus e. kontrolę pėstieji kontrolieriai tęs savo darbą?
Automatizuota kontrolė įvedama kaip papildoma priemonė užtikrinti tinkamą mokamų automobilių stovėjimo vietų kontrolę Vilniuje, tad pėstieji kontrolieriai ir toliau patruliuos gatvėse vykdydami jiems pavestas funkcijas.
- Kas atsitinka, jei e. kontrolės automobilis nufotografuoja mane gatvėje?
Visi pašaliniai objektai, nesusiję su konkrečiu kontrolės objektu bus nuasmeninami automatiniu būdu.
- Kaip bus užtikrinama asmens duomenų apsauga?
Priemonės, padedančios užtikrinti duomenų subjektų teises:
- Skaidrus ir lengvai suprantamas asmenų informavimas apie vykdomą duomenų tvarkymą;
- Užtikrinama visų duomenų subjektų teisė kreiptis į JUDU (SĮ Susisiekimo paslaugos) duomenų apsaugos pareigūną;
- Įgyvendinamos plataus spektro techninės ir organizacinės duomenų saugumo užtikrinimo priemonės.
- Kur galiu surasti informaciją apie mano duomenų tvarkymą?
Duomenų subjektai apie asmens duomenų tvarkymą bus informuoti vadovaujantis BDAR reikalavimais, šią informaciją pateikiant įmonės interneto svetainėje www.judu.lt, skiltyje „Asmens duomenų apsauga“ bei informaciniuose lipdukuose ant kontrolės automobilio.
- Parkavimosi leidimas gyventojams
Gyventojams, turintiems leidimą statyti automobilį vietine rinkliava apmokestintoje zonoje niekas nesikeis. Leidimų forma ir išdavimo tvarka išliks tokia pati.
- Parkavimosi leidimas elektromobiliui
Elektromobilių valdytojams (vairuotojams), turintiems leidimą statyti automobilį rinkliava apmokestintoje zonoje niekas nesikeis, leidimų forma ir išdavimo tvarka išliks tokia pati.
- Parkavimosi lengvatos žmonėms su negalia
Automobilių statymo sąlygos nesikeičia – vietinė rinkliava už naudojimąsi mokamomis stovėjimo vietomis netaikoma automobilių, pažymėtų neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, valdytojams (vairuotojams). Ši kortelė turi būti padėta automobilio viduje už priekinio stiklo ant prietaisų skydelio keleivio pusėje iš lauko gerai matomoje vietoje ta puse, kurioje atspausdintas kortelės numeris ir galiojimo data. Informacija apie parkavimosi lengvatas žmonėms su negalia čia.
- Stovėjimo vietų rezervavimas
Automobilių statymo sąlygos rezervuotos vietos turėtojams nesikeičia – automobilius leidžiama statyti tik su specialiais leidimais.
- Ar keisis vairuotojų informavimo tvarka apie neapmokėtą vietinę rinkliavą?
Vairuotojų informavimo tvarka apie neapmokėtą vietinę rinkliavą kol kas nesikeis. Tačiau JUDU savitarnoje bus įdiegti trys nauji vairuotojų informavimo funkcionalumai, dėl kurių palaipsniui atsisakysime popierinių „geltonųjų“ pranešimų lapelių.
Pirmas funkcionalumas leis vairuotojams savitarnoje registruoti savo automobilį, kad galimo pažeidimo atveju vairuotojas informaciją apie tai gautų elektroniniu laišku. Registracijos metu be el. pašto vairuotojai taip pat turės pateikti automobilio valstybinį numerį ir transporto priemonės registracijos liudijimo numerį.
Antras funkcionalumas vairuotojams suteiks galimybę be registracijos JUDU savitarnoje pasitikrinti, ar nebuvo fiksuotas galimas pažeidimas (nesumokėtos vietinės rinkliavos atvejis).
Trečias funkcionalumas – skirtas žmonėms, turintiems neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę. Ją taip pat bus kviečiama įregistruoti JUDU svetainėje, pateikiant statymo kortelės numerį ir automobilio valstybinį numerį.
Todėl kviečiame vairuotojus nelaukti ir pradėti registruotis JUDU savitarnoje jau dabar.
❗ SVARBU: vykstant registracijai galios pereinamasis laikotarpis, kurio metu užfiksavus nesumokėtos vietinės rinkliavos atvejį, „geltonieji“ pranešimų lapeliai vairuotojams bus paliekami įprastu būdu – užkišant už automobilio priekinio stiklo valytuvo, o užsiregistravusiems JUDU savitarnoje – papildomai išsiunčiami el. paštu.
- Ar keisis nesumokėtos dienos rinkliavos apmokėjimo tvarka?
Vietinės rinkliavos apmokėjimo tvarka nesikeis. Dienos rinkliavą galima apmokėti per JUDU savitarnos portalą ir kitais čia nurodytais būdais.
- Ar keisis nesumokėtos dienos rinkliavos apmokėjimo terminas?
Vietinės rinkliavos apmokėjimo terminas prailgintas iki 168 val. (skaičiuojant nuo automobilio pastatymo dienos pabaigos)
- Gautas el. pranešimas apie neapmokėtą automobilio stovėjimą – automobilio valdytojas esu aš, tačiau automobilį vairavo kitas žmogus, ką daryti?
Rekomenduojame apmokėti ir sąskaitą pateikti automobilį vairavusiam asmeniui arba gautą pranešimą perduoti automobilį vairavusiam asmeniui, kuris galės apmokėti dienos rinkliavą JUDU savitarnos portale arba kitais pranešime nurodytais būdais.
- Gautas el. pranešimas apie neapmokėtą automobilio stovėjimą - automobilio valdytojas yra įmonė, tačiau automobilį vairavo darbuotojas, ką daryti?
Rekomenduojame apmokėti ir sąskaitą pateikti automobilį vairavusiam asmeniui arba gautą pranešimą perduoti automobilį vairavusiam asmeniui, kuris galės apmokėti dienos rinkliavą JUDU savitarnos portale arba kitais pranešime nurodytais būdais.
- Ką daryti, jei asmuo per 168 val. nesumokėjo dienos rinkliavos?
Duomenys apie rinkliavos nesumokėjimą bus perduodami Vilniaus miesto savivaldybės administracijai, administracinio nusižengimo teisenai pradėti (protokolui surašyti, baudai paskirti).
Gyventojų parkavimosi leidimų ribos ir lengvatos
1 žinsgnis. Prisijungus prie JUDU savitarnos , pasirinkite „Mano leidimai parkavimui/pranešimai“, tuomet spauskite „+ Pridėti transporto priemonę“, jei to dar nesate padarę.
2 žingsnis. Spauskite mygtuką „Atlikti veiksmus“.
3 žingsnis. Spauskite „leidimų valdymas“
4 žingsnis. Spauskite „Keisti →“
5 žingsnis. Būsite nukreipti į el. valdžios vartus, kur reikės patvirtinti savo tapatybę.
SVARBU: Automobilio valstybinį numerį galima keisti ne dažniau kaip kas 7 kalendorines dienas. Atlikti pakeitimai įsigalioja iš karto.
- Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymas.
- Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2011 m. liepos 13 d. aktuali sprendimo Nr. 1-127 redakcija „Dėl vietinės rinkliavos už naudojimąsi tarybos nustatytomis mokamomis vietomis automobiliams statyti nuostatų tvirtinimo“.
- Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 gruodžio 17 d. įsakymas Nr. 30-370 „Dėl teritorijų ir jų ribų, kuriose galioja gyventojams išduodami leidimai statyti automobilius mokamose automobilių stovėjimo vietose, tvirtinimo“.
- SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktoriaus 2018 kovo 27 d. įsakymu Nr. 2018-V-28 patvirtintas „Gyventojų ir komercinių patalpų savininko (valdytojo) leidimų išdavimo, pratęsimo ir panaikinimo aprašas“.
Savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ turi išduoti gyventojo leidimą arba motyvuotai atsisakyti jį išduoti, jeigu dokumentų priėmimo metu pastebima neatitikimų, klaidų ir (ar) trūkumų, kurių negalima ištaisyti prašymo pateikimo metu. Tokiu atveju Savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ asmens pildomame prašyme nurodo priežastį (-is), dėl kurios (-ų) leidimas negali būti išduotas. Prašymą teikiantis asmuo turi teisę ištaisyti nustatytus neatitikimus, klaidas ir (ar) trūkumus ir pakartotinai kreiptis dėl gyventojo ar komercinių patalpų savininko (valdytojo) leidimo išdavimo.
Gyventojo leidimas gali būti panaikinamas, jei jis netinkamai naudojamas (pateikti klaidingi duomenys, leidimas gautas siekiant jį naudoti kito asmens, kuris neturi teisės gauti atitinkamą leidimą, poreikiams ir pan.) ar po jo išdavimo pasikeitė sąlygos, kuriomis remiantis leidimas buvo išduotas. Apie leidimo panaikinimą Savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ leidimą gavusį asmenį informuoja raštu jo prašyme nurodytu adresu arba elektroniniu paštu 5 (penkias) darbo dienos prieš leidimo panaikinimą, nurodydama leidimo panaikinimo priežastis. Automobilio valdytojui (vairuotojui) per šį terminą nepašalinus nustatytų leidimo naudojimo trūkumų, leidimas panaikinamas. Naujas leidimas šiam asmeniui neišduodamas 1 (vienerius) metus, terminą skaičiuojant nuo sprendimo panaikinti leidimą priėmimo dienos, išskyrus atvejus, jei leidimas panaikinamas pačiam asmeniui nustatyta tvarka pranešus apie duomenų pasikeitimą, kuris sąlygojo leidimo panaikinimą.
Leidimo galiojimo teritorija nustatoma pagal asmens deklaruotos gyvenamosios vietos adresą. Gyventojo leidimas galioja tik konkrečioje nustatytoje teritorijoje, gyventojo leidimas nesuteikia teisės statyti automobilį nemokamai visoje rinkliavos zonoje, privačiose automobilių stovėjimo aikštelėse, taip pat ženklų „Sustoti draudžiama“, „Stovėti draudžiama“ ir „Rezervuota stovėjimo vieta“ ženklų galiojimo zonose bei kitaip pažeisti Kelių eismo taisykles (nesilaikyti pastatymo būdo ir pan.).
Apmokestintoje teritorijoje esančios gyvenamosios paskirties patalpos, kuriai suteiktas unikalus numeris, adresu gali būti išduodami ne daugiau kaip du gyventojo leidimai.
Leidimas pradeda galioti tik sumokėjus nustatyto dydžio rinkliavą. Rinkliavos dydis nustatomas pagal išduodamo leidimo rūšį ir rinkliavos zoną.
Prašymo forma naudojama tik leidimams, įsigyjamiems Klientų aptarnavimo centruose.
Pildant prašymą elektroniniu būdu – pildoma nustatyta elektroninė prašymo forma prisijungus prie JUDU savitarnos per Elektroninius valdžios vartus.
Leidimui gauti pateikiami šie dokumentai:
- nustatytos formos rašytinis prašymas;
- vairuotojo pažymėjimas, išduotas prašančiojo vardu;
- pažyma arba išrašas dėl asmens deklaruotos gyvenamosios vietos gyvenamojoje arba poilsio paskirties iki 2017 m. gruodžio 31 d. įregistruotoje patalpoje (bute), esančioje teritorijoje, kurioje galioja gyventojams išduodami leidimai statyti automobilius mokamose automobilių stovėjimo vietose;
- Registrų centro išrašas, jei gyvenamoji vieta deklaruota poilsio paskirties iki 2017 m. gruodžio 31 d. įregistruotoje patalpoje;
- sutikimas tikrinti asmens duomenis duomenų registruose.
Pildant prašymą elektroniniu būdu, duomenys (2, 3) gaunami iš elektroninių duomenų registrų.
5 darbo dienos.
1. Leidimą galima įsigyti internetu, prisijungus prie JUDU savitarnos per Elektroninius valdžios vartus.
Parkavimas gatvėje
1 žinsgnis. Prisijungus prie JUDU savitarnos , pasirinkite „Mano leidimai parkavimui/pranešimai“, tuomet spauskite „+ Pridėti transporto priemonę“, jei to dar nesate padarę.
2 žingsnis. Spauskite mygtuką „Atlikti veiksmus“.
3 žingsnis. Spauskite „leidimų valdymas“
4 žingsnis. Spauskite „Keisti →“
5 žingsnis. Būsite nukreipti į el. valdžios vartus, kur reikės patvirtinti savo tapatybę.
SVARBU: Automobilio valstybinį numerį galima keisti ne dažniau kaip kas 7 kalendorines dienas. Atlikti pakeitimai įsigalioja iš karto.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 594 straipsniu, galimi vietinės rinkliavos mokėjimo tvarkos pažeidimai yra fiksuojami nuotraukose.
Vietinės rinkliavos už naudojimąsi savivaldybių tarybų nustatytomis vietomis automobiliams statyti nuostatuose nustatytos vietinės rinkliavos mokėjimo tvarkos pažeidimas (pagal Administracinių nusižengimų kodekso 418 straipsnį) užtraukia baudą nuo 20,00 iki 40,00 Eur (pakartotinai padarytas pažeidimas – nuo 40 iki 100 Eur).
Atkreipiame vairuotojų dėmesį, kad JUDU (SĮ „Susisiekimo paslaugos“) nėra įgaliota nagrinėti administracinių nusižengimų bylas. Administracines nuobaudas taiko Vilniaus miesto savivaldybės administracijos įgalioti pareigūnai.
Informaciją apie paskirtą baudą ir mokėjimo sąlygas automobilio savininkas (valdytojas) gaus registruotu laišku, siunčiamu deklaruotos gyvenamosios vietos adresu, jei automobilio savininkas yra juridinis asmuo, medžiaga siunčiama juridinio asmens registracijos adresu.
Jeigu administracinį nusižengimą padarė kitas asmuo, ne automobilio savininkas, vairuotojui reikia užpildyti pranešimą dėl naudojimosi transporto priemone arba automobilio savininkas gali užpildyti Pranešimą dėl asmens, kuris valdė ar naudojosi transporto priemone (atsispausdinti, užpildyti, pasirašyti, nuskenuoti) ir atsiųsti elektroniniu paštu [email protected].
Pranešimo formą pildymui rasite čia.
Mėnesio rinkliavos leidimų išdavimo tvarką rasite čia.
Parkavimąsis gatvėje autobusams ir motociklams
Motociklams leidimus galite įsigyti - Klientų aptarnavimo centruose arba prisijungus prie JUDU savitarnos čia.
Jei vairuojate elektrinį motociklą, galite išsiimti leidimą, suteikiantį teisę rinkliavos zonose jį statyti nemokamai. Leidimą galite išssimti JUDU Klientų aptarnavimo centruose arba prisijungus prie JUDU savitarnos.
Turistinių autobusų laikino stovėjimo ir kelio ženklais „Stovėjimo vieta autobusams" paženklintos stovėjimo vietos pažymėtos šiame žemėlapyje:
- J. Jasinskio g. 15;
- A. Goštauto g. 9;
- Liejyklos g. 8;
- Maironio g. 1;
- Bazilijonų g. 12;
- Aukštaičių g. prie Maironio g. 25;
- Subačiaus g. (apžvalgos aikštelė);
- Rasų g. 22;
- Rasų g. 26;
- Olandų g. 22 (Olandų g. - Kirkuto al. aikštelė);
- M. K. Paco g. 1
Autobusai statomi tik jiems skirtose vietose.
Parkavimosi leidimai elektromobiliui
- Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymas;
- Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2011 m. liepos 13 d. aktuali sprendimo Nr. 1-127 redakcija „Dėl vietinės rinkliavos už naudojimąsi tarybos nustatytomis mokamomis vietomis automobiliams statyti nuostatų tvirtinimo“.
Savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ turi išduoti leidimą arba motyvuotai atsisakyti jį išduoti per 5 darbo dienas nuo prašymo (su visais reikalaujamais duomenimis) išduoti leidimą gavimo.
Leidimas gali būti panaikinamas, jei jis netinkamai naudojamas ar po jo išdavimo pasikeitė sąlygos, kuriomis remiantis leidimas buvo išduotas.
Elektromobilio leidimas suteikia teisę statyti automobilį vietine rinkliava apmokestintose automobilių stovėjimo vietose.
Elektromobilio leidimas nesuteikia teisės nemokamai statyti automobilį privačiose automobilių stovėjimo aikštelėse, taip pat „Sustoti draudžiama“, „Stovėti draudžiama“ ir „Rezervuota stovėjimo vieta“ ženklų galiojimo zonose bei kitaip pažeisti Kelių eismo taisykles (nesilaikyti pastatymo būdo ir pan.).
Nemokamai
Prašymo forma naudojama tik leidimams, įsigyjamiems Klientų aptarnavimo centruose.
Pildant prašymą elektroniniu būdu – pildoma nustatyta elektroninė prašymo forma.
Leidimui gauti pateikiami šie dokumentai:
- nustatytos formos prašymas
- automobilio registracijos liudijimas
5 darbo dienos.
1. Leidimą galima įsigyti prisijungus prie JUDU savitarnos
Parkavimosi leidimai juridiniams asmenims
Leidimas gali būti panaikinamas, jei jis netinkamai naudojamas ar po jo išdavimo pasikeitė sąlygos, kuriomis remiantis leidimas buvo išduotas. Apie leidimo panaikinimą Savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ leidimą gavusį asmenį informuoja raštu jo prašyme nurodytu adresu arba elektroniniu paštu 3 darbo dienos prieš leidimo panaikinimą, nurodydama leidimo panaikinimo priežastis. Automobilio valdytojui (vairuotojui) per šį terminą nepašalinus nustatytų leidimo naudojimo trūkumų, leidimas panaikinamas.
- Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymas;
- Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2011 m. liepos 13 d. aktuali sprendimo Nr. 1-127 redakcija „Dėl vietinės rinkliavos už naudojimąsi tarybos nustatytomis mokamomis vietomis automobiliams statyti nuostatų tvirtinimo“;
- SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktoriaus 2018 m. kovo 27 d. įsakymu Nr. 2018-V-28 patvirtintas „Gyventojų ir komercinių patalpų savininko (valdytojo) leidimų išdavimo, pratęsimo ir panaikinimo aprašas“.
Savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ turi išduoti leidimą arba motyvuotai atsisakyti jį išduoti, jeigu dokumentų priėmimo metu pastebima neatitikimų, klaidų ir (ar) trūkumų, kurių negalima ištaisyti prašymo pateikimo metu. Tokiu atveju Savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ asmens pildomame prašyme nurodo priežastį (-is), dėl kurios (-ų) leidimas negali būti išduotas. Prašymą teikiantis asmuo turi teisę ištaisyti nustatytus neatitikimus, klaidas ir (ar) trūkumus ir pakartotinai kreiptis dėl gyventojo ar komercinių patalpų savininko (valdytojo) leidimo išdavimo.
Apmokestintoje daugiabučio gyvenamojo namo vidinėje teritorijoje esančios negyvenamosios paskirties arba gyvenamosios paskirties patalpos (taikoma asmenims, galintiems teisėtai vykdyti komercinę veiklą gyvenamosios paskirties patalpose), kuriai suteiktas unikalus numeris, adresu gali būti išduodamas vienas komercinių patalpų savininko (valdytojo) leidimas.
Leidimas pradeda galioti tik sumokėjus nustatyto dydžio rinkliavą. Rinkliavos dydis nustatomas pagal išduodamo leidimo rinkliavos zoną.
Prašymas išduoti komercinių patalpų savininko (valdytojo) leidimą
Leidimui gauti pateikiami šie dokumentai:
- nustatytos formos rašytinis prašymas;
- patalpos Nekilnojamojo turto registro išrašas (su duomenimis apie nuomos ar panaudos sutarties įregistravimą, jeigu prašymą pasirašė asmuo, valdantis patalpas nuomos ar panaudos teise).
5 darbo dienos.
Leidimą galima įsigyti Klientų aptarnavimo centruose.
Rezervuotose automobilių stovėjimo vietose, kurios žymimos kelio ženklais „Rezervuota”, leidžiama statyti automobilius tik su specialiais leidimais. Specialiuose leidimuose nurodoma:
• Įmonės pavadinimas, kuriai rezervuojama stovėjimo vieta;
• Rezervuotos stovėjimo vietos adresas;
• Leidimo numeris;
• Leidimo galiojimo terminas.
Leidimai tvirtinami ant automobilio priekinio stiklo keleivio pusėje vidinėje apatinėje dalyje iš lauko gerai matomoje vietoje taip, kad ant leidimo spausdinta informacija būtų gerai įskaitoma iš lauko.
- Stovėjimo vietos rezervuojamos netaikant rinkliavos nustatomos:
- prie užsienio valstybių diplomatinių atstovybių ne daugiau kaip 5 (penkiose) automobilių stovėjimo vietose (skiriama pariteto principu atsižvelgiant į Lietuvos institucijoms suteiktas automobilių stovėjimo vietas atitinkamoje užsienio valstybėje, bet ne daugiau kiek yra galimybių ar poreikio jų skirti atitinkamoje vietoje);
- prie konsulinių įstaigų ne daugiau kaip 1 (vienoje) automobilių stovėjimo vietoje;
- vietos, esančios 5–15 m pažymėtoje atkarpoje prie vietų, kurias nustato Vyriausybė, atsižvelgdama į saugumą, tarptautinį protokolą ar kitus viešuosius interesus užtikrinančius reikalavimus.
- Vietos prie konsulinių įstaigų suteikiamos konsulinėms įstaigoms tuo atveju, kai jų suteikimas suderinamas su viešuoju ir gyventojų interesais.
- Automobilių stovėjimo vietos žymimos ambasadų ir konsulinių įstaigų lėšomis nustatyta tvarka, o kitais numatytais atvejais – institucijų, kurioms priklauso nurodytos atkarpos, lėšomis nustatyta tvarka.
- Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos sprendimu šiol buvusios kitos, nei paminėta aukščiau, rezervuotos automobilių stovėjimo vietos, už kurias nebuvo mokama vietinė rinkliava, bus keičiamos į nemokamas ribotos stovėjimo trukmės vietas (2 val. stovėjimas). Dėl šių vietų įrengimo papildomai kreiptis nereikia. Jei šios vietos nėra reikalingos, jų galima atsisakyti kreipiantis į SĮ "Susisiekimo paslaugos".
- SĮ "Susisiekimo paslaugos" išduoda specialius leidimus rezervuotoms vietoms.
- SĮ „Susisiekimo palaugos“ neišduoda ir neturi teisės išduoti leidimų rezervuotoms vietoms, kurios yra:
- privačioje teritorijoje;
- Vyriausybės nustatytoje teritorijoje, kuri yra perduota kitai institucijai.
Įmonė, gavusi Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Eismo organizavimo skyriaus sutikimą rezervuoti automobilių stovėjimo vietą (-as):
1. Sudaro automobilių stovėjimo vietų rezervavimo sutartį su SĮ „Susisiekimo paslaugos“;
2. Pagal SĮ „Susisiekimo paslaugos“ pateiktą ir nustatyta tvarka suderintą schemą savo sąskaita įrengia ženklus, žyminčius rezervuotą (-as) vietą (-as);
3. Įsigyja specialų (-ius) leidimą (-us). Leidimams įsigyti pateikia SĮ „Susisiekimo paslaugos“ prašymą, kuriame nurodo:
• kelio ženklo, kurio galiojimo zonoje norima gauti specialų (-ius) leidimą (-us), tikslų adresą;
• pageidaujamą gauti leidimų kiekį.
Prašymus leisti rezervuoti automobilių stovėjimo vietas nagrinėja Vilniaus miesto savivaldybės administracijos sudaryta Automobilių stovėjimo vietų rezervavimo darbo grupė. Darbo grupė svarsto galimybę rezervuoti stovėjimo vietas pareiškėjo prašyme nurodytoje gatvėje ar aikštelėje, atsižvelgdama į transporto eismo pobūdį ir organizavimą, viešųjų automobilių stovėjimo vietų poreikį ir teikia siūlymus Eismo organizavimo skyriui galutiniam sprendimui priimti.
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Eismo organizavimo skyriui (Konstitucijos pr. 3, Vilnius, tel. pasiteirauti (8 5) 211 2143) pateikti:
• motyvuotą prašymą, nurodant prašomų rezervuoti automobilių stovėjimo vietų skaičių ir galiojimo laiką, pridedant:
• pageidaujamų rezervuoti stovėjimo vietų išdėstymo eskizą arba aprašymą, nurodant savo teritorijos ir patalpų ribas šių stovėjimo vietų atžvilgiu;
• dokumentų, patvirtinančių, kad pareiškėjas yra valstybės įstaiga, institucija ar tarnyba, kopijas (tuo atveju, kai pareiškėjas pageidauja pasinaudoti Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatyme (11 straipsnio 6 punkto 6 dalis) numatyta išlyga – naudotis 5–15 m ilgio ruože atitinkamai pažymėtomis stovėjimo vietomis, nemokėdamas vietinės rinkliavos).
Įmonės, įstaigos ir organizacijos, užsienio valstybių ambasados ir konsulatai, valstybės biudžetinės įstaigos, Vilniaus miesto savivaldybės administracija ir seniūnijos prie jų buveinės (veiklos) vietų.
Parkavimosi lengvatos žmonėms su negalia
Vietinė rinkliava už naudojimąsi mokamomis stovėjimo vietomis netaikoma automobilių, pažymėtų neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, valdytojams (vairuotojams).
Neįgalių asmenų automobilių statymo kortelė įsigaliojo nuo 2010 m. sausio 1 d. Kortelės forma patvirtinta Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2008 m. rugsėjo 29 d. įsakymu Nr. A1-324, o jos išdavimo tvarka Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus 2009 m. lapkričio 6 d. įsakymu Nr. V-127. Ši kortelė turi būti padėta automobilio viduje už priekinio stiklo ant prietaisų skydelio keleivio pusėje iš lauko gerai matomoje vietoje ta puse, kurioje atspausdintas kortelės numeris ir galiojimo data.
Daugiau informacijos apie neįgalių asmenų automobilių statymo kortelės išdavimo ir naudojimo tvarką rasite Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos tinklalapyje arba Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos tinklalapyje.
Vietinės rinkliavos lengvata mokamose stovėjimo vietose netaikoma automobiliams, pažymėtiems skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“.
Ramaus eismo zonos
Ramaus eismo zonų įgyvendinimo projektą vykdo JUDU (SĮ Susisiekimo paslaugos). Įmonė yra atsakinga už koncepcijų rengimo, visuomenės įtraukimo bei projektavimo dalį. Tolimesnį rangos darbų atlikimą kuruos Vilniaus miesto savivaldybė.
- Pirmiausia – atliekama kiekvienos ramaus eismo zonos esamos būklės analizė ir susisiekimo infrastruktūros vertinimas, įtraukiant ir pačius gyventojus (vykdomos apklausos siekiant identifikuoti problematiką).
- Pagal parengtą esamos būklės analizę pradedama rengti zonos koncepcija, pirminiai pertvarkymo sprendinių pjūviai, kuriuos, vykdomų dirbtuvių metu, padės suformuoti gyventojai.
- Parengus kiekvienos ramaus eismo koncepciją – užsakomas problematiškiausių gatvių projektavimas. Projektinių sprendinių aptarimas bus vykdomas su visuomene.
Kiekvienai zonai atliekama detali esamos būklės analizė bei rengiama koncepcija. Šio projekto apimtyje, prioriteto tvarka 2027 – 2028 m. numatoma pertvarkyti tik pačias problematiškiausias gatves. Kitų zonoje esančių gatvių pertvarkymas numatomas ateityje, atsižvelgiant į gatvių dangos skenavimo duomenis bei kasmetinius gatvių tvarkymo planus.
Ramaus eismo zonos buvo identifikuotos atsižvelgiant į šiuos pagrindinius kriterijus nagrinėjamoje teritorijoje:
- Gyventojų ir darbo vietų skaičių
- Švietimo ir ugdymo įstaigų skaičių
- Įskaitinių eismo įvykių skaičiuų per ketverius metus
- Pėsčiųjų takų būklę bei miesto infrastruktūros plėtros planų ir projektų tęstinumą
Ramaus eismo zonos – tai besijungiančios gatvės, esančios gyvenamųjų namų apsuptyje, kuriose, išnaudojant tą pačią gatvės erdvę, sukuriamas saugesnis ir patogesnis judėjimas pėstiesiems ir mikrojudumo transporto priemonių naudotojams.
Stovėjimo aikštelės Vilniuje
Svarbu atkreipti dėmesį, kad elektromobilio ir neįgaliojo leidimai galioja tik vietine rinkliava apmokestintose automobilių stovėjimo vietose, t.y. gatvėse, esančiose geltonoje, raudonoje, mėlynoje ir žalioje zonose. Aikštelėse su užtvaru / be užtvaro šie leidimai negalioja.
JUDU (SĮ „Susisiekimo paslaugos“) eksploatuojamų transporto priemonių stovėjimo aikštelių be užtvaro naudojimosi taisykles galima rasti čia.
Vairuotojai, mokėdami už transporto priemonės stovėjimą aikštelėje, privalo vadovautis kelio ženklais ir papildomomis lentelėmis, kuriose yra nurodomas mokamas stovėjimo laikas (dienos, valandos). Už stovėjimą švenčių dienomis mokėti reikia, jei to reikalauja kelio ženklai.
Gavus pranešimą ir nesutinkant su užfiksuotu pažeidimu, kol nesuėjo 168 val. apmokėjimo terminas, galite kreiptis SĮ "Susisiekimo paslaugos" (JUDU) el.paštu [email protected]. Jei apmokėjimo terminas (168 val.) yra pasibaigęs ir mokesčio išieškojimas perduotas skolų išieškojimo įmonei, tolimesnis bendravimas dėl skolos, pretenzijų, skundų teikimas vyksta per skolų išieškojimo įmonę.
Pasibaigus apmokėtam stovėjimo laikui, kai už stovėjimą mokama į automatinę kasą, nedelsiant, tačiau ne vėliau kaip per 10 minučių nuo apmokėto stovėjimo laiko pabaigos, privaloma papildomai sumokėti nustatyto dydžio mokestį arba išvykti iš mokamos stovėjimo vietos.
Pasibaigus apmokėtam stovėjimo laikui arba nutraukus užsakymą ir neišvykus iš mokamos stovėjimo vietos, kai už stovėjimą mokama naudojantis mobiliąja programėle „m.Parking“, privaloma iš karto papildomai sumokėti nustatyto dydžio mokestį arba išvykti iš mokamos stovėjimo vietos.
Mokamo stovėjimo laikas nurodomas kelio ženkluose, įrengtuose prie įvažiavimo į aikštelę. Dauguma aikštelių yra mokamos visomis savaitės dienomis 24 valandas per parą. Pasitikrinti mokamą laiką kiekvienoje aikštelėje galite čia.
Jei ilgalaikio stovėjimo leidimas, pasibaigus apmokėtam stovėjimo laikui, nėra pratęsiamas (nesumokama už pratęsimą) ir transporto priemonė neišvažiuoja iš aikštelės, tolesnis transporto priemonės stovėjimas aikštelėje apmokestinamas trumpalaikio stovėjimo įkainiais. Gavus pranešimą, jame nurodytą papildomą mokestį privaloma sumokėti per 168 val. nuo pranešimo surašymo dienos pabaigos. Detaliau apie iIlgalaikio leidimo išdavimą, pratęsimą čia.
Klientas mokėjimą už stovėjimą turi atlikti nedelsiant, tik pastačius transporto priemonę. Už transporto priemonės stovėjimą galite sumokėti programėle „m.Parking“, banko kortele arba monetomis į automatinę kasą, jeigu toks įrengtas.
Rezervuotose automobilių stovėjimo vietose, transporto priemones galima statyti tik su SĮ „Susisiekimo paslaugos“ (JUDU) išduodamu specialiu leidimu. Specialūs leidimai išduodami įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms, kurios rezervavo stovėjimo vietas ir moka nustatytą ilgalaikio stovėjimo mokestį. Prašome vairuotojų būti atidžius ir stebėti kelio ženklus.
Vairuotojas mokėdamas mokestį už transporto priemonės stovėjimą į automatinę kasą, įveda transporto priemonės, už kurios stovėjimą mokama, valstybinį numerį. Apmokėjimas laikomas įregistruotu, kai automatinės kasos ekrane rodomas mokėjimo patvirtinimas. Bilieto palikti tokiu atveju nereikia, kontrolės metu mokėjimas matomas pagal transporto priemonės valstybinį numerį.
Sugedus bilietų automatui, už parkavimą mokėkite mobiliąja programėle „m.Parking“. Apie automato gedimą, esant galimybei, praneškite telefonu 8 (5) 2107050.
Už transporto priemonės stovėjimą galima sumokėti mobiliąja programėle „m.Parking“ (suma bus įtraukta į mobiliojo ryšio operatoriaus sąskaitą arba nuskaičiuota nuo pridėtos banko kortelės) arba automatinėje kasoje, jei tokia įrengta.
Nesumokėjus papildomo mokesčio per nurodytą terminą, mokesčio suma kartu su visa informacija (vaizdine medžiaga), be atskiro pranešimo transporto priemonės savininkui / naudotojui priverstiniam išieškojimui vykdyti, yra perduodama skolų išieškojimo įmonei ikiteisminio ir / ar teisminio išieškojimo tikslu. Esant ikiteisminiam / teisminiam išieškojimui skolos išieškojimo išlaidas apmoka transporto priemonės savininkas / naudotojas. Informaciją apie mokėtiną sumą ir mokėjimo būdus pateikia skolų išieškojimo įmonė.
Gavę pranešimą apie iš karto nesumokėtą mokestį arba pasibaigus apmokėtam stovėjimo laikui už transporto priemonės stovėjimą mokamoje stovėjimo aikštelėje, pranešime nurodytą papildomą mokestį galite sumokėti per 168 val. nuo pranešimo surašymo dienos pabaigos (pvz., pranešimas surašytas 2024-01-01 9 val. –, sumokėti galite iki 2024-01-08 24:00 val.) interneto svetainėje www.judu.lt arba visuose PERLO terminaluose (išskyrus esančius Maxima ir Norfa prekybos centruose) bei MAXIMA parduotuvių kasose.
Vilniaus miesto savivaldybės tarybos patvirtintą stovėjimo aikštelių įkainių nustatymo metodikos patvirtintą dokumentą galima perskaityti čia
Vairuotojams
1 žinsgnis. Prisijungus prie JUDU savitarnos , pasirinkite „Mano leidimai parkavimui/pranešimai“, tuomet spauskite „+ Pridėti transporto priemonę“, jei to dar nesate padarę.
2 žingsnis. Spauskite mygtuką „Atlikti veiksmus“.
3 žingsnis. Spauskite „leidimų valdymas“
4 žingsnis. Spauskite „Keisti →“
5 žingsnis. Būsite nukreipti į el. valdžios vartus, kur reikės patvirtinti savo tapatybę.
SVARBU: Automobilio valstybinį numerį galima keisti ne dažniau kaip kas 7 kalendorines dienas. Atlikti pakeitimai įsigalioja iš karto.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 594 straipsniu, galimi vietinės rinkliavos mokėjimo tvarkos pažeidimai yra fiksuojami nuotraukose.
Vietinės rinkliavos už naudojimąsi savivaldybių tarybų nustatytomis vietomis automobiliams statyti nuostatuose nustatytos vietinės rinkliavos mokėjimo tvarkos pažeidimas (pagal Administracinių nusižengimų kodekso 418 straipsnį) užtraukia baudą nuo 20,00 iki 40,00 Eur (pakartotinai padarytas pažeidimas – nuo 40 iki 100 Eur).
Atkreipiame vairuotojų dėmesį, kad JUDU (SĮ „Susisiekimo paslaugos“) nėra įgaliota nagrinėti administracinių nusižengimų bylas. Administracines nuobaudas taiko Vilniaus miesto savivaldybės administracijos įgalioti pareigūnai.
Informaciją apie paskirtą baudą ir mokėjimo sąlygas automobilio savininkas (valdytojas) gaus registruotu laišku, siunčiamu deklaruotos gyvenamosios vietos adresu, jei automobilio savininkas yra juridinis asmuo, medžiaga siunčiama juridinio asmens registracijos adresu.
Jeigu administracinį nusižengimą padarė kitas asmuo, ne automobilio savininkas, vairuotojui reikia užpildyti pranešimą dėl naudojimosi transporto priemone arba automobilio savininkas gali užpildyti Pranešimą dėl asmens, kuris valdė ar naudojosi transporto priemone (atsispausdinti, užpildyti, pasirašyti, nuskenuoti) ir atsiųsti elektroniniu paštu [email protected].
Pranešimo formą pildymui rasite čia.
Rezervuotose automobilių stovėjimo vietose, automobilius galima statyti tik su SĮ „Susisiekimo paslaugos“ išduodamu specialiu leidimu. Specialūs leidimai išduodami įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms, kurios rezervavo stovėjimo vietas ir nustatyta tvarka moka vietinę rinkliavą. Automobiliams, pažymėtiems neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortele, nesuteikiama teisė statyti automobilius rezervuotose vietose. Automobilius, pažymėtus neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, galima nemokamai statyti mokamose automobilių stovėjimo vietose.
Pažymima, jog neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelė privalo būti padėta ant prietaisų skydelio matomoje vietoje
Nuo 2011 m. rugsėjo 1 d. vietinės rinkliavos už naudojimąsi mokamomis automobilių stovėjimo vietomis lengvata taikoma asmenims, kurie savo automobilius pasižymėję neįgalių asmenų automobilių statymo kortele. Neįgalių asmenų automobilių statymo korteles išduoda Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Vilniaus teritorinis skyrius (Švitrigailos g. 10). Automobilius, kurie pažymėti skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“, nemokamai galima statyti tik tose stovėjimo vietose, kurios skirtos neįgaliesiems ir pažymėtos skiriamaisiais kelio ženklais „Neįgalieji“.
Pasibaigus apmokėtam stovėjimo laikui, kai už stovėjimą mokama į bilietų automatą, nedelsiant, tačiau ne vėliau kaip per 10 minučių nuo apmokėto stovėjimo laiko pabaigos, privaloma papildomai sumokėti nustatyto dydžio vietinę rinkliavą nuostatų nustatyta tvarka arba išvykti iš mokamos stovėjimo vietos. Bilietą, patvirtinantį papildomą apmokėjimą, privaloma palikti automobilyje nuostatų nustatyta tvarka.
Pasibaigus apmokėtam stovėjimo laikui arba nutraukus užsakymą ir neišvykus iš mokamos stovėjimo vietos, kai už stovėjimą mokama naudojantis mobiliojo ryšio operatorių paslaugomis, privaloma iš karto papildomai sumokėti nustatyto dydžio vietinę rinkliavą nuostatų nustatyta tvarka arba išvykti iš mokamos stovėjimo vietos.
Pavėlavus papildomai sumokėti vietinę rinkliavą, gali būti sumokama nustatyto dydžio vietinė rinkliava per 168 val. nuo pranešimo surašymo dienos pabaigos nustatytais būdais, privalomai nurodant automobilio valstybinį numerį ir gauto pranešimo registracijos numerį;
Jeigu neturite galimybės įsigyti bilieto iš bilietų automato, už automobilio stovėjimą galite mokėti SMS žinutėmis.
Turistinių autobusų laikino stovėjimo ir kelio ženklais „Stovėjimo vieta autobusams" paženklintos stovėjimo vietos pažymėtos šiame žemėlapyje:
- J. Jasinskio g. 15;
- A. Goštauto g. 9;
- Liejyklos g. 8;
- Maironio g. 1;
- Bazilijonų g. 12;
- Aukštaičių g. prie Maironio g. 25;
- Subačiaus g. (apžvalgos aikštelė);
- Rasų g. 22;
- Rasų g. 26;
- Olandų g. 22 (Olandų g. - Kirkuto al. aikštelė);
- M. K. Paco g. 1
Autobusai statomi tik jiems skirtose vietose.
Elektromobilio leidimas suteikia teisę statyti automobilį vietine rinkliava apmokestintose automobilių stovėjimo vietose.
Elektromobilio leidimas nesuteikia teisės nemokamai statyti automobilį privačiose automobilių stovėjimo aikštelėse, taip pat „Sustoti draudžiama“, „Stovėti draudžiama“ ir „Rezervuota stovėjimo vieta“ ženklų galiojimo zonose bei kitaip pažeisti Kelių eismo taisykles (nesilaikyti pastatymo būdo ir pan.).
Norint gauti leidimą nemokamai statyti elektromobilį visose rinkliavos zonose, būtina pateikti techninį pasą bei užpildyti atitinkamos formos prašymą Klientų aptarnavimo centre (V. Kudirkos a. 9A; Geležinkelio g. 16, Vilnius).
Gyventojo leidimą gali įsigyti asmuo:
- gyvenantis apmokestintų rinkliavų zonoje;
- deklaruotas gyvenamoje patalpoje;
- turintis galiojantį vairuotojo pažymėjimą.
SVARBU
Tais atvejais, kai tik deklaravote naują gyvenamąją vietą vienoje iš rinkliavos zonų ir pageidaujate gauti gyventojo leidimą, būtina pateikti "Pažymą apie deklaruotą gyvenamąją vietą". Ją galite užsisakyti atvykę į Registrų centro klientų aptarnavimo padalinį, el. paštu [email protected] ar paštu arba per kurjerį, adresu: VĮ Registrų centrui Lvovo g. 25-101, 09320, Vilnius
Atvykus į Klientų aptarnavimo centrą, pildant prašymą gauti antrąjį gyventojo leidimą, būtina pateikti:
- pažymą apie deklaruotą gyvenamąją vietą;
- galiojantį vairuotojo pažymėjimą.
Tais atvejais, kai tik deklaravote naują gyvenamąją vietą vienoje iš rikliavos zonų ir pageidaujate gauti gyventojo leidimą, būtina pateikti "Pažymą apie deklaruotą gyvenamąją vietą". Ją galite užsisakyti atvykę į Registrų centro klientų aptarnavimo padalinį, el. paštu [email protected] ar paštu arba per kurjerį, adresu: VĮ Registrų centrui Lvovo g. 25-101, 09320, Vilnius
Išsiimti gyventojo leidimą galima ir elektroniniu būdu - prašymas pateikiamas, leidimas pratęsiamas identifikuojantis per Centrinį elektroninių paslaugų portalą "Elektroniniai valdžios vartai". Jeigu nesutinkate, kad Jūsų duomenys būtų renkami per Centrinį elektroninių paslaugų portalą „Elektroniniai valdžios vartai“ gyventojo leidimą galite gauti Klientų aptarnavimo centruose (V. Kudirkos a. 9A; Geležinkelio g. 16, Vilnius), daugiau informacijos čia.
Leidimo išdavimo gidas.
Gyventojo leidimo valstybinį numerį galima keisti ne dažniau kaip kas 7 kalendorines dienas.
Jūsų turimas gyventojo leidimas statyti automobilį galios tokiomis pat sąlygomis, kokiomis ir buvo išduotas, iki tol, kol baigsis jo galiojimas.
Pratęsiant leidimą, įsigyjant naują arba papildomą antrojo automobilio stovėjimo leidimą nuo sausio 1 d., bus priskirta nauja leidimo galiojimo teritorija. Tikslią informaciją, kaip atrodys naujos gyventojų leidimų galiojimo teritorijos, jau greitai galėsite matyti interneto svetainėje.
Pratęsti turimą ar įsigyti naują leidimą galima elektroniniu būdu arba atvykus į vieną iš Klientų aptarnavimo centrų, esančių Gedimino pr. 9A (Vinco Kudirkos a.) arba Geležinkelio g. 16 (Geležinkelio stotyje).
Laikas, kada už stovėjimą mokama, nurodomas kelio ženkluose. Visomis savaitės dienomis rinkliava renkama visoje mėlynojoje rinkliavos zonoje nuo 8 iki 24 val. ir geltonojoje zonoje, esančiose Turgaus, Rinktinės, Geležinkelio, Sodų gatvėse ir Pylimo gatvės dalyje prie Halės turgaus, nuo 8 iki 20 val. Daugiau informacijos apie mokamas vietas rasite čia.
Vairuotojai, mokėdami vietinę rinkliavą, vadovaujasi kelio ženklais ir papildomomis lentelėmis, kuriose yra nurodoma savaitės dienos ir valandos, kada renkama rinkliava, todėl švenčių dienomis (jei to reikalauja kelio ženklai) už stovėjimą reikia mokėti.
Viešojo transporto bilietas JUDU / Vilniečio kortelėje
Pinigai platintojų pardavimo vietose nėra grąžinami, Jums reikia užpildyti specialią užklausos formą.
Jeigu neturite galimybės užpildyti elektroninės formos , kviečiame kreiptis į JUDU klientų aptarnavimo centrus.
Primename, kad pinigus galima susigrąžinti tik už neaktyvuotus bilietus, jei nuo jų pirkimo nėra praėję daugiau nei 14 kalendorinių dienų.
Grąžinimas atliekamas į kliento banko sąskaitą, kurią reikės nurodyti internetu pildomoje formoje arba pateikti Klientų aptarnavimo centro darbuotojai.
Fizinės banko kortelės ir kitoje mokėjimo priemonėje (pvz., telefone ar laikrodyje) pridėtos kortelės duomenys dažniausiai skiriasi. Dėl šios priežasties komposteris juos atpažino kaip dvi skirtingas korteles, todėl buvo nuskaitytas papildomas bilietas.
Tokiu atveju prašytumėme užpildyti šią formą. Suvedus savo duomenis, pasirinkite „Atsiskaitymas bekontakte banko kortele komposteryje“.
Jums reikėtų užpildyti šią formą. Suvedus savo duomenis, pasirinkite „Atsiskaitymas bekontakte banko kortele komposteryje“.
Kortelės nuolaidos tipą galima pasikeisti, prisijungus prie JUDU savitarnos. Pridėjus JUDU / Vilniečio kortelę prie paskyros, spustelėjus tris taškelius, spauskite „Redaguoti“ ir pasirinkite „Kortelės tipo keitimas“.
Taip pat kortelės nuolaidos tipą galima pakeisti kreipiantis el. paštu [email protected] ir nurodant kortelės numerį arab atvykus į bet kurį JUDU klientų aptarnavimo centrą.
JUDU / Vilniečio kortelės likutį galima pasitikrinti https://judu.lt/. Pirmo puslapio viduryje yra langelis, į kurį suvedus kortelės numerį, matysite jos likutį:
Kortelės likutį galima pasitikrinti ir komposterio ekrane, antrą kartą priglaudus kortelę prie komposterio. Ekrano viršuje bus rodomas e. piniginės likutis, žemiau matysite aktyvintų bilietų informaciją, apačioje -nepanaudotų bilietų likutį.
JUDU / Vilniečio kortelėse esančiomis e. piniginės lėšomis klientai galės apmokėti keliones viešuoju transportu iki 2026 metų gruodžio 31 dienos.
Jei e. piniginėje turite pinigų likutį, tačiau negalite jo panaudoti, pinigai grąžinami į nurodytą banko sąskaitą.
Norintiems susigrąžinti lėšas, esančias e. piniginėje, reikia užpildyti lėšų grąžinimo formą čia.
Pinigai bus grąžinti į nurodytą sąskaitą per 30 kalendorinių dienų.
Turint POLA kortelę, keleivis gali įsigyti bilietus su 80 proc. nuolaida. Metinis bilietas yra skirtas kitai keleivių kategorijai, todėl juo naudotis, turint POLA kortelę, negalėtumėte.
Vilniečio/JUDU kortelę galima papildyti pasirinktos rūšies e. bilietais. Vienu metu Vilniečio/JUDU kortelėje gali būti visų rūšių bilietų: trumpalaikių (30 ir 60 min.), dienų (1 ir 3 dienų), ilgalaikių (30, 90, 365 dienų).
Jeigu kortelėje bus bent dvi skirtingos bilietų rūšys, pvz., ilgalaikis – 30 d. ir trumpalaikis – 60 min. bilietai, keleivis, prilietęs kortelę prie komposterio, jo ekrane galės pasirinkti, kurį bilietą nori aktyvuoti ir tuomet prilietęs kortelę prie komposterio dar kartą, patvirtins savo pasirinkimą, taip aktyvuodamas bilietą.
Praradus JUDU / Vilniečio kortelę, ją reikėtų užblokuoti JUDU savitarnoje, savo paskyroje, taip pat kreipiantis el. paštu [email protected] arba JUDU Klientų aptarnavimo centruose.
E. bilietus iš prarastos kortelės į kitą, kliento turimą ar naują kortelę, galima perkelti kreipiantis el. paštu [email protected] arba JUDU Klientų aptarnavimo centruose. Tam, kad būtų atliktas perkėlimas, reikėtų pateikti bilietų pirkimo dokumento (kvito, mokėjimo pavedimo) kopiją.
Jei kortelė buvo pažeista ar sulūžo, joje esantį bilietų likutį galima perkelti į kitą kliento turimą kortelę arba į naują JUDU / Vilniečio kortelę. Naujos kortelės kaina 1,50 Eur. Bilietų likutį galima perkelti, kreipiantis el. paštu [email protected] arba JUDU Klientų aptarnavimo centruose. Tam, kad būtų atliktas perkėlimas, reikėtų pateikti bilietų pirkimo dokumento (kvito, mokėjimo pavedimo) kopiją.
E. bilietus perkelti iš vienos JUDU / Vilniečio kortelės į kitą, savitarnoje nėra galimybės. Tą padaryti galima tik kreipiantis el. paštu [email protected] arba JUDU Klientų aptarnavimo centruose. Tam, kad būtų atliktas bilietų perkėlimas, reikėtų pateikti bilietų pirkimo dokumento (kvito, mokėjimo pavedimo) kopiją.
Norint JUDU savitarnoje įregistruoti ir / ar papildyti Vilniečio / JUDU kortelę, integruotą į Moksleivio / LSP / ISIC pažymėjimą, savitarnoje reikia įvesti pažymėjimo numerį.
Šis numeris yra matomas ant Moksleivio / LSP / ISIC pažymėjimų.
Jeigu nepavyksta platinimo vietose/ savitarnoje papildyti/pridėti savo Moksleivio / LSP / ISIC pažymėjimo?
Tiems, kas negali pažymėjimų įregistruoti ir / ar papildyti bilietų platinimo vietose / savitarnoje, reikia sužinoti savo Moksleivio / LSP / ISIC pažymėjimo vidinį Vilniečio / JUDU kortelės numerį, kuris susideda iš 9–10 skaitmenų. Šis numeris nėra matomas ant Moksleivio / LSP / ISIC pažymėjimų.
Pagal vidinį Vilniečio / JUDU kortelės numerį galima pildyti savitarnoje ar padiktavus bilietų platinimo vietoje.
Kaip sužinoti / rasti vidinės Vilniečio / JUDUkortelės numerį?
- Kreiptis į artimiausią JUDU Klientų aptarnavimo centrą.
- Jeigu kortelė jau bent kartą buvo papildyta savitarnoje, vidinis Vilniečio / JUDU kortelės numeris bus išsaugotas sistemoje.
- Ankstesnio Vilniečio / JUDU kortelės papildymo čekyje.
Naudojantis Vilniečio/JUDU kortele komposteriuose bilietą galite aktyvuoti ne tik sau, bet ir bendrakeleiviui:
Pirmas būdas: palieskite Vilniečio/JUDU kortele komposterį ir ekrano apačioje pasirinkite dar neaktyvuotą bilietą, tuomet dar kartą palieskite kortele komposterį. Svarbu: besirenkant bilietą nelaikykite kortelės prie komposterio.
Antras būdas: palieskite Vilniečio/JUDU kortele komposterį ir ekrane spustelėkite mygtuką „Iš e. piniginės“, tuomet pasirinkite bilieto rūšį, tuomet dar kartą palieskite kortele komposterį. Svarbu: besirenkant bilietą nelaikykite kortelės prie komposterio.
Taip, galima naudotis ta pačia JUDU / Vilniečio kortele, tik reikėtų pakeisti kortelės nuolaidos tipą. Jį galima pakeisti, prisiregistravus / prisijungus prie JUDU savitarnos. Pridėjus kortelę, reikėtų pasirinkti funkciją „Redaguoti“, atsidarius kitam informaciniam langui, rinktis „Kortelės tipo keitimas“. Kortelės nuolaidos tipą taip pat galima pakeisti, kreipiantis el. paštu [email protected] arba JUDU Klientų aptarnavimo centruose.
Įsigyta Vilniečio/JUDU kortelė nėra grąžinama.
Naktiniuose autobusuose galioja įprastos bilietų rūšys ir kainos, tad galite naudotis JUDU / Vilniečio kortele arba bilietu telefone.
Savitarnoje galima papildyti Vilniečio/JUDU kortelę ir 30, ir 60 minučių bilietais. Prilietus kortelę prie komposterio, galėsite pasirinkti, kokį bilietą aktyvuoti.
Bilietų platinimo vietose Vilniečio/JUDU kortelę galima papildyti 30 ir 60 minučių bilietais (nuo 1 iki 50 vnt.). Prilietus kortelę prie komposterio, galėsite pasirinkti, kokį bilietą aktyvuoti.
Turėti ir 30, ir 60 minučių bilietus galite ir savo išmaniajame telefone, naudojant m.Ticket programėlę.
Vilniečio/JUDU kortelė ir m.Ticket programėlė yra dvi atskiros sistemos, kurios skiriasi savo funkcionalumu ir tarpusavyje jos nėra susietos. Dėl šios priežasties perkelti bilietų likutį iš Vilniečio/JUDU kortelės į m.Ticket programėlę nėra galimybės.
Jeigu Vilniečio/JUDU kortelė neveikia (jos negalima papildyti jokioje bilietų platinimo vietoje, neišeina aktyvuoti joje esančių bilietų, į ją nereaguoja transporto priemonės komposteriai), bet jokių išorinių pažeidimų nėra, ji yra nemokamai pakeičiama į naują Vilniečio/JUDU kortelę, į kurią yra perkeliamas e. bilietų ir/ ar pinigų e. piniginėje likutis, buvęs neveikiančioje kortelėje. Visa tai yra atliekama Klientų aptarnavimo centruose.
JUDU / Vilniečio kortelės galiojimo laikas – 10 metų nuo išdavimo – pirmo papildymo dienos.
Vilniečio kortelių, išduotų iki 2023 m. liepos 15 d. galiojimo laikas – iki 2033 m. liepos 15 d. (imtinai). Tokį kortelės galiojimo laiką yra patvirtinusi Vilniaus m. savivaldybės taryba. Plačiau čia.
- Įsigykite Vilniečio/JUDU kortelę bet kurioje artimiausioje pardavimo vietoje, pažymėtoje Vilniečio/JUDU kortelės ženklu. Jei pageidaujate, kortelę iš karto galėsite papildyti norima e. bilieto rūšimi arba pinigų suma e. piniginėje.
- Jeigu Jūs turite lengvatą viešojo transporto bilietams, pirkdami kortelę, nurodykite, kokia nuolaida Jums turėtų būti taikoma. Kitą kartą, perkant bilietus, nuolaida bus taikoma automatiškai.
- Papildymas veikia įprastu būdu: bilietų pardavimo vietoje, padavus Vilniečio/JUDU kortelę, reikia nurodyti norimą bilieto rūšį, kuria norite papildyti kortelę.
- Įsigijimo vietoje gausite Vilniečio/JUDU kortelės aprašą (8 psl. kortelės dydžio lankstinukas) ir pirkimo kvitą.
- Atidžiai perskaitykite Vilniečio/JUDU kortelės aprašą ir jo paskutiniame puslapyje užsirašykite savo kortelės numerį, esantį prie brūkšninio kodo.
- Išsisaugokite Vilniečio/JUDU kortelės numerį, nes jis bus reikalingas, jei prarastumėte Vilniečio/JUDU kortelę.
- Viešojo transporto priemonėje su savimi privalote turėti Vilniečio/JUDU kortelę su aktyvuotu / galiojančiu elektroniniu bilietu. Jei naudojatės lengvatiniu bilietu, kartu turėkite ir dokumentą, patvirtinantį teisę į transporto lengvatą.
- Bilietai žymimi (aktyvuojami), prilietus Vilniečio/JUDU kortelę prie komposterio esančio transporto priemonėje.
- Bilieto galiojimo laikas pradedamas skaičiuoti po bilieto aktyvavimo. Kiekvieną kitą kartą prilietus kortelę prie komposterio, jo ekrane bus rodomas bilieto galiojimo laikas ir kita informacija.
Vilniečio kortelės pakuotės ir elektroninių bilietų ir/ arba pinigų įsigijimo ir naudojimosi tvarka.
Pildydami kortelę bilietų platinimo vietose, paduokite kortelę pardavėjui ir nurodykite norimą elektroninio bilieto (e. bilieto) rūšį, kuria norėtumėte papildyti kortelę.
Vilniečio/JUDU kortelę galite papildyti 30 ir 60 minučių bilietais, dienų (1, 3) bei ilgalaikiais (30, 90, 365 dienų trukmės) bilietais visose bilietų platinimo vietose, pažymėtose Vilniečio/JUDU kortelės ženklu. Taip pat elektroninius bilietus galima nusipirkti ir internetu, tapus registruotu vartotoju savitarnoje.
Viešojo transporto bilietas telefone
„m.Ticket“ naudojimosi taisykles rasite čia.
Jeigu esate Vilniaus miesto svečias ir naudojatės kitos šalies operatoriaus paslaugomis, patogu įsigyti bilietą ir susiplanuoti kelionę per Trafi mobiliają programėlę. Atsisiųsti galite: iOS, Android, App Gallery
Trumpalaikiai bilietai
- Juos rekomenduojama įsigyti tuomet, kai viešuoju transportu važiuojate ne daugiau kaip 1-2 kartus per dieną.
- Trumpalaikiai bilietai yra dviejų rūšių – 30 ar 60 minučių, suteikia teisę persėsti iš vienos transporto priemonės į kitą, nežymint naujo bilieto.
- Jei kelionėms reikia ir 30 min, ir 60 min bilietų, pildykite Vilniečio/JUDU kortelę pinigų suma. Ir 30 min, ir 60 min bilietus galima turėti savo telefone, naudojantis „m.Ticket” programėle.
- e. savitarnos svetainėje Vilniečio/JUDU kortelę papildžius ir 30 min., ir 60 min. bilietais, į kortelę pirmieji įsirašys tie bilietai, kurie buvo nupirkti anksčiau. Išnaudojus vienos rūšies bilietus, bus galima naudotis kitos rūšies bilietais.
Dienų bilietai
- Patogūs tiems keleiviams, kurie viešuoju transportu 1 ar 3 dienų bėgyje važiuos dažnai.
- Naudojantis šiais bilietais, galima persėsti iš vienos transporto priemonės į kitą – galioja tas pats pažymėtas bilietas.
- Galioja atitinkamą valandų skaičių nuo bilieto aktyvinimo momento: 1 d. bilietas - 24 val., 3 d. bilietas - 72 val.
Ilgalaikiai bilietai
- Jais rekomenduojama naudotis keleiviams, kurie viešuoju transportu važiuoja dažnai.
- Bilietų rūšys: 30 d., 90 d., 365 d.
- Bilietai pradeda galioti nuo bilieto aktyvinimo momento atitinkamą kalendorinių dienų skaičių – iki paskutinės dienos 23 valandos 59 minučių.
- Perkant 90 dienų ir ilgesnės trukmės ilgalaikį bilietą, galiojantį tik darbo dienomis, už jį būtų mokama mažiau.
Ilgalaikiai bilietai darbo dienomis
- Tinka tiems keleiviams, kurie viešuoju transportu važiuoja dažnai ir tik darbo dienomis.
- Galioja atitinkamą kalendorinių dienų skaičių, bet tik darbo dienomis, iki paskutinės dienos 23 valandos 59 minučių.
- Už kelionę važiuojant poilsio ar švenčių dienomis, kai kortelėje yra ilgalaikis bilietas, galiojantis darbo dienomis, galima sumokėti 30 ar 60 minučių bilietais iš JUDU / Vilniečio kortelės, „m.Ticket“, „Trafi“ programėlių arba įsigijus 60 min. trukmės bilietą bekontakčiu mokėjimo būdu komposteryje.
- Perkant 90 dienų ir ilgesnės trukmės ilgalaikį bilietą, galiojantį tik darbo dienomis, už jį būtų mokama mažiau.
Tokia galimybė yra.
Norint įsigyti viešojo transporto bilietą fizinėje laikmenoje, pirmiausia reikia nusipirkti laikmeną – Vilniečio/JUDU kortelę , kuri kainuoja 1,50 Eur. Tada kortelę galima papildyti norimais bilietais:
- 30 min. bilietas – 0,65 Eur
- 60 min. bilietas – 0,90 Eur
- 1 dienos bilietas – 5,00 Eur
- 3 dienų bilietas – 8,00 Eur
Viešojo transporto bilietą galima turėti ir be fizinės laikmenos – tereikia atsisiųsti mobiliąją programėlę „m.Ticket” (veikia tik su lietuviškais ryšio operatoriais) arba „Trafi”.
* Bilietas galioja tik jį aktyvavus komposteryje. Keleivis, prilietęs kortelę prie komposterio, jo ekrane galės pasirinkti, kurį bilietą nori aktyvuoti ir tuomet prilietęs kortelę prie komposterio dar kartą, patvirtins savo pasirinkimą ir taip aktyvuos bilietą. Svarbu atkreipti dėmesį, kad prilietus kortelę prie komposterio, jos laikyti priglaudus nereikia – kortelę būtina patraukti.
* Kainos nurodytos be lengvatų. Apie studentams, pensininkams ir neįgaliesiems taikomas lengvatas teiraukitės bilietų pardavimo vietoje arba skaitykite čia.
Taip, pradinuko bilietą galima turėti tiek Vilniečio/JUDU kortelėje, tiek išmaniajame telefone, nusipirkus jį per „m.Ticket” programėlę.
Naudojantis Vilniečio/JUDU kortele komposteriuose bilietą galite aktyvuoti ne tik sau, bet ir bendrakeleiviui:
Pirmas būdas: palieskite Vilniečio/JUDU kortele komposterį ir ekrano apačioje pasirinkite dar neaktyvuotą bilietą, tuomet dar kartą palieskite kortele komposterį. Svarbu: besirenkant bilietą nelaikykite kortelės prie komposterio.
Antras būdas: palieskite Vilniečio/JUDU kortele komposterį ir ekrane spustelėkite mygtuką „Iš e. piniginės“, tuomet pasirinkite bilieto rūšį, tuomet dar kartą palieskite kortele komposterį. Svarbu: besirenkant bilietą nelaikykite kortelės prie komposterio.
„m.Ticket” programėlė yra susieta su tam tikru telefono numeriu, o ne su telefono įrenginiu. Numeris yra identifikuojamas, naudojant mobiliuosius duomenis. Įjungus mobilųjį ryšį ir tinkamai veikiant interneto ryšiui, programėlės dešiniajame viršutiniame kampe paspaudus mygtuką „Atnaujinti“, virš jo turėtumėte matyti savo telefono numerį.
Kadangi „m.Ticket” programėlė yra susieta su tam tikru telefono numeriu, o ne su telefono įrenginiu, todėl, naudojant kitą telefono aparatą su tuo pačiu tel. numeriu, bilietai išliks.
Norint susigrąžinti nepanaudotą bilietą, reikėtų prisiregistruoti savitarnos svetainėje.
Atkreipiame dėmesį, jog pinigus už bilietą (-us), pirktą per „m.Ticket” programėlę galima susigrąžinti tuomet, kai bilietas yra neaktyvintas / nepanaudotas. Programėlės naudojimosi taisyklių 30 punkte yra nustatyta, kad „neaktyvintas (nepanaudotas) važiavimo bilietas gali būti grąžinamas per 14 (keturiolika) kalendorinių dienų nuo bilieto įsigijimo datos <...>“.
Susigrąžinti pinigus galima tik už naują, transporto priemonėje neaktyvintą ilgalaikį bilietą.
Daugiau informacijos apie bilietų įsigijimą, naudojimą ir grąžinimą galima rasti:
Išsikrovus telefonui, keleivių kontrolės darbuotojai padės įkrauti jūsų telefono įrenginį.
„m.Ticket” programėlėje esantį (-čius) neaktyvintą (-us) viešojo transporto bilietus klientas gali perkelti iš vieno telefono numerio į kitą. Bilietą (-us) galima perkelti tik vieną kartą.
Daugiau informacijos galite rasti čia.
Bilietų pirkimo ir aktyvavimo informaciją galima pamatyti, prisiregistravus savitarnos svetainėje. Duomenis galima rasti skiltyje „Paslaugų būsena / Istorija".
Mobilioji programėlė „m.Ticket” vienu metu leidžia aktyvuoti kelis bet kokios rūšies bilietus. Todėl su viename telefone esančiais aktyvintais bilietais tuo pačiu metu gali važiuoti ir keli asmenys.
Aktyvavus trumpalaikiams bilietams „m.Ticket” programėlėje yra nustatytos tokios pačios taisyklės, kaip ir Vilniečio/JUDU kortelėje aktyvavus trumpalaikiams bilietams. Aktyvinus 30/60 minučių bilietą yra taikoma 10 minučių tolerancijos, todėl pažymėjus bilietą galima važiuoti iki 40/70 minučių.
PVM sąskaitos faktūros už bilietus, įsigytus per mobiliojo telefono aplikaciją „m.Ticket”, generuojamos automatiškai savitarnos svetainėje, kuri pasiekiama per aplikaciją arba internetu www.judu.lt/savitarna.
Pirmą kartą registruojantis, reikia nurodyti telefono numerį iš kurio buvo pirktas bilietas. Prisijungus prie paskyros, meniu punkte sąskaitos faktūros, pasirinkus laikotarpį, bus pateiktos sąskaitos faktūros.
Primename, kad sąskaitos faktūros yra generuojamos pagal mokėtojo banko duomenis ir paskyroje saugomos 3 mėnesius.
Jei reikalinga sąskaita įmonei, apmokėjimas už bilietus turi būti atliktas iš įmonės sąskaitos. Sąskaitoje – faktūroje susiformuos duomenys to juridinio asmens, kuriam priklauso sąskaita banke - šiuo atveju įmonė bus nurodyta kaip pirkėjas.
Sąskaitą taip pat bus galima rasti savitarnos svetainėje.
Autentifikavimas pagal telefono numerį galimas, tik jam naudojant lietuvišką SIM kortelę, nes šiam procesui būtinieji duomenys techniškai nėra gaunami, naudojant tarptinklinio ryšio paslaugą.
„m.Ticket” programėlė yra susieta su tam tikru telefono numeriu, kuris yra identifikuojamas naudojant mobiliuosius duomenis, todėl reikėtų įsitikinti, kad yra išjungtas wi-fi ryšys ir įjungti mobilieji duomenys. Viršutiniame dešiniame telefono ekrano kampe turėtų būti matomas telefono numeris, į kurį bilietai buvo pirkti. Jei tinkamai veikia interneto ryšys, programėlės dešiniame kampe paspaudus mygtuką „Atnaujinti“, bilietų informacija telefone turėtų atsinaujinti.
Nepavykus atlikti atnaujinimo, patartina ištrinti ir iš naujo atsisiųsti mobiliąją aplikaciją.
„m.Ticket” programėlė yra susieta su telefono numeriu ir jis yra identifikuojamas tik naudojant mobiliuosius duomenis. Todėl pirkti bilietus galima tik per telefono įrenginį.
Nuspausti mygtuką „Paruošti kontrolei“ ir pateikti kontrolieriui sugeneruotą QR kodą.
- Patvirtinti, ar tikrai norite aktyvuoti bilietą.
- Patvirtinus palaukti 15 sekundžių. Praėjus šiam laikui, bilietas bus aktyvuotas.
- Atsisiųsti programėlę „m.Ticket” arba „Trafi”;
- Išsirinkti reikiamą bilietą;
- Apmokėti už jį mokėjimo kortele arba per savo el. bankininkystę.
Tvarkaraščius rasite paspaudę šią nuorodą, o naudojantis mobiliaisiais telefonais programėlėse „m.Ticket” ar „Trafi”.
Pasitikrinti transporto važiavimą realiu laiku yra galimybė virtualioje šviestlentėje, maršrutų paieškoje, programėlėse „m.Ticket” ir „Trafi”. Jums tereikia pasirinkti maršrutą, kryptį, stotelę, tuomet bus pateikiami prognozuojami transporto atvykimo laikai pagal realų transporto važiavimą. Jei prognozuojami laikai skiriasi nuo planinių atvykimo laikų, vadinasi transportas vėluoja/skuba. Jei programa nepateikia prognozuojamų laikų, galimas atvejis, kad transportas sugedo. Tai pat atvykimą realiu laiku galima pamatyti nuskanavus QR kodą, esantį stotelėje pateiktame tvarkaraštyje, arba suvedus pateiktą nuorodą į internetinę naršyklę.
Viešojo transporto keleiviams
Pinigai platintojų pardavimo vietose nėra grąžinami, Jums reikia užpildyti specialią užklausos formą.
Jeigu neturite galimybės užpildyti elektroninės formos , kviečiame kreiptis į JUDU klientų aptarnavimo centrus.
Primename, kad pinigus galima susigrąžinti tik už neaktyvuotus bilietus, jei nuo jų pirkimo nėra praėję daugiau nei 14 kalendorinių dienų.
Grąžinimas atliekamas į kliento banko sąskaitą, kurią reikės nurodyti internetu pildomoje formoje arba pateikti Klientų aptarnavimo centro darbuotojai.
Įdiegus bekontakčių atsiskaitymų sistemą, keleivių patikros metu, rugsėjo mėnesį, gali tekti kontrolieriui pasakyti 4 paskutinius kortelės skaičius, jei bilietas buvo įsigytas fizine banko kortele arba 4 paskutinius virtualios kortelės skaičius, jei bilietas buvo įsigytas naudojantis „Google Pay“ / „Apple Pay“.
Virtualų numerį galima rasti mobilioje piniginėje „Google Pay“ arba „Apple Pay“, paspaudus ant kortelės ir įėjus į kortelės duomenų skiltį.
Vėliau banko kortelės patikrinimas kontrolės metu vyks analogiškai, kaip JUDU kortelių patikra, t.y. priglaudžiant kortelę arba išmanųjį įrenginį prie kontrolės įrenginio.
JUDU / Vilniečio kortelėse esančiomis e. piniginės lėšomis klientai galės apmokėti keliones viešuoju transportu iki 2026 metų gruodžio 31 dienos.
Jei e. piniginėje turite pinigų likutį, tačiau negalite jo panaudoti, pinigai grąžinami į nurodytą banko sąskaitą.
Norintiems susigrąžinti lėšas, esančias e. piniginėje, reikia užpildyti lėšų grąžinimo formą čia.
Pinigai bus grąžinti į nurodytą sąskaitą per 30 kalendorinių dienų.
Planuodami kelionę, uždėkite varnelę prie „Pritaikyta neįgaliesiems“, sistema automatiškai planuos kelionę tik žemagridžiais auobusais ir troleibusais.
Ieškodami konkretaus maršruto tvarkaraščio, uždėkite varnelę prie „Reisai neįgaliesiems“. Sistema automatiškai mėlyna spalva išskirs laikus, kurių metu važiuoja žemagrindės transporto priemonės.
Maršrutinio transporto schemą Vilniaus mieste galite rasti:
- viešojo transporto stotelių laukimo paviljonuose;
- internetinėje svetainėje;
- Klientų aptarnavimo centruose (lankstinuko pavidalu).
Taip, pradinuko bilietą galima turėti tiek Vilniečio/JUDU kortelėje, tiek išmaniajame telefone, nusipirkus jį per „m.Ticket” programėlę.
Praradus JUDU / Vilniečio kortelę, ją reikėtų užblokuoti JUDU savitarnoje, savo paskyroje, taip pat kreipiantis el. paštu [email protected] arba JUDU Klientų aptarnavimo centruose.
E. bilietus iš prarastos kortelės į kitą, kliento turimą ar naują kortelę, galima perkelti kreipiantis el. paštu [email protected] arba JUDU Klientų aptarnavimo centruose. Tam, kad būtų atliktas perkėlimas, reikėtų pateikti bilietų pirkimo dokumento (kvito, mokėjimo pavedimo) kopiją.
Tvarkaraščius rasite paspaudę šią nuorodą, o naudojantis mobiliaisiais telefonais programėlėse „m.Ticket” ar „Trafi”.
Pamatyti kokiais maršrutais kursuoja naujos transporto priemonės, Jums tereikia užsukti čia bei pasirinkti „Rodyti transporto judėjimą“. Tuomet galite pasirinkti ar matyti visas viešojo transporto priemones kursuojančias Vilniuje ar tik naujas.
Susidūrus su problemomis, naudojantis viešuoju transportu, visuomet galite skambinti tel. nr. 8 5 210 70 50. Taip pat užklausas galite siųsti el. paštu [email protected]
Vilniaus mieste kursuoja 6 greitieji autobusų maršrutai. Greitieji autobusai pagreitina keliones viešuoju transportu, todėl jie nestoja visose stotelėse, o tik svarbiuose persėdimo punktuose, kur yra didesnis keleivių srautas.Tvarkaraščiuose greitieji autobusai išskirti žalia spalva, taip pat prie maršruto numerio nurodyta didžioji G raidė. Pasitikrinti, kokiose stotelėse stoja greitasis autobusas, galite čia, pasirinkus Jus dominantį maršrutą.
Vilniaus miesto viešojo transporto vežėjai yra UAB „Vilniaus viešasis transportas“, UAB „Transrevis“ bei UAB „Kautra“.
Autobusų maršrutus, kuriuos aptarnauja šie vežėjai, galite rasti čia.
UAB „Vilniaus viešasis transportas“ adresas – Žolyno g. 15, LT-10209 Vilnius, tel. +370 5 234 4444, Faks. (8 5) 270 9550, el. paštas: [email protected], www.vilniausviesasistransportas.lt.
UAB „Transrevis“ adresas – Dariaus ir Girėno g. 177A, LT-02189 Vilnius, tel./faks. (8 5) 216 3806, el. paštas: [email protected], www.transrevis.lt.
UAB „Kautra“ adresas – Metalo g. 19A, LT-02190 Vilnius, Tel. (8 5) 21 67 569, el. paštas: [email protected]
Pasitikrinti transporto važiavimą realiu laiku yra galimybė virtualioje šviestlentėje, maršrutų paieškoje, programėlėse „m.Ticket” ir „Trafi”. Jums tereikia pasirinkti maršrutą, kryptį, stotelę, tuomet bus pateikiami prognozuojami transporto atvykimo laikai pagal realų transporto važiavimą. Jei prognozuojami laikai skiriasi nuo planinių atvykimo laikų, vadinasi transportas vėluoja/skuba. Jei programa nepateikia prognozuojamų laikų, galimas atvejis, kad transportas sugedo. Tai pat atvykimą realiu laiku galima pamatyti nuskanavus QR kodą, esantį stotelėje pateiktame tvarkaraštyje, arba suvedus pateiktą nuorodą į internetinę naršyklę.
Keleivis turi teisę nemokamai vežtis vieną rankinį bagažą, kurio matmenys ne didesni kaip 60x40x20 cm arba kurio bendra matmenų suma ne didesnė kaip 120 cm. Matmenų ribojimas netaikomas žiemos sporto inventoriui ir moksleivių ar studentų vežamam vienam rankinio bagažo vienetui, kuris būtinas jų mokslams ar studijoms.
Keleivis, papildomai pažymėjęs visos kainos bilietą, gali vežti:
- antrąjį rankinį bagažą, kurio matmenys ne didesni kaip 60x40x20 cm arba kurio bendra matmenų suma ne didesnė kaip 120 cm;
- rankinį bagažą, kurio matmenys didesni kaip 60x40x20 cm arba kurio bendra matmenų suma didesnė kaip 120 cm, tačiau jis neturi trukdyti keleiviams, būti griozdiškas, tepti autobuso/troleibuso sėdynes arba keleivių drabužius.
Leidžiama vežti dviračius, jeigu transporto priemonėje yra tam specialiai įrengta vieta ir transporto priemonė pažymėta dviračio ženklu. Keleivis turi saugiai pritvirtinti dviratį transporto priemonėje. Jei ši vieta ar vieta, skirta neįgaliems asmenims su vežimėliais, yra užimta, dviračio vežti negalima, išskyrus šio skyriaus nustatytais atvejais. Dviratį specialiai įrengtoje vietoje vežantis keleivis privalo užleisti vietą neįgaliajam su vežimėliu ir išlipti toje pačioje stotelėje, išlipti nereikia šio skyriaus nustatytais atvejais, kai dviratį leidžiama vežti jo netvirtinant.
Leidžiama, išskyrus piko metą (darbo dienomis nuo 7 iki 9 val. ir nuo 16 iki 19 val.), visose transporto priemonėse vežti dviračius jų netvirtinant.
Paspirtukus, elektrinius paspirtukus, kurio didžiausioji naudingoji galia ne didesnė kaip 1 kW, ir kurio didžiausiasis projektinis greitis ne didesnis kaip 25 km/h (toliau – elektrinis paspirtukas), riedžius, riedlentes ir kitas nedideles mikromobilumo priemones galima vežti visose transporto priemonėse netvirtinant specialiu tvirtinimo įtaisu. Keleiviai turi juos vežti sulenktus į transportavimo padėtį, jei tai leidžia priemonės konstrukcija.
Bet kokiu atveju dviratį, paspirtuką, elektrinį paspirtuką, riedį, riedlentę ir kitą nedidelę mikromobilumo priemonę leidžiama vežti tik įsitikinus, kad transporto priemonė švari ir jos transportavimas netrukdys saugiai ir komfortiškai kitų keleivių kelionei. Jei kelionės metu neužtikrinama aukščiau nurodyta sąlyga, dviratį, paspirtuką ar kitą nedidelę mikromobilumo priemonę vežantis keleivis privalo išlipti artimiausioje stotelėje, priešingu atveju kontrolierius ar vairuotojas turi teisę juos išlaipinti.
Keleivis, norintis vežti dviratį, paspirtuką, į transporto priemonę įlipa paskutinis.
Dviratį, paspirtuką ar kitą nedidelę mikromobilumo transporto priemonę vežantis keleivis atsako už išteptus kitų keleivių drabužius, daiktus, taip pat dėl jų vežimo kylančios grėsmės kitų keleivių saugumui ir už transporto priemonės apgadinimą.
Keleivis šiame skyriuje nustatytu būdu/atvejais gali vežti tik vieną dviratį, paspirtuką, elektrinį paspirtuką ar kitą nedidelę mikromobilią priemonę, o jo vežimas yra nemokamas.
Vilniaus autobusais ir troleibusais bet kuris viešojo transporto keleivis gali nemokamai vežti savo augintinį tam pritaikytoje taroje, pavydžiui, dėžėje, krepšyje ir pan. Tuo tarpu, jeigu keliaujama su didesniu augintiniu, netelpančiu į jokią tarą, jis gali būti vežamas ir be jos.
Keleivis privalo turėti dokumentus su nurodytomis augintinio skiepų žymomis, o augintinis turi būti su antsnukiu (išskyrus šunis, kuriems dėl jų veislės antsnukiai nepritaikyti) ir laikomas už ne ilgesnio kaip 0,5 m ilgio pavadėlio. Šie kriterijai numatyti Keleivių ir bagažo vežimo autobusais ir troleibusais Vilniaus mieste taisyklėse.
Primename, kad jei gyvūnas priteršė autobuso ar troleibuso saloną, jį vežantis keleivis privalo nedelsdamas išvalyti suteptą salono vietą. Be to, keleivis atsako už jo vežamų gyvūnų sukeltą žalą kitų keleivių sveikatai, gyvybei, nuosavybei, ramybei, ir privalo ją atlyginti, taip pat laikytis Vilniaus miesto savivaldybės tarybos patvirtintų Gyvūnų laikymo Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje taisyklių.
Kiekvienam keleiviui suteikiama teisė nemokamai vežtis vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais du vaikus iki 7 metų, neužimant atskiros sėdimos vietos.
Valstybinių švenčių metu: vasario 16-ąją, kovo 11-ąją ir liepos 6-ąją visi vilniečiai bei miesto svečiai gali nemokamai keliauti sostinės viešuoju transportu.
Tarptautinė diena be automobilio - rugsėjo mėn. 22 d. - nemokamo viešojo transporto diena. Ji skirta keleiviams, turintiems galiojantį vairuotojo pažymėjimą.
Palikus daiktą autobuse ar troleibuse, skambinkite vežėjams, atsakingiems už to autobuso ar troleibuso maršrutą:
Vežėjo UAB ,,Transrevis“ transportas
- Jei palikote daiktus 1, 4G, 7, 11, 13, 14, 15, 20, 26, 28, 38, 41, 43, 51, 55, 57, 61, 62, 65, 88, 114, 116, 88N autobusuose skambinkite tel. Nr. +370 699 24 614
Vežėjo UAB „Vilniaus viešasis transportas“ transportas
- Jei daiktai buvo palikti troleibuse (visų maršrutų) ar autobusuose: 1G, 2G, 3G, 5G, 6G, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 10, 12, 16, 17, 18, 19, 21, 22, 24, 25, 27, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 39, 40, 42, 46, 48, 49, 50, 52, 53, 54, 56, 58, 59, 63, 66, 67, 68, 69, 73, 74, 75, 76, 78, 82, 87, 89, 115, 101N, 102N, 103N, 104N, 105N skambinkite tel. +370 5 234 4444. Daugiau informacijos apie paliktus daiktus viešajame transporte galite rasti čia
Vežėjo UAB „Kautra“ transportas
- Jei daiktai buvo palikti autobusuose: 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 125 rašyti el. paštu. [email protected]
Vilniaus oro uostas viešuoju transportu
Vilniaus miesto viešojo transporto žemėlapį galite rasti čia, turistų informavimo centre bei stoveliuose oro uoste (atvykimas A ir B).
Autobusų stotelė yra šalia atvykimo A ir B terminalų, atvaizdavimas žėmėlapyje čia.
Norint įsigyti viešojo transporto bilietą fizinėje laikmenoje, pirmiausia reikia nusipirkti laikmeną – Vilniečio/JUDU kortelę , kuri kainuoja 1,50 Eur. Tada kortelę galima papildyti norimais bilietais:
- 30 min. bilietas – 0,65 Eur
- 60 min. bilietas – 0,90 Eur
- 1 dienos bilietas – 5,00 Eur
- 3 dienų bilietas – 8,00 Eur
Viešojo transporto bilietą galima turėti ir be fizinės laikmenos – tereikia atsisiųsti mobiliąją programėlę „m.Ticket” (veikia tik su lietuviškais ryšio operatoriais) arba „Trafi”.
* Bilietas galioja tik jį aktyvavus komposteryje. Keleivis, prilietęs kortelę prie komposterio, jo ekrane galės pasirinkti, kurį bilietą nori aktyvuoti ir tuomet prilietęs kortelę prie komposterio dar kartą, patvirtins savo pasirinkimą ir taip aktyvuos bilietą. Svarbu atkreipti dėmesį, kad prilietus kortelę prie komposterio, jos laikyti priglaudus nereikia – kortelę būtina patraukti.
* Kainos nurodytos be lengvatų. Apie studentams, pensininkams ir neįgaliesiems taikomas lengvatas teiraukitės bilietų pardavimo vietoje arba skaitykite čia.
Viešojo transporto bilietus oro uoste įsigyti galite:
- parduotuvėje „Narvesen" (atvykimas A arba Išvykimas) įsigijus ir bilietais papildžius JUDU kortelę. Kur rasti parduotuvę žiūrėkite žemėlapyje čia;
- programėlėje m.Ticket (veikia tik su lietuviškais ryšio operatoriais);
- programėleje Trafi.
- Bekontakčiu būdu viešojo transporto priemonėje esančiame komposteryje. Bilietas galios 60 min, jo kaina 0,90 eur. Šiam bilietui lengvatos netaikomos – galima įsigyti tik pilnos kainos bilietą. Plačiau čia.
Miesto autobusų tvarkaraščius rasite čia ir Vilniaus oro uosto atvykimo terminale esančiuose monitoriuose ir oro uosto autobusų stotelėje.
Kelionę viešuoju transportu susiplanuoti galite čia arba naudojantis mobiliosiomis aplikacijomis m.Ticket ir Trafi.
Vykdami 88 arba 3G autobusu, miesto centrą pasieksite per maždaug 20 minučių.
Iš / į Vilniaus oro uostą kursuoja 4 autobusai ir 1 naktinis autobusas. 3G autobusas kursuoja kas 10 minučių. 1, 2 ir 88 vyksta kas 20-30 minučių. Naktinis autobusas 88N maršrutu Oro uostas–Centras–Europos aikštė vyksta nuo 22:30 iki 5:30 ryto.
Keleivis turi teisę nemokamai vežtis vieną rankinį bagažą, kurio matmenys ne didesni kaip 60x40x20 cm arba kurio bendra matmenų suma ne didesnė kaip 120 cm. Matmenų ribojimas netaikomas žiemos sporto inventoriui ir moksleivių ar studentų vežamam vienam rankinio bagažo vienetui, kuris būtinas jų mokslams ar studijoms.
Keleivis, papildomai pažymėjęs visos kainos bilietą, gali vežti:
- antrąjį rankinį bagažą, kurio matmenys ne didesni kaip 60x40x20 cm arba kurio bendra matmenų suma ne didesnė kaip 120 cm;
- rankinį bagažą, kurio matmenys didesni kaip 60x40x20 cm arba kurio bendra matmenų suma didesnė kaip 120 cm, tačiau jis neturi trukdyti keleiviams, būti griozdiškas, tepti autobuso/troleibuso sėdynes arba keleivių drabužius.